Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mekanik Gürültü Problemini Önleyici Ses Yalıtımı Uygulamaları

Çalışma esnasında yüksek gürültü ve titreşim çıkartan makine ve ekipmanlara yönelik olarak gerçekleştirilen mekanik ses yalıtımı uygulamaları konforu yükseltmesinin yanı sıra gürültü kaynaklı çevre ve insana verilen zararı indirme amaçlı olarak zorunlu tutulan uygulamalar arasındadır. Bu zorunlu uygulamalara genellikle fabrikalarda rastladığımız gibi sitelerde, kamu binalarında, oteller, tatil köylerinde, hastanelerde vb. toplu kullanıma hizmet eden binalarda […]

Mekanik Gürültü Problemini Önleyici Ses Yalıtımı Uygulamaları
Bu yazı advertorialdir.

17 Ağustos 2018 - 9:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Çalışma esnasında yüksek gürültü ve titreşim çıkartan makine ve ekipmanlara yönelik olarak gerçekleştirilen mekanik ses yalıtımı uygulamaları konforu yükseltmesinin yanı sıra gürültü kaynaklı çevre ve insana verilen zararı indirme amaçlı olarak zorunlu tutulan uygulamalar arasındadır. Bu zorunlu uygulamalara genellikle fabrikalarda rastladığımız gibi sitelerde, kamu binalarında, oteller, tatil köylerinde, hastanelerde vb. toplu kullanıma hizmet eden binalarda uygulamalardan faydalanılmaktadır. Gürültü nedeni ile gerçekleştirilen bu uygulamalarda makinelerin verimlerinde düşüş gerçekleşmemelidir.

Fabrika Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve tamamlayıcı yönetmeliklerince çalışanların maruz kaldıkları gürültü şiddetleri kesin sınırlar içerisine alınmıştır. Çalışan makine gürültüsünün çalışanları olduğu kadar çevreyi de rahatsız etmemesi amacıyla uygulanan fabrika ses yalıtımı uygulamalarında profesyonel hizmet veren firmamız tercih edilerek yönetmeliklerin istediği standartlar uygun maliyetlerle yakalanabilmektedir. Uygulama yapılmadan önce sizlere sunacağımız keşif hizmeti dahilinde makinelerden çıkan gürültüler ve titreşimler belirlendikten sonra fabrikanın sahip olduğu tüm bu zararlı etkilerin giderilmesi için uygun malzeme seçimi yapılarak uygulamaya geçilmektedir. Yapılan keşif sonrası yoğunlukları belirlenen malzemeler ile fabrika duvarları ve tavanları ses yalıtım süngerleri ve ses bariyerleri yardımıyla izole edilmektedir. Makine temellerine titreşim sönümleyici mantarlı kauçuk levhalar kullanılarak izolasyon tamamlanır. Aksa Akustik profesyonelliği ile gerçekleştirilen uygulamalar hızlı ve ekonomik olmasının yanında çalışanların işitme kaybı yaşamasını önlediği gibi işyeri verimini de artıracaktır.

Kazan Dairesi Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Apartmanlarda bulunan kazan daireleri gürültülü mahaller arasında yer almaktadır. Kazan dairelerinde ayrıca titreşim de meydana gelmekte olup bu titreşimler cihazlara ve binaya zarar verebilmektedir. Toplu yaşam alanları arasında yer alan apartmanların bu gürültü probleminin çözülmesi için kazan dairesi ses yalıtımı uygulamaları yapılabilmektedir. Aksa Akustik firmasından hizmet almanız halinde kazan dairelerinizde yüksek yoğunluklu ve ses kesici özelliği ön planda bulunan yanmaz izolasyon malzemelerinin yanı sıra titreşim oluşturan cihazlarınıza titreşim sönümleyici malzemeler kullanarak tüm odanın ses yalıtımında yüzde 100’e varan sonuçlar elde edilebilmektedir. Ağır bariyerli süngerler tercih edilen kazan dairelerinde titreşim önlemede kalitesini kanıtlamış mantar kauçuk levhalar da kullanılarak mahallin tüm problemleri tek uygulamada çözülebilmektedir. Dekoratif özelliklerin arka planda olduğu bu mahallerde izolasyon maliyetiniz oldukça düşük seyredecektir.

Makine Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Tüm makine çalışmaları titreşim ve gürültü içermektedir. Makinelerin çalışmasından kaynaklanan bu etkiler çalışanlarda işitme problemi oluşumunu tetikleyebileceği gibi dikkat kaybı ve motivasyon düşüklüğü yaşamasına neden olarak iş verimini düşürmekte, iş kazalarına davetiye çıkarmaktadır. Makinelerin bu olumsuz etkilerinin sınırlandırılması için makine odası ses yalıtımı uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Yaptıracağınız ses izolasyonundan tam verim alabilmek için firmamızı tercih ederek profesyonel yalıtım hizmeti alabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçmeniz halinde önceliğimiz gürültü ve titreşim kaynaklarını belirleyerek ortamda bulunan gürültü şiddetini ve etkilerini ölçmek olacaktır. Yaptığımız keşif çalışması neticesinde kullanacağımız malzemeleri en uygun maliyetler içerisinde belirleyerek kaliteden ödün vermeden tüm gürültü ve titreşimi kesecek malzemeler eşliğinde uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Akustik süngerler, bariyerli süngerler ve kauçuk levhalar makine odalarında gerçekleştirilecek ses yalıtımı işlemlerinde başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Gerek duyulması halinde akustik kapılar da kullanılacak olan makine odalarınızda gürültünün tüm olumsuz etkileri silinerek çalışanlarınızın ve çevrenin gürültünüzden rahatsız olmaması sağlanacaktır.

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Sitelerde, kamu binalarında ve fabrikalarda jeneratör kullanımını yaygındır. Elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratörlerin çalışma gürültüleri binada bulunan herkesi rahatsız etmeye yetmektedir. Jeneratör kullanımının sonlandırılması mümkün olmadığı için jeneratör gürültüsünü izole etmeye yönelik çözümler geliştirilmiş olup Aksa Akustik size en ucuz ve kaliteli çözümleri sunmaktadır. Jeneratörden çıkan tüm gürültüler ağır bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kesilebildiği gibi jeneratör ölçülerinde akustik kabin uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak malzemeler için yapılan keşif belirleyici olurken kullanılacak malzemeler erimez ve yangına karşı dayanımlı seçilmektedir. Jeneratör ses yalıtımı konusunda profesyonel hizmet almak için 7/24 hizmet veren firmamızla iletişime geçerek ücretsiz keşif talep edebilir, keşif sonrası size sunulacak fiyat teklifi çerçevesinde uygulama için firmamızdan destek alabilirsiniz. Uygulama ekibiniz bulunması halinde firmamız sadece malzeme temini yapmakta olup vereceğiniz malzeme siparişleri adresinize teslim edilmektedir.

Kompresör Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Yapılarına göre kompresörler yüksek çalışma sesinin yanı sıra darbe kaynaklı titreşim oluşumu gerçekleştirmektedir. Önlem alınmaması halinde çalışma gürültüsü ve titreşimi nedeniyle çalışma ortamının verimi kaybolacaktır. Kompresör ses yalıtımı uygulamaları çalışma ortamlarının verimini artırdığı gibi titreşim kaynaklı cihaz arızalarını da önlemektedir. Titreşimi sönümlemesi açısından kauçuk mantar levhalar ve akustik halılar kullanılabilirken gürültü önleme amaçlı akustik süngerler, ağır ses bariyerleri ve ses bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılabilmektedir. Kimi müşterilerimiz sunduğumuz sessiz kabin alternatifini de değerlendirerek kompresörlerinin boyutlarına uygun ürettiğimiz kabinlerden talep edebilmektedir. Kompresör odalarında gerçekleştirilen izolasyonlarda kullanılan malzemelerin alev iletmez özelliğinin bulunması dikkat edilmelidir. Yanlış uygulamalardan kaçınmak için Aksa Akustik tecrübesinden yararlanarak kompresör odalarındaki tüm gürültüyü ve titreşimi güvenli bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Yüksek katlı apartmanları içeren sitelerde su basıncını artırmak amacıyla kullanılan hidroforlar tüm site sakinlerini rahatsız etmeye yetecek şiddette gürültü üretmektedir. Bu gürültüden kurtulmak için firmamızdan hidrofor odası ses yalıtımı talep ederek sorunlarınıza kesin çözümler bulabilirsiniz. Hidrofor odalarında cihazların çalışma gürültülerinin önlenmesi amacıyla ses kesici yalıtım malzemeleri kullanılarak duvarlar ve tavanlar izole edilmektedir. Mekan özelliğine bağlı olarak ses yansımasını önleyici malzemelerden de destek alınarak tüm gürültü kesilmesinde yüzde 100 başarı sağlanabilmektedir. Yüzde 100 başarının sırrı firmamızı tercih etmek olup firmamızın CE ve ISO belgeli malzemeleri ve profesyonel işçilik hizmetine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Asansör dairelerinde meydana gelen gürültü tüm binayı rahatsız edecek düzeyde gerçekleşmektedir. İnşa aşamasında kullanılan yapı elemanları bu gürültüyü önleme konusunda yetersiz kalmaktadır. Firmamız ile iletişime geçmeniz halinde tüm binaya rahatsızlık veren asansör gürültüsünü önlemede yetersiz kalan yapı elemanlarının açıklarını kapatıcı uygulamalarla maruz kaldığınız asansör gürültüsünü sizlerden uzaklaştırmaktayız. Asansör dairesi ses yalıtımı için geniş seçeneklere sahip olan firmamız akustik süngerler, süngerpan ve bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kesin sonuçlar alabilmektedir. Kullandığımız malzemeler erimeye, darbeye ve yangına karşı dayanıklı üretilmekte olup uzun yıllar sizi asansör gürültüsüne karşı korumaya yetecektir.

Soğutma Chiller Grubu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Çalışma gürültüsü bakımından çevreyi rahatsız eden cihazlar arasında yer alan Chiller Grubu, kullanıldığı bina dışı mahallerde konumlanması nedeniyle çevreye oldukça büyük rahatsızlık vermektedir. Soğutma Chiller grubu ses yalıtımı yapılırken cihaz veriminin düşürülmemesine azami dikkat gösterilmelidir. İhmal kabul etmeyen bu uygulama için firmamızla iletişime geçerek size sunacağımız çözüm önerileri arasından bütçenize uygun tercihler yapabilirsiniz. Chiller grubuna yönelik yanmaz malzemeler olan süngerpan, akustik süngerler ve bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanabildiğimiz gibi akustik kabinlerden de destek alabilmekteyiz. Kullanılan yalıtım malzemesi her ne olursa olsun gürültüyü keserken önceliğimiz cihaz verimliliğini düşürmemek olacaktır. Aksa Akrilik firmasının sahip olduğu tecrübe ile açık alanda konumlanan Chiller gruplarınız için kesin çözümler bulabilirsiniz.

sesyalitimi.net adresinden daha fazla bilgiye ve yardıma ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : | Bu yazı advertorialdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cam Kavanoz Cam Kavanoz

Yiyecek saklamak için tercih ettiğiniz cam kaplar, hava almadığı sürece uzun süre dayanıklıdır ve özellikle konserve ve benzeri gıdalar...

Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Eve Döndü Yuvalarından Koparılan 4 Aslan Tekrar Ev...

Ukrayna’da bir sirkte sahneye çıkarılan ve performans için kullanılan dört aslan kurtarıldıktan sonra, Tukish Cargo uçağıyla Güney Afri...

Matcha Premium Japanese Satış Matcha Premium Japanese Satış

E-ticaret sektörü özellikle son yıllarda oldukça hız kazanmış ve hemen her gün binlerce sipariş alır duruma gelmiştir. Farklı ürünler i...

Maydonoz Kürü Nedir? Maydonoz Kürü Nedir?

Günümüzde zayıflamak, kilo vermek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Sağlıksız zayıflama ilaçları ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım sergisi açtı Şehit Ahmet Gülbahar Orta...

Kahramanmaraş-Onikişubat Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulu Tekn...

328. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 328. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Yok yere akmasın insanlardan kan Gözler ağlamasın olmasın ...

TOKİ Kazımkarabekir MTAL’den Anlamlı Davranış TOKİ Kazımkarabekir MTAL&...

 TOKİ Kazımkarabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde güz...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Onikişubat Aziz Sancar An...

Kahramanmaraş Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi tarafınd...

EĞİTİM-BİR-SEN’den Anneler Günü Etkinliği EĞİTİM-BİR-SEN’den ...

Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu ...

BİLİMİN KALBİ KAHRAMANMARAŞ’TA ATACAK. BİLİMİN KALBİ KAHRAMANMAR...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Tübitak Projeler...

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü’nün Babası Mehmet Akküncü dualarla toprağa verildi. İl Milli Eğitim Şube Müdü...

Aslen KAHRAMANMARAŞ İsa Divanlı mahallesinden olup, Mimar Si...

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesiden Örnek Proje Çalışması Ali Galip Çalık Anadolu L...

KAHRAMANMARAŞ / Onikişubat Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Gö...

Ömer Faruk Arıkan Ortaokulunda Kermes Etkinliği Ömer Faruk Arıkan Ortaoku...

Kahramanmaraş Onikişubat Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu Okul Ai...

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü’nün Acı Günü İl Milli Eğitim Şube Müdü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Şube Müdürü Amet Akküncü Babas...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ