Maraşta Haber
Maraşta Haber

Prof.Dr. Tahir Akgemci’den Taşeron İşçilere “Sizin İlacınız Benim”

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Tahir Akgemci, üyelere seslendi, “Sizin tüm sıkıntılarınızı, sorunlarınızı, talep ve ihtiyaçlarınızı biliyorum. Çünkü görev yaptığım Selçuk Üniversitesinde, 80 bin kişinin çalıştığı eğitim yuvasında taşeron işçiler de vardı, hepsi de çalışma arkadaşlarımızda. Kaldı ki sizlerin sözleşmelerini dahi ben hazırlamıştım. O […]

Prof.Dr. Tahir Akgemci’den Taşeron İşçilere “Sizin İlacınız Benim”

16 Aralık 2013 - 21:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

15 Aralık Pazar günü, İsmetpaşa Mahallesi Üniversite Sokağındaki MAR-KAŞİD başkan ve üyelerini kurmayları ile birlikte ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Tahir Akgemci, üyelere seslendi, “Sizin tüm sıkıntılarınızı, sorunlarınızı, talep ve ihtiyaçlarınızı biliyorum. Çünkü görev yaptığım Selçuk Üniversitesinde, 80 bin kişinin çalıştığı eğitim yuvasında taşeron işçiler de vardı, hepsi de çalışma arkadaşlarımızda. Kaldı ki sizlerin sözleşmelerini dahi ben hazırlamıştım. O bakımdan sizin ilacınız benim” dedi.

Kalabalık bir dava arkadaşı ile birlikte MAR-KAŞİD önünde toplanan kalabalığa konuşan Dernek Başkanı Bayram Akdere, kamu işçileri adına başkan ve arkadaşlarına başarılar diledi,  geldikleri için teşekkür etti.

BASTIRMACI; “SİZLER SİYASETE YÖN VEREN İNSANLARSINIZ”

Kamu İşçileri Derneğine kendilerini misafir ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı,sivil toplum kuruluşlarının, kamu derneklerinin, sendikaların ve esnaf odalarının siyasete yön veren birimler olduğunu belirterek,“Belediyede çalışıyorsunuz, emek veriyorsunuz.  Ama hizmetinizin,  emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz. İster kamuda, ister sosyal yaşamda görev alarak,  sosyal yaşama katma değer sağlıyorsunuz. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Bizler MHP olarak her zaman yanınızda olduk, bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi ve desteklerini istedi.

Konuşmasında AK Parti iktidarını da eleştiren Bastırmacı, kamu çalışanları olarak sıkıntılarını bildiklerini ama çözümlerin de kendilerinde olduğunu belirtmeden geçemedi, kamuoyunun büyük bir değişim istediğinin de altını çizerek, “Emeğinizin karşılığını almak istiyorsanız, işte fırsat ayağınıza geldi, bu fırsatı iyi değerlendirmeniz lazım” diye konuştu.

TEMİZKAN, “SİZLER BİZİM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZSINIZ”

Arkasından söz olan Onikişubat MHP Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan ise emekçi işçilere seslendi, “Sizler bizim çalışma arkadaşlarımızsınız. Bu belediyeyi sizlerle birlikte yönetmek için bu göreve talip oldum” dedi, iş huzurunun ve barışının olmadığı yerde başarının da mümkün olamayacağına vurgu yaparak, Yalnız değilsiniz. Biz yanınızdayız. Bir değişim gerekiyor, sizler de bu değişimin birer parçasısınız. Her şeyin başı sevgi, biz belediyeyi sevgi ve adaletle yöneteceğiz. Kenetlenirsek, birbirimizi seversek başarı gelir” diye konuştu, kamu çalışanlarının desteğini beklediğini sözlerine ekledi.

AKGEMCİ; “BU TARİH BİR FIRSAT” DEDİ…

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Tahir Akgemci ise, Dernek Başkanı Bayram Akdere’ye teşekkür etti, kamuda çalışan işçilerin ne kadar zor şartlarda, ne kadar ücretle çalıştıklarını çok iyi bildiğini söyleyerek, “Sizlerin durumunu çok iyi biliyorum ve anlıyorum. Kanunlar çerçevesinde hak ettiğiniz ücret ve çalışma şartları iyileştirilecek. Sizin ilacınız benim. Selçuk Üniversitesinde ne isem o, randevu almadan kapımı çalıp içeri girecek, taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı rahatlıkla ifade edeceksiniz. Bu koltuk, bu makam benim değil. Sorumlarınızı detayına kadar biliyorum. İşin, sorumluluğun niteliğine göre ücret belirlenecek, ücret adaletsizliği giderilecektir, buna emin olun!” diye konuştu.

Belediyede, taşeron işçiler aynı maaşı alıyor. İşin niteliğine bakılmıyor. Haklarınız ödenecek, mağduriyetleriniz önlenecek. Sizlerle birlikte bu şehri layık olduğu yere getirecek,  layık olduğu şekliyle yöneteceğiz. Bakın, bu tarihi bir fırsat, gelin bu fırsatı iyi değerlendirin. MHP ile bir heyecan dalgası esmeye başladı. Bugüne kadar başkalarını kıskanmaktan usandınız, artık biraz da başkaları bizi kıskansın, işte meydan, işte fırsat, işte adayınız Akgemci” diye konuştu, konuşması büyük alkışa sebep oldu.

Başkan Adayı Akgemci ve İl Başkanı Bastırmacı, çalışan işçilerin bazı sorularını cevaplandırdı, son olarak Akdere de MHP’li siyasetçilere başarılara diledi, konuşmaların ardından dernek binasına çıkıldı, misafirlere izzet-i ikram sunulurken, Akgemci, yine çalışanların sorularını cevaplandırmadan geri durmadı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraşlı genç güreşçi olimpiyat şampiyonu oldu Kahramanmaraşlı genç güre...

Okullar Arası Dünya Güreş Şampiyonası’nda Fransa, (ISF...

Şirinler Anaokulu  “Geri Dönüşüm” Sergisin Açtı Şirinler Anaokulu  “Geri ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde Okul öncesi okullarından ...

Nezihe Öksüz MTAL’de Kariyer Günü-Etik Haftası Nezihe Öksüz MTAL’d...

Kahramanmaraş Onikişubat Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anad...

Ömer Faruk Arıkan Orta Okulu 1.Bahar Şenliği Ve Kermes Yaptı Ömer Faruk Arıkan Orta Ok...

Kahramanmaraş Onikişubat Ömer Faruk Arıkan Orta Okulu Müdürl...

Süreyya Güneş Anaokulunda Hayvan Sevgisi Etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda...

Kahramanmaraş Onikişubat Süreyya Güneş Anaokulunda minik öğr...

Mükrime Hatun MTAL’nin YILDIZ kızları Mükrime Hatun MTAL’...

Kahramanmaraş’ta 2021-2022 Egitim Öğretim Yılı Genç Kı...

AKEDAŞ İlkokulunda Kermes ve Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı AKEDAŞ İlkokulunda Kermes...

Onikişubat İlçesi AKEDAŞ İlkokulu’nda yıl sonu etkinlikleri ...

19 Mayıs Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi 19 Mayıs Konulu Fasl-ı Mu...

( EV SAHİBİ ŞAİR HATİCE SATGUN) Osmanlı subayı bütün zabitan...

Şehit Tebernuş Özler Ortaokulunun Bahar Şenliği ve Kermesi Şehit Tebernuş Özler Orta...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehit Tebernuş Özler Ortaokul müdür...

Mehmet Akif  İnan  İHO’ Erasmus+ K229 proje ortaklarına Kahramanmaraş’ı tanıtıyor Mehmet Akif İnan İHO...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip ortaoku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ