Maraşta Haber
Maraşta Haber

Parya Zilleti Kurtulmalıyız

Birileri bizimle lastik topla oynar gibi oynuyor. Kim olduklarını asla öğrenemeyeceğimiz o birileri; “ellemedik, dokunmadık, kurcalamadık, karıştırmadık, mıncıklamadık” bir yerimizi bırakmadılar. Genlerimizi bozdular. Tohum vermeyen meyve ve sebzeye dön derdiler bizi. Bu kişiler tarafından gündem o kadar hızlı değiştiriliyor ki yetişebilene aşk olsun! Bizler, ‘anı’ yaşamaktan geriye veya ileriye bakıp bir değerlendirme yapamaz hale getirildik. […]

Parya Zilleti Kurtulmalıyız

05 Kasım 2014 - 17:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Birileri bizimle lastik topla oynar gibi oynuyor. Kim olduklarını asla öğrenemeyeceğimiz o birileri; “ellemedik, dokunmadık, kurcalamadık, karıştırmadık, mıncıklamadık” bir yerimizi bırakmadılar. Genlerimizi bozdular. Tohum vermeyen meyve ve sebzeye dön derdiler bizi.

Bu kişiler tarafından gündem o kadar hızlı değiştiriliyor ki yetişebilene aşk olsun! Bizler, ‘anı’ yaşamaktan geriye veya ileriye bakıp bir değerlendirme yapamaz hale getirildik. Ülkesi ve Milleti adına kim dost kim düşman, kim iyi kim kötü anlayamaz duruma düşürüldük.

Önce, Vatan ve Millet aşkıyla yanıp tutuşan kim varsa hepsi kötü ilan edildi.  iyi insanlar sözde ‘Ergenekon’ isimli bir örgüte mensup oldukları söylenerek hapislere atıldılar. PKK denilen ve bu ülkeyi bölmek ve parçalamak adına yıllardan beri silahlı eylem yapan, bebek demeden, çocuk demeden, yaşlı demeden önüne çıkan insanları katleden hainlerle canı pahasına mücadele eden kim varsa hepsi akıl almaz suçlamalarla ya hapse atıldılar ya da yapılan hakaretlere dayanamayıp intihara zorlandılar.

Sonra; ordusundaki tüm vatansever generaller darbe yapacakları bahanesi ve suçlamasıyla tasfiye edildi. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanı dahi silahlı örgüt kurmak suçlamasıyla içeriye tıkıldı. Onurlu, başı dik, kimsenin karşısında eğilmeyen şanlı Türk Askeri sindirildi, tarumar edildi.

Yetmedi, bu gelişmeleri doğru bulmayan kim varsa; ‘ Vali, Kaymakam, Rektör, Dekan, Öğretim Görevlisi, Savcı, Hâkim, Gazeteci, Polis, İşadamı, Dernek Başkanı, Sendikacı hatta okul Müdürleri’ bile görevden alındı, hapislere atıldı.

Yetmedi, dışarıda ki iyiler içeriye, içerideki hainler dışarıya alındılar. Kandil’deki eli kanlı teröristler Habur sınır kapısında düzenlenen törenle muzaffer komutanlar gibi karşılandılar. Devletin resmi birimlerindeki tabelalardan TC’ler sökülmeye başlandı. ‘Sen Türk’üm dersen öbürüde Kürt’üm der’ diyerek insanların Türküm demesine mani olunmaya başlandı.

Yetmedi, yükseklere yazılan ‘ Ne mutlu Türküm Diyene’ yazıları silindi. Gerekçe yine aynıydı. Sen ‘ne mutlu Türküm diyene’ dersen öbürüde ‘ne mutlu Kürt’üm diyene’ der diyerek koca bir ulusa kendi ırkıyla ilgili bir slogan dahi atmak yasaklanıyordu.

Yetmedi, okullarda yavrularımıza okutulan ‘andımız’ isimli şiir tedavülden kaldırıldı. Sebep yine aynıydı. Sen ‘Türk’üm dersen o da Kürt’üm’ der şeklindeydi.

Yetmedi, televizyonlardaki tüm diziler Kürtlerin yaşamını anlatan diziler oluverdi. Söylenen tüm türküler Kürtçe söylenmeye başladı. Bin yıldan beri Türkçe okunan Türküleri Kürçe olarak dinleyen saf milletim ‘Kürtler olmasa türkü diye bir şey olmazmış’ duygusuna kapılmaya başladı.

Yetmedi, binlerce askerimizi, binlerce bebeğimizi, binlerce polisimizi şehit eden Bebek Katili Öcalan’ı baş müzakereci ilan ediverdik.

Yetmedi, dünün eşkıyası bu günün Peşmerge’sini tankıyla topuyla içerideki işbirlikçilerinin sevinç naralarıyla ve de havai fişekler eşliğinde topraklarımızdan Kobani’ye geçirdik.

Yıllardan beri seçtiğimiz idareciler bu işi yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Analar ağlamasın diyerek başlattıkları sürecin, Kürtler ağlamasın sürecine dönmesine seyirci kaldılar.

Kulunun bu meseleyi çözemeyeceği belli oldu artık. Türk Milletinin anası da, babası da, bebesi de hep ağlamakta. Gözyaşı hiç dinmedi. Asker, polis çarşıya pazara çıkamaz oldu. Türk Milleti öz yurdunda parya oldu. (Yüz yıllardan beri koruduğu, kolladığı, doyurduğu azınlıklar tarafından hor görülen ve aşağılanan bir duruma düştü). Sürekli mirasına sahip çıktıkları Cennet Mekân Merhum Necip Fazıl Kısakürek o muhteşem ‘Sakarya Türküsü Şiirinde’ milletin düşürüldüğü bu parya vaziyetinden kurtulması için haykırıyordu:

Yüce Türk Milletinin düşürüldüğü zilleti; ‘Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya, Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!’ diye tanımlıyor ve ardından ‘Yüz üstü çok süründün ayağa kalk Sakarya’ diyerek Milleti paryalık zilletinden kurtulmaya davet ediyordu. Üstadın bu daveti sizce de hala geçerli değil mi?

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

Piknik Alanlarındaki Tehlike Piknik Alanlarındaki Tehl...

Geçtiğimiz Cuma günü kahvaltı yaparken hanımefendi; “ Bey, b...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Ba...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarı...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile ...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 R...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazel...

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet...

Prof. Dr. Perihan Öztürk: Türkiye’de 600 cüzzamlı hasta var Prof. Dr. Perihan Öztürk:...

KSÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı...

YAŞLILARA SAYGI  YAŞLILARA SAYGI 

Bir ayet-i kerimede:  “Kime uzun ömür verirsek biz onun geli...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ