Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hızlı Trenine Sahip Çık Kahramanmaraş

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, kente hızlı tren gelmesiyle ilgili bir kampanya başlattığını duyurarak; ‘İlk imzayı atarak imza kampanyamızı başlatıyorum. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu şehir birkaç kişinin azından çıkacak kelimelerle şekillenecek ve kaderine terk edilecek bir şehir değildir.’ İfadelerini kullandı. Çabukel basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli hemşehrilerim, değerli […]

Hızlı Trenine Sahip Çık Kahramanmaraş

31 Ağustos 2022 - 8:03A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, kente hızlı tren gelmesiyle ilgili bir kampanya başlattığını duyurarak; ‘İlk imzayı atarak imza kampanyamızı başlatıyorum. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu şehir birkaç kişinin azından çıkacak kelimelerle şekillenecek ve kaderine terk edilecek bir şehir değildir.’ İfadelerini kullandı.

Çabukel basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli hemşehrilerim, değerli basın mensupları, Parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerimiz, bugün burada buluşma amacımız, elimizden kaçmakta olan “Hızlı Tren Hattı” ile ilgilidir.

Memleketimize hızlı trenin gelmemesi yada geliyormuş gibi yapmaları bizim için çok önemli bir kayıptır, şehrimiz adına bu durumdan duyduğumuz rahatsızlığı siz saygıdeğer Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle ve kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

 

 

Toplumumuzun içinde bulunduğu bu zor günlerde, bu konu ile ilgili yapmış olduğumuz açıklama bu günümüz için değil, yarınımız için çok önemlidir.

Sizlerin de bildiği üzere bir çok proje elimizden bu şekilde kayıp gitmiştir.

Bugün muhalefetinden iktidarına kadar, şehrimizin gelişmesi için yapmış olduğumuz her yatırım çocuklarımız ve geleceğimiz için yapacak olduğumuz yatırımdır. işte bu sebeple Hızlı Trenin Hattının Şehrimizden geçmesi Kahramanmaraş’ımızın gelişmesi ve büyümesi için önemli bir adım olarak görülmektedir.

Sanayiden Turizme kadar şehrimizin adım adım ilerleyebilmesi için ulaşımın kolay, hızlı ve  ekonomik olması çok önemlidir. Ulaşımda Kişisel Otomobilden, Uçaklardan, otobüslerden daha ekonomik olan ve daha güvenli olan Hızlı Tren Teknolojisi şehrimize kazandırılmalı şehrimizin değer taşlarından biri olması için gerekli gayret gösterilmelidir.

Bu şehir birkaç kişinin azından çıkacak kelimelerle şekillenecek ve kaderine terk edilecek bir şehir değildir.

Bugün 11 ilçe 1 Büyükşehir Belediye Başkanlığı 8 Millet Vekilimizin bugüne kadar göstermiş oldukları gayretler neticesinde şu anki durumla karşı karşıyayız. Bugün artık eleştirel bakış açısından bütünleştirici çözüm odaklı ve birleştirici bir bakış açısından bakmak zorundayız. Şehrimizin iş adamlarından sivil toplum örgütlerine kadar Siyaset üstü bir anlayışla konunun bir bütünlük içerisinde ele alınarak yapılabilecek her türlü çalışmanın birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gerektiğinin ve atılacak her adımın yanında olduğumuzu kamuoyuna deklare ederiz.

Görüşülemeyen Bakanlık, İzin Alınamayan Belediye Sınırları, Geçilemeyen Bürokrasi, Kamulaştırılamayan Arsa varsa işte Kamuoyu, bunu ötelemenin, yapacaktık, yapıyorduk, yapılıyor, yapılma aşamasında, bakanlıkla görüştük, Kahramanmaraş Sahipsiz Değil Sahip Çıktık. Açıklamaları artık yeteri kadar kamu oyunu meşgul etmiş ve geçerliliği olmayan sanal bir atmosfer haline gelmiştir.

Bugün burada yapmış olduğumuz basın açıklamasına sadece kendi teşkilatımızla değil tüm siyasi teşkilatları ve tüm sivil toplum örgütlerini davet ederek konunun siyaset üstü olduğunu anlatmak gayreti içerisindeyiz.

Siyaset topluma hizmet demektir, Hizmet anlayışı ise siyasetçinin en önemli görevidir. Bu görev neticesinde buradan tekrar sesleniyoruz Bu basın açıklamamıza eminim ki iktidarda bulunan partiler de destek vererek Kahramanmaraş’ımız için önem arz eden bu konuya eğilerek gereğinin yapılması ile ilgili her türlü gayreti göstereceklerine eminiz. Bu sadece bizim meselemiz değil şehrimizin halkımızın meselesidir. Bu sadece siyasetimizin ve siyasi düşüncemizin değil şehrimizin iş insanlarının öğrencilerinin ülkemizin dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve bu şehrimize yaşayan tüm vatandaşlarımızın meselesidir.

Bu konu küçümsenecek, değersizleştirecek ve daha sonraya bırakılacak bir konu değildir. bugün bu Trenin kaçmasını istemiyorsak, hep beraber,  yapılmış olan projenin değişmesi için her türlü çalışmaya er birliği içerisinde var olduğumuzu göstermeliyiz. Biz şehrimizin kazanmasını istiyorsak, Biz şehrimizin büyümesini istiyorsak, ne düşünceye sahip olursak olalım birliğimizi ortaya koyarak gereğinde memleket için bir araya gelebileceğimizi ispat etmek durumundayız.

Konu ile ilgili olarak gerekli izinler çerçevesinde imza kampanyası başlatacağımızı ve bu imza kampanyası neticesinde gerekli müracaatları yapacağımıza kamuoyuna ilanı duyururuz desteklerinizi şimdiden bekliyoruz.

Ve ilk imzayı atarak imza kampanyamızı başlatıyorum.

Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Bu şehir birkaç kişinin azından çıkacak kelimelerle şekillenecek ve kaderine terk edilecek bir şehir değildir.”

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
AKP Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu AKP Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan A...

AK Parti‘nin Kahramanmaraş‘ta ilçeler için belirlediği adaylar şu şekilde: Afşin: Koray KIRAÇ Andırın: Ahmet Sinan Gökşen D...

KARAKOÇ, AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNE GİRDİ KARAKOÇ, AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNE GİRDİ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde işçi statüsünde, çalışan, Faruk Karakoç, Büyükşehir belediyesinin Elbistan’daki şubesinde hemşe...

BEKLENEN İSTİFA GERÇEKLEŞTİ BEKLENEN İSTİFA GERÇEKLEŞTİ

Göksun’da hem pandemi döneminde hem de yaşamış olduğumuz 06 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde sahada aktif bir şekilde çalışan, ...

Bakanlar Değişse de Kahramanmaraş’ın Kaderi Değişmiyor Bakanlar Değişse de Kahramanmaraş’ın Kad...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun 23 Ekim’de yaptığı açıklamaya göre hızlı tren Kapıkule’den başlayarak İ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ