Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mehmet Nezir Gül’ün Kahramanmaraş Ziyareti

Kahramanmaraş’a  kütüphane açılışı ve bir dizi etkinliklere katılmak amacıyla gelen Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, ziyaretlerini tamamlayarak ayrıldı. Genel Müdür dün ilk ziyaretine İl Millî Eğitim Müdürlüğünden başlamış, daha sonra Onikişubat Mimar Sinan İlkokuluna geçerek burada kütüphane açılışını gerçekleştirmiş ve okulun öğretmenleriyle toplandı düzenlemişti. Bu okuldan ayrılan […]

Mehmet Nezir Gül’ün Kahramanmaraş Ziyareti

07 Aralık 2021 - 21:56A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’a  kütüphane açılışı ve bir dizi etkinliklere katılmak amacıyla gelen Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, ziyaretlerini tamamlayarak ayrıldı.

Genel Müdür dün ilk ziyaretine İl Millî Eğitim Müdürlüğünden başlamış, daha sonra Onikişubat Mimar Sinan İlkokuluna geçerek burada kütüphane açılışını gerçekleştirmiş ve okulun öğretmenleriyle toplandı düzenlemişti.

Bu okuldan ayrılan Genel Müdür Gül, peşinden Onikişubat 125. yıl Özel Eğitim Meslek  Okuluna gitti. Okul Müdürü Sinan Coşkun tarafından karşılanan Gül’e ilkokul öğrencileri tarafından girişte bir buket çiçek takdim edildi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=nWK1dW8xY-k

 

Genel Müdür Mehmet Nezir Gül ve beraberinde İl ve İlçe yöneticilerine okulun tüm birimleri gezdirilerek, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Okulun öğrencileriyle sohbet yapıldı.

 

BİZ GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ

 

Öğleden sonra Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezini ziyaret eden Genel Müdür Gül, burada Özel Eğitim okul Müdürleri, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri ve BİLSEM Müdürleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıya Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘in selamını ileterek başlayan Gül, Kahramanmaraş’ta kütüphane açılışı için bulunduğuna, Özel Eğitim okullarımız ve kurumlarımızda mutlaka kütüphane veya kitaplığın bulunması gerektiğe, yarından itibaren de farklı illerde bulunacağına işaret etti ve daha sonra şu ifadelere yer verdi.

Özel Eğitim ve Rahberlik hizmetleri bağlamında   yaptığımız hizmetlerin hakikaten çok büyük kıymeti var, çok büyük bir anlamı var.  Eğitim camiası olarak insana yönelik yapılan hizmetler hakikaten bereketli ve hayırlı bir iş. Çünkü biz geleceğimizi inşa ediyoruz, geleceğimizi şekillendirmek için çalışıyoruz, faaliyetler yapıyoruz. Bugün biz varız ama 10 sene, 20 sene sonra farklı bir nesil gelecek. Gelecek kitlenin daha donanımlı, daha gelişmiş olmasını hepimiz arzu ederiz. Öğretmenler olarak biz, öğrencilerimizin bizden daha ileri düzeyde olmasını isteriz ve memnuniyet duyarız .Çünkü onlar bizim evlatlarımız gibi. Bir anne baba çocuklarının kendilerinden ileri düzeyde olmalarını nasıl isterse bizde öğrencilerimizin bizden ileri düzeyde olmasından mutlu oluruz. Bizler iki dünyaya da inana insanlarız özel eğitim anlamında yapacağımız hizmetlerin karşılığını göreceğiz , emek ve katkınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

DESTEKLER VE MÜDAHALE KESİNLİKLE ZAMANINDA  OLMALIDIR.

 

Genel Müdür Mehmet Nezir Gül’ün Dulkadiroğlu İlçesinde ikinci ziyaret ettiği yer Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi  (BİLSEM) oldu.

Genel Müdür BİLSEM’ girişinde kurum Müdürü Murat Devrek ve çalışma arkadaşlarınca karşılandı, kendisine bir buket çiçek takdim edildi. Giriş salonunda sergilenen proje çalışmaları ile ilgili bilgi aktarıldı, Kurumun değişik mekanlarını gezdi. Gül, BİLSEM ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bilim ve Sanat Merkezleri özel yetenekli çocuklarımızın destek eğitim aldığı önemli kurumlarımızdan bir tanesi , tabi çocuklarımızın her birinin kendine has yetenekleri, imkanları, özellikleri ve güzellikleri var. önemli olan çocuklarımız da var olan bu yetenekler zamanında tespit edilerek  gerektiği şekilde yönlendirilmesi, gereken eğitimi alması gerekir, sporda başarılı olmak istiyoruz, gecikmeli bir teşhisten sonra çocuğumuzu bu sürecin içine dahil ettiğimiz zaman, arzu ettiğimiz sonucu almamız mümkün değil. Aynı şekilde bir musikiye veya resim kabiliyeti olan bir çocuğumuzun, veya akademik anlamda özel desteklenmesi gereken, güçlendirilmesi gereken,zenginleştirmiş programla destekler ve müdahale kesinlikle zamanında  olmalıdır.

Bilim ve Sanat Merkezlerimiz okul ortamını dışında bu desteği sağlamak amacıyla oluşturulmuş mekanlardır, an itibariyle sayısı 226’yı da buldu. Türkiye genelinde toplamda 67 bin öğrencimiz var, bu anlamda biz hiç bir çocuğumuzun bu süreçlerde destekten mahrum edilmemesine inanıyoruz “dedi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Onikişubat İklime Hatun Kız İmam Hatip Lisesine de nezaket ziyareti gerçekleştirdi

Gül, burada Okul Müdürü ve yardımcılarıyla bir araya geldi, okulla ilgili bilgi aldı, kısa bir diyalog ortamı sonrasında okuldan ayrıldı.

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyo...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,defter,kalem dolu bir Sandıkla içeri giriyorlar. Bu mutluluğu tarif edemezsin...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlend...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.” İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yaklaşan yarıyıl tatili önces...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİHİ : 20.01.2022 Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 20.01.2022 günü s...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duyuru

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava şartları ve devam eden kış koşulları nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü M...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ