Maraşta Haber
Maraşta Haber

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.   Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı. “Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” […]

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

18 Nisan 2013 - 22:06A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.

 

Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı.

“Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan okul müdürü Yakup Saltalı daha sonra şu ifadeleri kullandı.

IMG_5705

“Bugünün bereketi de anlamı da büyüktür. Çünkü peygamberimiz ebedi öğretici ve ebedi kılavuzdur. Sadece peygamber olarak değil. Tüm insanlık o rahmet deryasından faydalanmıştır. Allah, ‘Ey habibim sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.’ diyor. Onsuz bir kâinat sadece bizim için değil, yaratıcı için de anlamsızdır. Kâinatı yoktan var eden sebep, Allah’ın resulüne duyduğu sevgidir. Bizim peygamberimiz sevgi peygamberidir. İnsanın temelinden sevgiyi alırsanız geriye insan kalmaz. İnsanlığın temelinden sevgi peygamberini çeker alırsanız, geriye insanlık namına hiçbir şey kalmaz.”

Bizler; iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli  davranışı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısaca her şeyin en iyisini ve en güzelini, o Rahmet Peygamberinin tebliğ, tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi.

Doğan oğlumuza Ahmet, Mehmet, Mustafa; kızımıza gül ismini, ona sevgimizin bir nişanesi olarak biz verdik. Bahçemize, evimizdeki saksımıza rengârenk gülleri ona olan muhabbetimizden diktik. Yüreğimizin sesini göz yaşı ile ıslattığımız sayfalara mısra mısra..Naat olarak döktük. Sınırda nöbet tutan askerimize, vatan için şehâdet şerbetini içmeye hazır erimize Mehmetçik adını biz verdik. Evet bütün bunları biz yaptık. Bu hasletimizle Millet olarak birlikte sevindik, birlikte ağladık.

O bizi hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan İslamı tebliğ etmişti. Bir cahiliyye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti. İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çöreklenmiş kin ve nefret tohumlarının yerine sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti.

İşte bu yıl da, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)in kutlu doğumunun cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna,  milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Haktan diliyor ve programımızın ikramına destek olan kimse yok mu derneği yönetim kurulu üyelerine ,gönüllülerine programda görevli öğretmen ve öğrencilerimize ve hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından,Peygamber Efendimiz ’in hayatını içeren oratoryo  öğrenciler tarafından sunuldu. Hz. Muhammet’i ve ona olan sevgiyi anlatan şiirlerin okunmasından sonra 8. sınıf öğrencilerimizin canlandıracağı piyes sahnelendi.

Veda Hutbesi’nin okunmasına müteakiben  Kutlu Doğum Pilavı ikramı yapıldı. Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga’ da bir konuşma yaparak günün mana ve önemine değindi.

Arslanbey Ortaokulunun Kutlu Doğum Etkinliğine Milli Eğitim Yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

IMG_5695

IMG_5717

IMG_5696 IMG_5699 IMG_5700 IMG_5701 IMG_5702 IMG_5703 IMG_5704

IMG_5720

IMG_5707 IMG_5708 IMG_5709 IMG_5710 IMG_5711 IMG_5712 IMG_5713 IMG_5714 IMG_5715 IMG_5716  IMG_5718

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımları MEB Robot Yarışmasında Fırtına Estirdi Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımla...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15. MEB Robot Yarışması, Bursa Naim Süleymanoğlu ...

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu ...

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Mahallesinde hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından 83 günde yapılan 17 ...

Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında...

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi Mobil Çocuk Kütüphanesi, yeni eğitim öğretim yılının ilk haftasında Onikişubat ve Dulkadiroğlu’...

Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor

91 milyon TL’lik eğitim yatırımıyla tüm Türkiye’ye model olan Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da okula başlayan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kaçmaz ve Özbilir Ailelerinin Mutlu Günü Kaçmaz ve Özbilir Aileler...

Hülya ve Celal Özbilir çiftinin hanımefendi ve güzel kızları...

Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nde Sona Durum Ali Kayası Cam Teras ve T...

Büyükşehir Belediyesi’nin Ali Kayası’nda hayata geçirdiği Ca...

Sümeyye ve Ahmet Güneçıkan’ın mutlu günü Sümeyye ve Ahmet Güneçıka...

Selahattin ve Aliye Güneçıkan’ın güzel ve hanımefendi kızlar...

Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret etti Vali Mükerrem Ünlüer, Bas...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret ed...

Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımları MEB Robot Yarışmasında Fırtına Estirdi Kahramanmaraş Onikişubat ...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürl...

MESDER “Deprem” konulu “Ulusal Öykü Yarışması ” düzenledi MESDER “Deprem̶...

Kısa adı MESDER olan Kahramanmaraş Sanat- Edebiyat Derneği &...

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı Hacı Mehmet Narlı İlkokul...

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Maha...

Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında Mobil Çocuk Kütüphanesi, ...

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi Mobil Çocuk Kütüphan...

Dostlarla Birada Olmak Dostlarla Birada Olmak

Geçen hafta dostlarımla biraya geldik. Bir araya gelmemize v...

Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor Onikişubat Belediyesi Bun...

91 milyon TL’lik eğitim yatırımıyla tüm Türkiye’ye mod...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ