Maraşta Haber
Maraşta Haber

Canları Kitaplarla Buluşturdular

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Yazar Erol Yorulmaz, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş öncülüğünde başlatılarak gönüllülerin yoğun çalışmaları sonucunda Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu’nda farklı anlamlı bir günün coşkusunu doyasıya yaşattılar. Konu ile ilgili olarak Namık Kemal Mahallesi Melek […]

Canları Kitaplarla Buluşturdular

28 Mayıs 2016 - 10:26A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Yazar Erol Yorulmaz, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş öncülüğünde başlatılarak gönüllülerin yoğun çalışmaları sonucunda Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu’nda farklı anlamlı bir günün coşkusunu doyasıya yaşattılar.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Konu ile ilgili olarak Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü Erol Yorulmaz şu ifadeler yer verdi:

“Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Hamz Güz’le yaptığımız fikir alışverişinde  okulun bahçesinde bulunan lojmanın kütüphaneye dönüştürülmesi konusunda kararımızı verdik. Bu okulumuzun en büyük özelliği taşıma merkezi olup 13 köyümüzün taşıma merkezi olması. Bu fikrimizi Kahramanmaraş TEGEV Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş’a açtığımızda her zaman olduğu gibi heyecanla hemen sosyal sorumluluk göstererek çalışmalara başladı. Gönüllülerimizi koordine edip kısa sürede kitap toplayarak duyarlılığını ortaya koydu. Öğrencilerimize eli boş gitmek olmazdı. Toplam 153 öğrencisi olan okulumuzun tüm öğrencilerine birer tane yazlık ayakkabı çoktan hazırlanmıştı.

Bu okulumuzun  boya ve malzeme ihtiyacı Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu tarafından karşılanmış,2016/2017 Eğitim Öğretim yılında toplam sekiz dersliği olan bu okulumuza 8 adet projeksiyon cihazı, bir adet diz üstü bilgisayar ve malzemeleri de kullanıma sunulmak üzere alt yapı çalışmalarının son aşamasına gelinmiştir.

Cuma namazı çıkışında gönüllülerimizle birlikte canlarla cem olup, onların gözlerindeki sevinci, coşkuyu görmek ve bir okulumuzu daha kütüphaneye kavuşturmak için türkülerimiz, deyişlerimiz eşliğinde yollara koyulduk.

Okulumuzun bahçesinde bizleri bekleyen okul müdürümüz Hamza Güz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle cem olduk. Bir grup gönüllümüz kütüphanemize kitaplarımızı düzenlerken, bir grup gönüllümüz ise öğrencilerimize sınıf sınıf gezerek ayakkabılarını dağıttı.

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesinde okul bünyesinde sınıflar bazında ilk üç dereceye giren öğrencilerimize başarılarından dolayı hazırlanan madalyalarını takma heyecanını da yaşadık.

Bayrak törenimizi yapmak üzere okul bahçemizde sıraya geçen sınıflarımızın yanında gönüllüler sınıfı oluşturan gönüllülerimizle birlikte coşkuyla milli marşımızı söyledik.

Biz Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu, Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şubesi, TEGEV gönüllüleri olarak okul müdürümüz Hamza Güz’e, ekibine, çalışanlarına ve özellikle pırıl pırıl, candan, sevgi dolu öğrencilerimize bizlere farklı bir gün yaşattıkları için, bizlere gönüllerini açtıkları için teşekkür ederiz.” dedi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları ve Şu...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle yarın başlayacak eğitim başlamadan ilçelerden tatil bilgileri gelmeye başladı...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücretli olarak görev yapan öğretmenler, kadro hakkının kendilerine de tanınması...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, misyonlarının iyi insan yetiştirmek olduğ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ