Maraşta Haber
Maraşta Haber

Siyaset Sahnesi

Genel seçimler yaklaşırken, siyaset arenası da yavaş yavaş ısınmaya başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini ve seçime girebilecek olan siyasi partilerin isimlerini açıklamasıyla birlikte ortalık hareketlenmeye başladı. Yani “Siyaset Perdesi” aralanmaya başladı. Bilindiği gibi milletvekili olmak için herhangi bir siyasi partiden aday olmak isteyen kamu görevlileri görevlerinden en geç 10 Şubat 2015 tarihinde istifa edecekler. […]

Siyaset Sahnesi

03 Şubat 2015 - 20:04A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Genel seçimler yaklaşırken, siyaset arenası da yavaş yavaş ısınmaya başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini ve seçime girebilecek olan siyasi partilerin isimlerini açıklamasıyla birlikte ortalık hareketlenmeye başladı. Yani “Siyaset Perdesi” aralanmaya başladı.

Bilindiği gibi milletvekili olmak için herhangi bir siyasi partiden aday olmak isteyen kamu görevlileri görevlerinden en geç 10 Şubat 2015 tarihinde istifa edecekler. Takvime bakıldığında bol bol düşünebilecekleri zamanlarının olmadığı görülmektedir. Bu vatandaşlarımıza tavsiyemiz danışacakları yerlere bir an önce danışmalı ve olumlu cevap almaları halinde yürüttükleri görevlerden; “7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde aday olabilmek için görevimden ayrılmak istiyorum.”  şeklinde bir ifadeyle derhal ayrılmalıdırlar.

Devlet memuru olmayan, serbest meslek erbapları için henüz bu tür bir aceleye gerek yoktur. Bu vatandaşlarımız listesinde yer almak istediği siyasi partilerin açıklayacağı seçim takvimine göre davranacakları için önlerinde biraz daha uzunca bir zaman bulunmaktadır.

Aday Adayları

Dost sohbetlerinde siyasi partilerden kimlerin aday olabileceği konuşulmaya başlandı bile. Bu sohbetlerde; “ en büyük ilginin yine AK Partiye olacağı ve bu siyasi partiye en az 200 adayın müracaat edeceği” söylenilmekte.

Kahramanmaraş’ta “Ana muhalefet” konumunda olan, yapılan kongrelerle teşkilatlarını tamamen yenileyen ve güçlenerek “en az üç milletvekili” sloganıyla yoluna devam eden Milliyetçi Hareket Partisine de çok büyük ilginin olduğu görülüyor. 

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Seçiminde MHP’den aday olmak için müracaat edeceği söylenilen Kahramanmaraş’ımızın yetiştirdiği bir birinden değerli isimlerden bazılarının isimleri şöyle:

Mesut Dedeoğlu ( Mevcut Milletvekili), Mehmet Akif Paksoy ( Eski Milletvekili) Nevzat Taner ( Eski Milletvekili), Prof Dr. Haluk Tokuçoğlu, Prof. Dr. Sefer Aycan (Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşarı), Dr. Faruk Atlı(Kahramanmaraş Tabipler Odası ve Türk Ocağı Eski Başkanı), Prof Dr. Tahir Akgemci(Büyükşehir Belediye Başkan Adayı)  Mustafa Bastırmacı (Eski İl Başkanı), Kerim Yılmaz(Emekli Hâkim), Fikret Soyer( Öğretim Görevlisi), Zekeriya Öztürk(İş adamı), Şahin Yıldırım, Akif Kütük, Ejder Oruç(Bürokrat-Elektrik Mühendisi), Yusuf Temizkan( Onikişubat İlçesi Belediye Başkan Adayı), Neslihan Koca Nergiz(Dulkadiroğlu ilcesi Belediye Başkan Adayı), Ahmet Alperen (KOSGEB İnsan Kaynakları Daire eski Başkanı), Ahmet Biçici (Sigortacı), Gürsel Demir (İstanbul’da işadamı, Kahramanmaraşlılar Dern. eski bşk.), Günay Kodaz (Avukat), Şule Arıkan(Sigortacı), Ali Doğan (BOTAŞ Personel Dairesi eski başkanı), Nusret Güloğlu (Ülkü Ocakları il eski başkanı),Oğuz Tor (Çalışma Bak. SSK Teftiş Kurulu eski başkanı) ­ Necati Karatuluk (Tüccar), Adem Yıldız(Afşin Belediye Başkan Adayı). MHP’li dostlarımız bu isimlere her gün yeni yeni isimlerin katılacağını söylüyorlar. Bu kutlu göreve talip olan Ülküdaşlarımızı yürekten kutluyorum. Cenab-ı Hak Sayılarını Artırır İnşallah.

Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral

Geçen hafta 90 yaşındaki Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el Suud yaşamını yitirdi. Allah taksiratını af etsin. Yerine 79 yaşındaki kardeşi geçti. Ülkenin yeni kralı, Selman bin Abdülaziz el Suud oldu.

Yeni kralın ilk emri; “memur, emekli ve öğrencilere 2 maaş tutarında ikramiye dağıtın, ” olmuş. Hemen dağıtılmış. Bunun üzerine Sudiler hep bir ağızdan bağırarak yeni krallarını kutlamışlar; “ Eski kralımız öldü, yaşasın yeni kral.”

Bildiğiniz gibi bizde krallık yok, padişahlık var. Bu günlerde padişah olma hayaliyle yanıp tutuşan Zat-ı Alilerine bizlerde hep bir ağızdan seslenelim: “Ey efendilerin en yücesi olan efendimiz eğer padişah olursanız lütfen işçilerinize, memurlarınıza, esnaflarınıza, emeklilerinize, dul ve yetimlerinize, gazi ve şehit yakınlarınıza beşer maaş ulufe dağıtınız. Yoksa ne o sarayda ne de o taht da oturamazsınız.”

Neden mi? El cevap; “Çünkü Tebaası Açken Kendi Tok Yatan Padişah Bizden Değildir”

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şiir) İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şii...

Zinanın haramlığı müminlerce bilinir.  Nikâhsız birleşmeye İ...

DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR...

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir ...

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı Kahramanmaraş MADO Akdeni...

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO...

BBP MKYK Üyesi Odunkıran: Virüs, Mesaisini Kamu Çalışanlarına Göre mi Düzenliyor? BBP MKYK Üyesi Odunkıran:...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK...

Turizmde Yeni Rota: ELBİSTAN Turizmde Yeni Rota: ELBİS...

İzmir’de faaliyet gösteren turizm firmalarının birçok ili ka...

MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPLERİMİZ KURULDU MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPL...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından afet ve a...

Amansız Hastalığı YENDİ Bisiklete BİNDİ Amansız Hastalığı YENDİ B...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  7 yıl önce yakala...

İmam Hatip Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı İmam Hatip Okul Müdürleri...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat ...

Sevilay Coşkun Hanımefendi, İpek Kozasından Turistik Eşya yapımı kursunda Sevilay Coşkun Hanımefend...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk COŞKUN’nun eşi Sevilay...

Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş HEM’de Belge Töreni Dulkadiroğlu – Kahr...

Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Halk Eğitim Merkezi bünye...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ