Maraşta Haber
Maraşta Haber

Nekrofil (Ölüsevici) PKK ve Kürtçü Ulusalcılar

Daha evvel temas ettiğim nekrofili, yâni ölüsevicilik teriminin, birkaç gündür Türkiye’de terör estiren kaatil PKK ve yandaşlarının şiddet ve öldürme eylemleriyle birebir örtüştüğü ortadadır. Gayelerinin insanî bir hak olmadığı belli. Eylemlerinin hak arayışıyla ilgisi yok, ruh ve ideolojik bir hastalığa dönüştüğü açık. Nekrofili, Batılı bir psikiyatri terimidir. Kişinin bir ölünün üzerinde cinsî arzularını tatbik etmesi […]

Nekrofil (Ölüsevici) PKK ve Kürtçü Ulusalcılar

11 Ekim 2014 - 10:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Daha evvel temas ettiğim nekrofili, yâni ölüsevicilik teriminin, birkaç gündür Türkiye’de terör estiren kaatil PKK ve yandaşlarının şiddet ve öldürme eylemleriyle birebir örtüştüğü ortadadır.

Gayelerinin insanî bir hak olmadığı belli. Eylemlerinin hak arayışıyla ilgisi yok, ruh ve ideolojik bir hastalığa dönüştüğü açık.

Nekrofili, Batılı bir psikiyatri terimidir. Kişinin bir ölünün üzerinde cinsî arzularını tatbik etmesi ve bu sapık fiilini ölünün üstünde tekrar tekrar gerçekleştirerek bir fetiş hâline getirmesi, kötülük etme hastalığını sürdürmeye sürekli istek duymasıdır.

En azgın derecesinde bir şenîliği târif eden bu terim, huzur ve barıştan nefret edenlerin tavırları için de kullanılmıştır. Türkçe’ye ideolojik bir davranış terimi olarak ölü sevicilik veya ölümseverlik anlamıyla girmiş.

Ölüsevicilik, ölüme, yâni çürümeye hayranlıktır. Sürekli öldürme ve öldürülmelerin vukuundan ve şiddetten ideolojik haz duyma hastalığıdır. Ferdî olarak da seri katillerde görülen bir durumdur.

Psikiyatrı dışında “nekrofili”, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra barış ve demokrasi taraftarlarınca Avrupa’da savaşı ve saldırganlığı teşvik eden, bu yönde kitle kışkırtıcılığı yapan, ideolojilerinde “ölmek” ve “öldürmek” eylemini “ulusal bir dâva” gibi gösteren siyasî teşkilât ve militanların tavırları için menfî bir sıfat olarak kullanılmış.

Anlaşılan şu ki, nekrofili, yüreğinde insan sevgisi olmayan, kanla, şiddetle, nefretle, düşmanlık paranoyası ile beslenen, bu yönde siyaset yapan, insanları nesneleştirip ideolojik meta hâline getirerek onun ölüme gidişi üzerinden menfaat sağlayan bir zihniyettir.

Kürt etnikçi siyasîlerle PKK ve yandaşlarının tavırlarına bakıldığında nekrofilik yüzleri ortaya çıkmaktadır. Barbar PKK ve yandaşlarının eylem tarzları ve şiddetten haz duymaları, bu şenî örgütün nekrofil ideoloji ve eylemlerin münbit yatağı hâline geldiğini gösteriyor. Haz duydukları câniliğin ve şiddetin hiçbir insanî gerekçesi olmadığı gibi kendi etnik kökeni olan Kürtlere de zarar vermektedirler.

PKK’lı Kürtçü şovenistler, ölümseverliği rantı yüksek bir ulusalcı iktidar vasıtası aracı olarak görüyorlar. Kandil’deki Kürtçü ulusalcılar nekrofilinin merkezidir. Kürtçü ulusalcı cânilerin elebaşının en haz duyduğu anlar naklen ölümleri seyretmektir. Şuur altlarında biriken şu hezeyanı çok kusarlar: “Ölüleri çok seviyorum.”  Şiddetin artması ve çatışmalarda ölenlerin çoğalması, nekrofil Kürt ulusalcının benliğinin en kabardığı anlardır.

 

PKK’YA GÖRE “EN İYİ KÜRT, ÖLÜ KÜRT’TÜR”

 PKK şiddetle, terörle, ölülerle ve öldürmekle beslenen nekrofil bir örgüttür. Nekrofil yapıya sahip olan PKK ve yandaşları, meseleleri istişare ve hürriyet zemininde değil, şiddetle, yakıp yıkmakla, vandalca eylemlerle hallederler.

Nekrofil Kürtçü ulusalcılara göre “en iyi Kürt, ölü Kürt’tür.” Daima “bugün yeni bir cenaze yok mu, ölü yok mu?” bekleyişi içindedirler. Ölenler azaldıkça “hegemonik” varlıkları krize girer. Çünkü dostluğa, barışa, huzura ve medenî olana düşmandırlar.

Hegemonyaları için ölenler ve öldürenler çoğaldıkça neşelenir, iktidar şehvetleri çoğalır, nekrofilik hazları artar. Öldürmekten sürekli olarak ideolojik haz duymaya başlarlar ki bu, insanlık vasıflarının çürümesinin işaretidir.

Bundandır ki Türklerle bin yıldır din-i İslâm üzere kardeş olan, târih boyunca aynı İslâm medeniyeti dairesinde bir arada varlığını sürdüren dindar ve birlik taraftarı olan Kürtler nekrofil yapıya sahip PKK örgütünü telin etmeli, kovmalı ve “biz Kürtler sizden değiliz, siz bizden değilsiniz…” şeklinde toplu beyanlarda bulunup, bu kanlı örgütün yalnız kalmasını ve varlığının bitmesini sağlamalıdırlar. (Habervaktim.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

Piknik Alanlarındaki Tehlike Piknik Alanlarındaki Tehl...

Geçtiğimiz Cuma günü kahvaltı yaparken hanımefendi; “ Bey, b...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Ba...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarı...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile ...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 R...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazel...

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet...

Prof. Dr. Perihan Öztürk: Türkiye’de 600 cüzzamlı hasta var Prof. Dr. Perihan Öztürk:...

KSÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı...

YAŞLILARA SAYGI  YAŞLILARA SAYGI 

Bir ayet-i kerimede:  “Kime uzun ömür verirsek biz onun geli...

Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yo...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin ...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yar...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ