Maraşta Haber
Maraşta Haber

Karatutlu: Cumhurbaşkanının bir hikâyesi kalmadı, değişmesi gerekiyor!

28.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili seçilen Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi yönetebilecek potansiyelinin kalmadığını belirterek değişmesi gerektiğini söyledi. Karatutlu, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminin değerlendirilmesi için CHP tarafından düzenlenen Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı’nda konuştu. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerde sandığa giden ve değişimden yana oy kullanan seçmenlere teşekkür eden Karatutlu, […]

Karatutlu: Cumhurbaşkanının bir hikâyesi kalmadı, değişmesi gerekiyor!

20 Mayıs 2023 - 18:14A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

28.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili seçilen Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi yönetebilecek potansiyelinin kalmadığını belirterek değişmesi gerektiğini söyledi.

Karatutlu, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminin değerlendirilmesi için CHP tarafından düzenlenen Geniş Katılımlı İstişare Toplantısı’nda konuştu.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerde sandığa giden ve değişimden yana oy kullanan seçmenlere teşekkür eden Karatutlu, değişimin ikinci turunun 28 Mayıs olduğunu ifade etti.

Karatutlu, “CHP listesinden aday gösterilen arkadaşlarımızın milletvekili seçilememesi bizleri ziyadesiyle üzdü. Diğer taraftan İktidar partisi, Kahramanmaraş’ta 5 tane milletvekili çıkarmayı hak etmiyordu. Ama milletimizin kararına da saygı duyuyoruz.  Birleşe birleşe kazanacağız, dedik. Kahramanmaraş’ın hakkını savunma hususunda 1 idik, 2 olduk. Biz, strateji noktasındaki bu birlikteliği de sürdürme niyetinde ve gayretindeyiz. Ben 14 Mayıs’ta sandığa giden ve değişimden yana oy kullanan herkese teşekkür ediyorum. Ancak değişim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta da vatandaşlarımızdan sandığa giderek değişime katkıda bulunmalarını istiyorum” dedi.

“ALGI OYUNLARIYLA SİYASİ RANT DEVŞİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Sosyal medyada trollerin deprem bölgesindeki seçmenlere hakarete varan ifadeler ve paylaşımlarda bulunmasına tepki gösteren Karatutlu, ne idiğü belirsiz kişilerce yapılan paylaşımların, iktidar medyası tarafından muhalefetin politikası gibi sunulmasının kara propagandadan başka bir şey olmadığını dile getirdi.

İktidar ve küçük ortaklarının algı oyunlarıyla siyasi rant devşirmeye çalıştığını aktaran Karatutlu, şöyle konuştu: “Sosyal medyada birkaç tane zibidinin laflarıyla iktidar cephesi, muhalefetin depremzede kardeşlerimize yaptığı iyilikleri başına kaktığı ve hakaret ettiği yönünde algı çalışması yapıyor. Karagöz ve Hacivat oyunu gibi bizi meşgul etmeye, algı oyunlarıyla siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar. Halbuki bizim bu bölgede o kadar çok sorunumuz var ki bunların çözümüne yoğunlaşmamız lazım. Ama iktidar partisinin niyeti hizmet değil seçim kazanmak. Ve bu yolda başvurdukları tüm ayak oyunlarını mubah göstermek. Bugün belediye başkanlarını şehirde görüyor musunuz? Burada evi olmayan iktidar partisinin milletvekillerini seçildikten ortada görüyor musunuz? Göremezsiniz. Çünkü bu arkadaşların Kahramanmaraş’a hizmet edeceklerini düşünmüyorum. İnşallah Genel Başkan Yardımcımız var Kahramanmaraş Milletvekilimiz gibi sayıyı artırarak iktidarın yapması gereken hizmetleri bizim yapabileceğimizi düşünüyorum.”

“CUMHURBAŞKANININ BİR HİKAYESİ KALMADI, DEĞİŞMESİ GEREKİYOR”

Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mazlum edebiyatının sonuna gelindiğini söyleyen Karatutlu, şunları kaydetti: “Bu ülkenin 21 yıl sonra artık insanların tekrar umudu olacak bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var. Onu da inşallah 28 Mayıs’ta seçeceğiz. Çünkü artık Cumhurbaşkanının bir hikayesi kalmadı, değişmesi gerekiyor. Fiziken de yok, ruhen de yok, fikren de yok. Etrafında ekip de yok. Bunun kendisi de farkında. Sadece algı çalışmalarıyla milletimizi oyalamaya çalışıyor. Biz de 28 Mayıs’ta değişim için çalışacağız.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Karatutlu, Mazbatasını Aldı: Örnek milletvekilleri olacağız! Karatutlu, Mazbatasını Aldı: Örnek mille...

CHP listesinden Kahramanmaraş Milletvekili seçilen ve dün mazbatasını alan Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş’ı kötü yönetimden ku...

Öztunç, “DSP Apo’yu bırakacağız diyor. Hüda-Par PKK terörist değil diyor” Öztunç, “DSP Apo’yu bırakacağız diyor. H...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Cumhurbaşkanı yalan söylüyor. Öksüzlü de çadırı Ak Partili Dulka...

Kahramanmaraş’ın Yeni Milletvekilleri Kahramanmaraş’ın Yeni Milletvekill...

Kahramanmaraş’ta’ta Ak Parti, tarihinin en düşük oyunu alarak 5 milletvekilinde kalırken CHP MHP’nin birer milletveki...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Mansur Yavaş: ‘Kahramanmaraşlılara gönülden hizmet etmeye  devam ediyoruz” Mansur Yavaş: ‘Kahr...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Kend...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehitlerini Andı İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 6 Şuba...

Gönül Köprüsü Projesiyle Depremzede Öğrenciler İstanbul’da Gönül Köprüsü Projesiyle ...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy İlçe Mi...

Karatutlu, Mazbatasını Aldı: Örnek milletvekilleri olacağız! Karatutlu, Mazbatasını Al...

CHP listesinden Kahramanmaraş Milletvekili seçilen ve dün ma...

Gençlik Bayramında DOĞA’Iı Gençlerden Örnek Davranış Gençlik Bayramında DOĞA’I...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Doğa’lı ...

YER YERİNDEN OYNADI! YER YERİNDEN OYNADI!

Türkiye’nin 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığı Kahramanmaraş me...

297.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 297.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Cahilin özünde, cehalet yatar, Cahil ile yoldaş, olma arka...

Kahramanmaraşlı öğrenciler İstanbul’da ağırlandı Kahramanmaraşlı öğrencile...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile B...

GÜLE GÜLE MEHMET ÇETİN GÜLE GÜLE MEHMET ÇETİN...

İlde eğitim adına adından çokça söz ettiren, atandığı ilk an...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ