Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Engelli Öğrencimize Akülü Araç Gönderdi

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Uzunsöğüt köyünde ikamet eden Ali Kelepir isimli engelli öğrenciye Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı akülü araç gönderdi. 06 Şubat 2014 Perşembe günü köyde düzenlenen törenle akülü aracı engelli öğrencinin ailesine takdim eden Vali Şükrü Kocatepe burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,  “Değerli evladımız Ali, akülü sandalyesi olmadığını ve okula gidemediğini ifade […]

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Engelli Öğrencimize Akülü Araç Gönderdi

08 Şubat 2014 - 18:33A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesi Uzunsöğüt köyünde ikamet eden Ali Kelepir isimli engelli öğrenciye Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı akülü araç gönderdi.

06 Şubat 2014 Perşembe günü köyde düzenlenen törenle akülü aracı engelli öğrencinin ailesine takdim eden Vali Şükrü Kocatepe burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,  “Değerli evladımız Ali, akülü sandalyesi olmadığını ve okula gidemediğini ifade etmiş. Basın mensubu kardeşimiz de bunu kamuoyuna duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı konuyu öğrenmiş ve Ali’nin eğitim öğretimini tamamlayabilmesi için, isteği olan bu akülü aracı Ali’ye ve ailesine takdim edilmek üzere bize gönderdi. Bizde Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın armağanı olan bu akülü aracı, başarı ve sağlık dilekleriyle kendilerine teslim ediyoruz.”

Milli eğitim Bakanlığının ‘Evde Eğitim’ projesinden de bahseden Vali Kocatepe, bu programla okula gidemeyen çocuklar için öğretmenlerin evlere gelerek çocuklara gerek ilköğretim düzeyinde olsun gerekse ortaöğretim düzeyinde olsun eğitim verdiklerini söyledi. Şu anda Kahramanmaraş’ta 38 öğrencinin bu şekilde eğitim-öğretimini sürdürdüğünü ifade eden Vali Kocatepe,  yurt genelinde ise 2000’in üzerinde çocuğun evde öğretim imkânından faydalandığını belirtti.

Türkoğlu ilçesi Uzunsöğüt köyünde düzenlenen törende Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’da hazır bulunmuştur.

EVDE EĞİTİM HİZMETLERİ

Sağlık problemi nedeniyle en az dört ay süreyle evden çıkmasının mümkün olmadığını belirten sağlık kurulu raporu olan ve eğitim-öğretim kurumlarından doğrudan yararlanamayan zorunlu (okulöncesi ve ilköğretim) öğrenim çağındaki öğrencilerin evine, tedavi gördüğü süre boyunca öğretmen giderek, eğitim hizmetlerinin evde yapıldığı özel eğitim şekline  “evde eğitim hizmetleri” denir.

Amaç;

Evde Eğitim Hizmetlerinden amaç, öğrencinin hastalığının tedavisi süresince, okula gidememesi nedeniyle, alması gereken eğitim-öğretiminden uzak kalmamasını sağlamaktır. Okuldan ve eğitimden soğumasını önlemek, okula-öğrenmeye-eğitime karşı ilgisini koparmamaktır. Eğitimine ara vermeden sürekliliği sağlayarak eğitiminin kesintiye uğramasını engellemektir. Böylece öğrenci hastalığı nedeniyle okula gidememiş olsa bile, eğitim-öğretim olanaklarından yararlanmaya devam etmektedir; yaşıtlarından ve emsallerinden geri kalması önlenmektedir.

ilkesinden hareketle hastalığının tedavisi sürecinde, çocukları kendi kendine terk etmeyip onlara ulaşarak çocuğu hayata hazırlamak için her konuda eğitmek ve rehberlik yapmaktır.

Hastalığı nedeniyle evden çıkamayın bu çocukların evinde eğitim verilerek, kendisine değer verildiği hissettirilerek diğer insanlardan bir farkları olmadığı mesajı verilmiştir. Hastalığının tedavisindeki zorlu süreçte ona eşlik ederek, yaşadığı olumsuzlukları unutturmaya çalışarak, sorunlarını paylaşarak, hastalıkla mücadele sürecinde ona yardımcı olarak, destekleyerek moral seviyesini yükseltmektir.

ISA_3705

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ