Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Kuran Kurslarında Eğitim Ve Öğretim Başladı

Diyanet İşleri başkanlığına bağlı Kuran kurslarında 2014-2015 yılı Eğitim ve öğretime başlamasıyla, öğreticileri motive etmek ve gayretlerini artırmak için Kahramanmaraş müftülüğünce bir program düzenlendi. Ankara’dan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya da katıldığı programla eğitim ve öğretim startı verildi. Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim hizmetleri genel müdürlüğünce planlanan programa Kahramanmaraş […]

Kahramanmaraş Kuran Kurslarında Eğitim Ve Öğretim Başladı

21 Eylül 2014 - 21:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Diyanet İşleri başkanlığına bağlı Kuran kurslarında 2014-2015 yılı Eğitim ve öğretime başlamasıyla, öğreticileri motive etmek ve gayretlerini artırmak için Kahramanmaraş müftülüğünce bir program düzenlendi. Ankara’dan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya da katıldığı programla eğitim ve öğretim startı verildi.

Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim hizmetleri genel müdürlüğünce planlanan programa Kahramanmaraş genelinde görev yapan Kuran Kursu öğreticileri tam kadro katıldı.

Programın açılış Kuran tilavetini Şazibey Kur’an Kursu Müdürü Mehmet Gül okudu. Kahramanmaraş İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve eğitim Şube Müdürü İlyas Hannep, hem programın sunumunu hem de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Kuran Kursu öğreticilerine gönderdiği mesajı okudu.

Başkan Görmez mesajında öğreticileri Kur’an-ı öğrenme ve öğretme yolunda peygamberin mirascıları olarak gösterdi ve bu mirasa sahip çıkılmasını istedi. Görmez, ayrıca Kuran kursu öğreticiliğinin zorluğuna da değindi ve görevlilerin yüklendiği misyona tutarlı davranmaları belirterek yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci ve öğreticiler için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya, Kuran kursu öğreticilerinin verimliliğini artırmak, öğrencilere manevi rehber ve ahlaki örnek olmak için nelerin yapılması gerektiği yönünde bir sunum gerçekleştirdi. Kapukaya konuşmasında yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla öğreticilere başarı diledi. Kapukaya şöyle konuştu: “Sevgili Peygamberimiz hepimizin hafızalarında olan şu güzel sözlerini söylemişlerdir,  “Sizin en hayırlılarınız Kuran-ı Kerim’i öğrenenler ve öğretenlerinizdir”  Bizler böyle hayırlı bir işe talip olmuşuz. Cenab-ı Allah bu konuda bize muvaffakiyetler versin. Şüphesiz ki bu Kuran-ı Kerim’i öğretmek bizim için Allah’ın bir lutfüdür. Biz başka bir işle de meşgul olabilirdik. Zor işlerle de meşgul olabilirdik. Ama Cenab-ı hak bizleri bu güzel işi yapmak için seçmiştir. Bunun için kendisine ne kadar hamd etsek ne kadar şükür etsek azdır.”

Din İşleri yüksek Kurulu uzmanı Mehmet Kapukaya görevlilere en hayırlı ticareti yaptıklarını hatırlattı; “Şüphesiz ki biz en hayırlı ticareti yapıyoruz. Herkes ticaret yapıyor ama biz en hayırlı ticareti yapıyoruz ve en hayırlı kazancı kazanıyoruz. Buna Kuran-ı Kerim’in ayeti şahittir. Ayette, Cenab-ı Allah “Şüphesiz ki Allah’ın kitabını okuyanlar ve namazlarını dosdoğru kılanlar ve bizim kendilerine rızık olarak verdiğimizden yararlananlar bunlar asla bitmek tükenmek bilmeyen bir kazancı kazanırlar”şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevherde,2014-2015 eğitim ve öğretim yılı Kuran kursları uygulama esasları ve eylem planı değerlendirmesinde bulundu. Müftü Gevher şöyle konuştu: “Kuran kurslarında geçen bu dönemde de güzel başarılar elde ettik. Erkek hafızlarda Türiye üçüncülüğü ve ardından da kızlarımızda ilk defa Türkiye finaline kaldık. Bunlar küçümsenecek başarılar değildir.”Müftü Gevher; “Kuran insanları gençleştiriyor, güzelleştiriyor, moral veriyor. Stresin en büyük ilacı Kur’andır. Eğitimin yanında görev alanı içinde ev ziyaretleri, taziye ziyaretlerinde bulunun. Halkın içinde olduğumuz sürece kendinizi sevdirirseniz hiçbir şeye ihtiyacınız kalmaz. Başkanımızın mesajında da dediği gibi hedefimiz bu insanların Kadınıyla-erkeğiyle ilk emri oku olan, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olurmu?” Kur’an-ı’nın son kelamını okutucu durumunda ki insanların hedefi nedir? İnsanların karanlığa, mezara düşmeden Rabbinin huzura Kurandan yabancı olarak gitmemesi değilmidir. Bu vebalden kaçmayalım, sevdirerek okutalım. Yeni eğitim döneminde hepinize üstün başarı diliyorum.”

Programın kapanışında Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı Mehmet Kapukaya’nın güzel okuduğu Kuran tilaveti dinleyenleri mest etti.

Programa, Din İşleri Yüksek kurulu uzmanı Mehmet Kapukaya, il Müftüsü Muhammet Gevher, 12  Şubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir, İl Müftü Yardımcısı Davut Polat, Türkoğlu İlçe Müftüsü Abdussamed Pat, İl Müftülüğü Eğitim Şube Müdürü İlyas Hannep, 12 Şubat ilçe Müftülüğü Şube müdürü Mahmut Uzun ile İl genelinde görev yapan bayan Kuran Kursu öğreticileri katıldı.

Haber: Ahmet Güneçıkan

DSCF5794 copy DSCF5796 copy DSCF5819 copy DSCF5825 copy DSCF5826 copy IMGP5085 copy IMGP5092 copy IMGP5094 copy

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BBP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi BBP Kahamanmaraş Milletve...

28. Dönem BBP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi (...

CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi CHP Kahamanmaraş Milletve...

28. Dönem CHP Kahamanmaraş Milletvekili Aday Adayı listesi (...

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları Belli Oldu MHP Kahramanmaraş Milletv...

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28&...

‘AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları’ belli oldu ‘AK Parti Kahramanm...

 AK Parti‘de aday adaylığı başvuruları sona erdi. Kahr...

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları Listesi İYİ Parti Kahramanmaraş M...

 İYİ PARTİ Kahramanmaraş 28.Dönem Milletvekili Aday Adayları...

Bekir KILIÇ’ tan Basın Açıklaması Bekir KILIÇ’ tan Ba...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Bekir Kılıç y...

BİZİM DEPREMİMİZ BİZİM DEPREMİMİZ

Uzun uzun yazmak için ne bilgisayarım, ne de moralim var. Ma...

Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu. Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Part...

Çağlayancerit İlçesi önceki Belediye Başkanlarından sevilen ...

Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’D...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ