Maraşta Haber
Maraşta Haber

‘Yazıcıoğlu, Herkesin Biat Kuyruğuna Girdiği 28 Şubat’ta Birçok Ezberi Bozdu’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun herkesin biat kuyruğuna girdiği 28 Şubat’ta. “Millete namlusunu çeviren tanka selam durmam.” diyerek o dönem birçok ezberi bozduğunu söyledi. 27 Nisan muhtırasında da Yazıcıoğlu’nun siyasetin sivil yüzü olduğunu bütün millete gösterdiğini ifade etti. ‘Muhsin Yazıcıoğlu Basın Ödülleri’ ödül törenine TBMM Başkanı […]

‘Yazıcıoğlu, Herkesin Biat Kuyruğuna Girdiği 28 Şubat’ta Birçok Ezberi Bozdu’

27 Mart 2013 - 23:02A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun herkesin biat kuyruğuna girdiği 28 Şubat’ta. “Millete namlusunu çeviren tanka selam durmam.” diyerek o dönem birçok ezberi bozduğunu söyledi. 27 Nisan muhtırasında da Yazıcıoğlu’nun siyasetin sivil yüzü olduğunu bütün millete gösterdiğini ifade etti.

‘Muhsin Yazıcıoğlu Basın Ödülleri’ ödül törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile çok sayıda davetli katıldı. Törende helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatının anlatıldığı bir video izlettirildi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Yazıcıoğlu’nun mert, dürüst bir insan olduğunu vurguladı. Onun yolunun milletin yolu olduğunu dile getiren Çiçek, “İnanıyorum ki ruhu şuan aramızdadır. Şuan söylediklerimizden de haberdardır.” dedi.

Yazıcıoğlu’nun milletiyle aynı yöne bakmış bir fedakar insan olduğunu anlatan Çiçek, sevginin en güzelinin karşılıksız olanı olduğunu belirterek karşılıksız sevildiğinin altını çizdi.

Örnek kişiliğiyle ülkenin yetiştirdiği ender kişilerden olduğunu anlatan Çiçek, Yazıcıoğlu’nun yokluğunda değeri daha iyi anlaşılan önemli siyaset adamlarından olduğunu söyledi. Türk milletinin istikbalinin endişesini taşıyan ve bütün mesaisini daha güzel bir Türkiye için harcayan insan olduğunu dile getiren Çiçek, herkesin biat kuyruğuna giren 28 Şubat’ta “Millete namlusunu çeviren tanka selam durmam.” diyerek o dönem bir çok ezberi bozduğunu söyledi. 27 Nisan muhtırasında da Yazıcıoğlu’nun siyasetin sivil yüzü olduğunu bütün millete gösterdiğini ifade etti.

YAZICIOĞLU’NUN EŞİ: ZOR VE MEŞAKKATLİ BİR SÜREÇTİ

Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, “Dört yıl gibi bir süreç geçti. Zor ve meşakkatli bir süreçti. Naçizane hatıra kalsın diye ödüller verdik. Aydınlatılması sürecinde de bizi yalnız bırakmamanızı temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dört yılın kolay bir süreç olmadığına dikkat çekti. Diğer yıllardan farklı olarak iki şeyin gerçekleştirdiklerini anlatan Destici, ilk defa Muhsin Yazıcıoğlu ödülleri verdiklerini kaydetti. Bazı basın yayın organlarının temsilcilerinin daha farklı bir tavır sergilediklerini dile getiren Destici, kendilerini duygulandıranların olduğunu, özel yayınlar yapıldığını ifade etti. Ödül alan ve almayan bütün basın mensuplarına şükranlarını sundu.

Her yıl ‘Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu’ düzenlediklerini hatırlatan Destici, bu yıl Eskişehir’de bunu yapacaklarını söyledi. Yazıcıoğlu ile tanıştıkları dönemi anlatan Destici, “Muhsin Yazıcıoğlu’nu sevenler müsterih olsun, bu davayı seven, bu davaya gönül verenler müsterih olsun. Yazıcıoğlu davası, bizler var olduğu sürece bu canı bu bedende taştığımız sürece; sizler de destek verdiği sürece sürecektir. Sonuna kadar bu hak davanın bekçileri ve hadimleri olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Törende konuşmaların ardından ‘Muhsin Yazıcıoğlu Basın Ödülleri’ sahiplerine verildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezga...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanlı Mahallesi’nde açık pazar yeri elinden alınan pazarcı esnafının sesi oldu....

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta delege seçimi heyecanı İYİ Parti Kahramanmaraş’ta delege seçimi...

Kongre takvimi açıklanan İYİ Parti’de delege seçimi heyecanı devam ediyor.  Kahramanmaraş’ta 6 ilçede delege seçimlerini tamamladı. İYİ...

Mahir Ünal Grup Başkan Vekilliğinden İstifa etti Mahir Ünal Grup Başkan Vekilliğinden İst...

Cumhuriyeti hedef alan konuşmasıyla tartışma yaratan  Mahir Ünal  İstifasını sosyal medyadan duyuran şu ifadelere yer verdi: Bugün itib...

SİYASETTE MORAL ÜSTÜNLÜK KİM DE? SİYASETTE MORAL ÜSTÜNLÜK KİM DE?

AK Parti’de yaşanan kopuşlar siyasette dengeleri nasıl etkiledi? İktidar partisinden ya da İttifak ortağı MHP’den olursa kopuşlar İYİ P...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ