Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafında  “Birlikte Başaracağız” projesi doğrultusunda şehir merkezinde 12. Sınıfa devam eden öğrenci velileri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik  “Aile içi iletişim” konulu seminer gerçekleştirildi. 19 Ocak 2015 Pazartesi günü saat: 19.00’da Kahramanmaraş […]

Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

21 Ocak 2015 - 21:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım” Projesi kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafında  “Birlikte Başaracağız” projesi doğrultusunda şehir merkezinde 12. Sınıfa devam eden öğrenci velileri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik  “Aile içi iletişim” konulu seminer gerçekleştirildi.

19 Ocak 2015 Pazartesi günü saat: 19.00’da Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde özellikle 12. Sınıfta öğrencileri bulunan ailelerine yönelik yapılan seminerde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, açılış konuşması yaparak öğrencilerin başarılı olmaları adına sık sık bu tür etkinlikler gerçekleştireceklerine ailelerin çocuklarına destek vermelerine dikkat çekerek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı ve görevlilerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli bir konuşma yaparak Kahramanmaraş’ta eğitimin kalitesinin arttırılması konusunda her zaman eğitime yardımcı olacaklarını belirtti.

Öğrencilerin başarılı olmasında ailelere de büyük görevler düştüğünü kaydeden Aslanhan, ailelerin çocuklarla yakından ilgilenmeleri ve bu ilginin sadece dersini yap, dersine çalıştın mı gibi ifadelerden ibaret olmaması gerektiğini söyledi.

Ailelerin çocukların okul yaşantısıyla ilgilenmesinin yanı sıra özel yaşantısına da dikkat etmeleri gerektiğini ifade ederek, ailelerin çocuklarının kimle veya kimlerle arkadaşlık kurduklarına da dikkat etmeleri gerektiği üzerinde durdu.

Aslanhan, huzurlu bir gelecek için gençlerin üzerinde ailelerin büyük sorumlulukları olduğunu bu sorumluluğu taşıyabilecek fertlerin ilk eğitildiği kurumun aileler olduğunu söyleyerek, ailelere önemli görevler düştüğünü belirtti.

Zamanımızın en büyük problemi olan iletişimsizlik gençleri ve aileleri etkileyen en büyük etkendir, diyen Aslanhan, ”Çocuklarımızın dış görünüşüne, her istediklerini almaya, odalarının nasıl olacağı gibi birçok gereksiz konuya odaklanıyoruz ama çocuklarımızın kişiliklerine, duygularına, bazı anlarda neler hissettikleriyle pek ilgilenmiyoruz.

Çocuğun akşam odasına kapanıp televizyonun, telefonun, bilgisayarın başında ne yaptığı belli olmazken, baba ve anne kanepenin üzerinde oturup televizyon seyrederken gecemizi, gündüzümü çocuğumuz için harcıyoruz deme hakkına sahip değildir.

Başarılı ve duyarlı gençlik sahibi olabilmek için önce bizim, anne babaların duyarlı olması lazım. Ve bu duyarlı gençler bizim eserimiz olacaklardır. Biz duyarlı olmazsak, çocuklarımızın duyarlı olması için gerekli adımları atmazsak, onları yanlış yetiştirirsek, davranışları düzeltmezsek, yapmamız gerekenleri yapmazsak başarılı ve duyarlı bir evladı karşımızda bulamayız” dedi.

Sıtkı Aslanhan tarafından sunulan ‘Birlikte Başaracağız’ eğitim seminerine öğrenci velileri katıldı.

Eğitim seminerinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli, verdiği seminerden dolayı Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederek, Maraş işi bakır kahve takımı hediye etti.

Sıtkı Aslanhan tarafından ailelere yönelik verilen ‘Birlikte Başaracağız’ eğitim seminerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı M. Fetih Yanardağ, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve aileler katıldı.

DSC_0222 22 DSC_0227 27 DSC_0228 28 DSC_0230 30 DSC_0231 31 DSC_0232 32  IMG_8354 IMG_8401 o1DSC_0253 d

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şiir) İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şii...

Zinanın haramlığı müminlerce bilinir.  Nikâhsız birleşmeye İ...

DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR...

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir ...

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı Kahramanmaraş MADO Akdeni...

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO...

BBP MKYK Üyesi Odunkıran: Virüs, Mesaisini Kamu Çalışanlarına Göre mi Düzenliyor? BBP MKYK Üyesi Odunkıran:...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK...

Turizmde Yeni Rota: ELBİSTAN Turizmde Yeni Rota: ELBİS...

İzmir’de faaliyet gösteren turizm firmalarının birçok ili ka...

MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPLERİMİZ KURULDU MEB AKUB İL ve İLÇE EKİPL...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından afet ve a...

Amansız Hastalığı YENDİ Bisiklete BİNDİ Amansız Hastalığı YENDİ B...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  7 yıl önce yakala...

İmam Hatip Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı İmam Hatip Okul Müdürleri...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat ...

Sevilay Coşkun Hanımefendi, İpek Kozasından Turistik Eşya yapımı kursunda Sevilay Coşkun Hanımefend...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk COŞKUN’nun eşi Sevilay...

Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş HEM’de Belge Töreni Dulkadiroğlu – Kahr...

Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Halk Eğitim Merkezi bünye...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ