Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yara derinleşiyor

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı desem abartmış olmam. Birçoğunuzun da benim durumumda olduğunuz muhakkak.   Önce Askerleri sahneden indirme adına yapılan Ergenekon ve Balyoz operasyonları. Sonra Habur da yaşanan rezalet ve bebek katili Öcalan’ın önderliğinde yürütülen Kürt Açılımı, ardından T.C ibaresinin tabelalardan çıkartılması […]

Yara derinleşiyor

31 Aralık 2013 - 7:38A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Sevgili dostlar, sizleri bilmem ama yaşadığımız son olaylar beni derinden etkiliyor. Huzurum kaçtı, dengem bozuldu, tansiyonum fırladı desem abartmış olmam. Birçoğunuzun da benim durumumda olduğunuz muhakkak.

 

Önce Askerleri sahneden indirme adına yapılan Ergenekon ve Balyoz operasyonları. Sonra Habur da yaşanan rezalet ve bebek katili Öcalan’ın önderliğinde yürütülen Kürt Açılımı, ardından T.C ibaresinin tabelalardan çıkartılması ve Gezi olayları.

Yetmedi Diyarbakır da Barzani’li, Şivan’lı, Tatlıses’li yüz kızartan buluşma. Yetti artık bu son olur derken Hizmetle girilen çatışma… Allah aşkına huzur kalır mı insanda? Elbette kalmaz. Denge menge hak getire.

Yara git gide derinleşiyor. Varılan nokta insanı adeta çıldırtıyor. Ayrışmalarda hep zirveleri yaşıyoruz. Türk Kürt ayrışmasında zirve, Alevi Sünni uzaklaşmasında yine zirve, Cemaat Hükümet Ayrışmasında zirvenin en doruklarını yaşıyoruz.

Siyaseten yaşanan bunca olumsuzluğun yaralarını iyileştirmeye çalışırken bir darbe de ekonomi canavarından gelmez mi? Elbette gelir, Boş yere dememişler ‘Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur’ diye.

Dolar ve Euro hep zirvede, hiç aşağılara inmiyor, altın ise daha da yukarılarda. Fakir fukaranın yakıtı oto gaz 3.00 TL olmuş, benzin ise zirvelerin zirvesindeki yerini koruyor. 5.00 TL. Dünyada en pahalı satılan ülke Türkiye…

On yıldan beri Türk’ün onuru ayaklar altında. Türk, tarihin hiçbir döneminde kendisini bu kadar çaresiz hissetmemiş; ‘Öz yurdunda garip / öz vatanında parya’ durumuna düşürülmemişti.

Tüm bunların üstüne üstlük, İslam’a hizmet noktasında ihlâs ve samimiyetinden asla şüphe etmeyeceğim dostlarım iki haftadan beri birbirlerini yemeyi sürdürüyorlar. Sanki akılları başlarından çıkartılıp alınmış ve akılsız kalmış insanlar gibi…

Maalesef ‘ayrışma meydanında’ bir cephe daha açıldı. Laik/ Anti laik, Kürt/ Türk, Alevi/Sünni, Atanmış/ Seçilmiş. Yetmemiş olacak ki son olarak Hükümet/Hizmet ayrışması sahneye koyuldu.

Açılan son cephede mutlaka safını belirleyeceksin. Çünkü Başbakanımız taraf olmayanlardan hiç hoşlanmaz. Bilirsiniz en ünlü sözü; ‘Taraf olmayan bertaraf olur’ sözüdür. Bu yüzden Ümmet-i Muhammed’e ya Hizmetin yâda Hükümetin yanında yer almak zorunda olduğu hissettiriliyor.

Hemşerimiz Sayın Ahmet Taşgetiren uzun bir süreden beri Bugün isimli gazetede yazıyordu. Sözü gibi kalemi de çok sivri olmayan Sayın Taşgetiren Hükümetle Hizmet arasındaki sürtüşmelerin büyümemesi adına kendince bir çaba içerisine girmişti.

Hakan Şükür’le ilgili yazısından bir gün sonra, 19 Aralık 2013 tarihli En çok Hizmet’i vuracak başlıklı yazısında ise “Bu operasyonun Hizmet’in üstünde kalması durumunda ortaya çıkacak sonucu tahmin edebiliyor musunuz? Diyelim iktidarda CHP var ve onun başbakanı, bir yıl süreyle ülkesinde sürdürülen bir soruşturmadan haberdar edilmiyor. Nasıl bir şey bu?” diye hizmetteki dostlarına soru soruyordu.

Sonra, sonra Veda yazısı yayınlandı sütununda; “Bugün veda günü. Uzun yazmayacağım. Gelinen noktada, Bugün’de yazı hayatımın zorlaştığını ve böyle bir vedanın kaçınılmaz hale geldiğini düşünüyorum. Ben AK Parti’yi Türkiye’nin, son 60 küsur yıllık hayatının bir kazanımı olarak değerlendiriyorum” diyerek Hükümetin safında yer alarak Hizmetten uzaklaşıyordu.

Tıpkı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın; ‘Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı. Milletin rahatlaması için asıl Başbakan’ın istifa etmesi gerekir’ diyerek Hizmetin safına geçiveriyor.

Yara derinleşiyor. Saflar belirginleşiyor. Safı olmayan sade vatandaşların dengesi bozuluyor, huzuru kaçıyor. Muhammed ümmetine huzur ver Allah’ım. İnananların arasındaki fitneyi sona erdir Allah’ım. Âmin Taha ve Yasin…

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dulkadiroğlu Gençlik Kollarından Adan Gençlik Şölenine Çıkarma Dulkadiroğlu Gençlik Koll...

AK Parti Genel Merkezi’nin Adana’da düzenlediği Gençlik Şöle...

Akdeniz’den Karadeniz’e Kesişen Bir Şampiyonluk Hikayesi Akdeniz’den Karadeniz’e K...

Okulların açık olduğu güzel bir sonbahar mevsiminde aylardan...

Çerkes Sürgünü’nün 158. Yılında Fındık Köyünde Anma Etkinliği Çerkes Sürgünü’nün 158. Y...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Kafkas ...

Köy Okulu Öğrencilerine Unutulmayacak Bir Gün Yaşattılar Köy Okulu Öğrencilerine U...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde yer alan Mükrime Hatun MT...

Eğitim Müfettişi Delice’ye Plaket Eğitim Müfettişi Delice&#...

Ömrünün 47 yılını eğitime adayan,eğitimin her alanında  göre...

Hayat Boyu İlerleme Derneği Ebru sanatı temalı Erasmus+ Projesi Hayat Boyu İlerleme Derne...

Colourful Dance of Life isimli Erasmus+ KA204 Yetişkin Eğiti...

Ormanda ağaca asılı halde çürümüş erkek cesedi bulundu. Ormanda ağaca asılı halde...

KAHRAMANMARAŞ’ta, ormanda ağaca asılı halde çürümüş er...

Erkenez Ortaokulunda Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları Şenliği Erkenez Ortaokulunda Unut...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Erkenez Ortaokulu tarafından düze...

Menekşe Anaokulundan”Bahar Şenliği” Menekşe Anaokulundan̶...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde Okul öncesinin gözde okul...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinde  Tübitak Bilim Fuarı Düzenlendi Dulkadiroğlu Anadolu Lise...

Dulkadiroğlu Anadolu Lisesinde dokuzuncusu düzenlenen Tübita...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ