Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

Canları Kitaplarla Buluşturdular

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Yazar Erol Yorulmaz, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş öncülüğünde başlatılarak gönüllülerin yoğun çalışmaları sonucunda Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu’nda farklı anlamlı bir günün coşkusunu doyasıya yaşattılar. Konu ile ilgili olarak Namık Kemal Mahallesi Melek […]

Canları Kitaplarla Buluşturdular

28 Mayıs 2016 - 10:26A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Yazar Erol Yorulmaz, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş öncülüğünde başlatılarak gönüllülerin yoğun çalışmaları sonucunda Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu’nda farklı anlamlı bir günün coşkusunu doyasıya yaşattılar.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Konu ile ilgili olarak Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü Erol Yorulmaz şu ifadeler yer verdi:

“Seyrantepe İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Hamz Güz’le yaptığımız fikir alışverişinde  okulun bahçesinde bulunan lojmanın kütüphaneye dönüştürülmesi konusunda kararımızı verdik. Bu okulumuzun en büyük özelliği taşıma merkezi olup 13 köyümüzün taşıma merkezi olması. Bu fikrimizi Kahramanmaraş TEGEV Şube Başkanı Sema Çetiner Altıntaş’a açtığımızda her zaman olduğu gibi heyecanla hemen sosyal sorumluluk göstererek çalışmalara başladı. Gönüllülerimizi koordine edip kısa sürede kitap toplayarak duyarlılığını ortaya koydu. Öğrencilerimize eli boş gitmek olmazdı. Toplam 153 öğrencisi olan okulumuzun tüm öğrencilerine birer tane yazlık ayakkabı çoktan hazırlanmıştı.

Bu okulumuzun  boya ve malzeme ihtiyacı Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu tarafından karşılanmış,2016/2017 Eğitim Öğretim yılında toplam sekiz dersliği olan bu okulumuza 8 adet projeksiyon cihazı, bir adet diz üstü bilgisayar ve malzemeleri de kullanıma sunulmak üzere alt yapı çalışmalarının son aşamasına gelinmiştir.

Cuma namazı çıkışında gönüllülerimizle birlikte canlarla cem olup, onların gözlerindeki sevinci, coşkuyu görmek ve bir okulumuzu daha kütüphaneye kavuşturmak için türkülerimiz, deyişlerimiz eşliğinde yollara koyulduk.

Okulumuzun bahçesinde bizleri bekleyen okul müdürümüz Hamza Güz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle cem olduk. Bir grup gönüllümüz kütüphanemize kitaplarımızı düzenlerken, bir grup gönüllümüz ise öğrencilerimize sınıf sınıf gezerek ayakkabılarını dağıttı.

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesinde okul bünyesinde sınıflar bazında ilk üç dereceye giren öğrencilerimize başarılarından dolayı hazırlanan madalyalarını takma heyecanını da yaşadık.

Bayrak törenimizi yapmak üzere okul bahçemizde sıraya geçen sınıflarımızın yanında gönüllüler sınıfı oluşturan gönüllülerimizle birlikte coşkuyla milli marşımızı söyledik.

Biz Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu, Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) Kahramanmaraş Şubesi, TEGEV gönüllüleri olarak okul müdürümüz Hamza Güz’e, ekibine, çalışanlarına ve özellikle pırıl pırıl, candan, sevgi dolu öğrencilerimize bizlere farklı bir gün yaşattıkları için, bizlere gönüllerini açtıkları için teşekkür ederiz.” dedi.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ...

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Y...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplan...

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Y...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon...

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Y...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Top...

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü ve Büyük Anadolu Şair Alpagutlar Derneği (BAŞAD)Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Şair Y...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çal...

8 Haziran 2018 Cuma günü okulların tatile girmesinin ardında...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Aza...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması,ile ilgili İl Yürütme Kuru...

Abid Akar İçin Mevlid-i Şerif Abid Akar İçin Mevlid-i Ş...

4 Mayıs 2018 Cuma günü aniden rahatsızlanarak vefat eden Oni...

Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ