Maraşta Haber
Maraşta Haber

İddialara Cevap Vermeyen Ve Susan Dilsiz Şeytan İse…

Susmam ve dilsiz şeytan da olmam. O halde devam.Devam çünkü, dünkü yazımız üzerine mesaj gönderen, yorum atan, karşılaştığımızda ‘çok samimi yazılmış bir yazı, ellerin dert görmesin’ diyenler kadar, lüzumsuz, içi doldurulmamış ve gereksiz olduğunu iddia edenler de çıkmadı değil. Tabi herkesin doğrusu kendine de, bir başkası beğensin ya da beğenmesin diye yazı yazdığımız yok. Beğenen […]

İddialara Cevap Vermeyen Ve Susan Dilsiz Şeytan İse…

06 Kasım 2014 - 8:38A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Susmam ve dilsiz şeytan da olmam. O halde devam.Devam çünkü, dünkü yazımız üzerine mesaj gönderen, yorum atan, karşılaştığımızda ‘çok samimi yazılmış bir yazı, ellerin dert görmesin’ diyenler kadar, lüzumsuz, içi doldurulmamış ve gereksiz olduğunu iddia edenler de çıkmadı değil. Tabi herkesin doğrusu kendine de, bir başkası beğensin ya da beğenmesin diye yazı yazdığımız yok. Beğenen beğenir, beğenmeyen okumaz, o kadar basit.

*

Şunu dediler; “Tamam gazetecisin, anladık. İstediğini eleştirir, istediğini göklere çıkartırsın. O senin bileceğin şey. Fakat Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin ismini değil de, ‘dört harften oluşan isimli’ diye yazmış, arkadaşımızı küçük düşürmüşsün. Bu sizce etik mi? Sonra, Ahmet Özdemir arkadaşın, ona da eyvallah! Bu kadar açık destek vermen gazetecilik açısından ne kadar şık, ne kadar etik!”

Bu soruya cevap verilmez mi gurban olduğum. Balıklama dalarım valla; madem sordunuz, işte cevabım;

“Sevgili Ömer Oruç Bilal Debgici, kendisini çok sevdiğimi bilir. Karşılaştığımızda şakalaşır, birbirimize iltifat ederiz. Değil Debgici, kimseyi küçük düşürmek gibi bir heyecanımız ve arzumuz yok, olamaz da. Biraz espri, biraz takılmaktı amacım. Şunu da yazdım daha önce, sevgili Debgici’nin kooperatiflerle, yani akçeli işlerle olan ilişkilerini sonlandırmasını yazdık, söyledik daha önce. Bunda ısrarlıyım. Ben değil sadece, meslektaşlarım da aynı düşüncede. Diyeceksiniz ki, ‘be kardeşim,  adam evine ekmek götürmesin mi, acından mı ölsün? Yani bir işi olması suç mu?’ Tabi ki değil. Dibine ve sonuna kadar haklısınız bu meselede. Sakın ha onu benden daha çok sevdiğinizi söylemeyin, inanmam. Eleştiri noktasına gelince, akan sular durur. Partilileri, çevreyi ve kamuoyunu rahatsız eden işlerden elini ayağını çekmesini istedik, suç mu, günah mı?”

*

Hadi biraz siyasetten uzak duralım ve başka meseleye kulaç atalım. Namık Kemal Mahallesinde mozaikler bulundu. Valisi coştu, sanayicileri ortalığı duman etti, turizm ve kültür müdürü söylenmedik methiye bırakmadı, yerel yöneticiler ve yine yerel-ulusal basın camiası hepsinden aşağı kalır mı, onlar da mozaikleri haberleştirdikleri gibi, Allah var, sivil toplum kuruluşları, ki başta Ticaret ve Sanayi Odası, bu meselede üzerine düşeni yerine getirdi.

Şimdi soru şu; “Gaziantep ve Şanlıurfa, mozaiklerin tanıtımı konusunda profesyonelce hareket ederler, tarihi ayakta tutmak, tanıtmak adına seferberlik ilan ederken, biz Namık kemal Mahallesindeki mozaikleri adeta toprağın altına mahkûm ettik. Ne bürokratı, ne siyasetçisi, ne de yerel yönetimleri elini taşın altına koymadılar. Basın da bu meselede sorumluluğunu yerine getirmeyince, haberin üzerine düşmeyince, unutuldu gitti. Hani o mozaiklerin olduğu yerler istimlak edilecekti, sit alanı ilan edildi zaten de, büyütülecek, tarih gün yüzüne çıkartılacaktı. Hepsi sözde kaldı, siz de uyudunuz!”

Söz savunmanın. Hadi istersen cevap verme, okur suratına çarpıyor gerçekleri. Buyurun cevabımızı okuyun!

“Sonuna kadar haklısınız. Bir konut alanı kadar,  avuç kadar mozaikleri yeteri kadar tanıtamadık. Bu ayıp kiminse, herkes üzerine düşeni alsın! İtirazım şu, basın bu konuda üzerine düşeni yaptı. Bürokrasi yetersiz ise, tarihçiler çapsız ise, yerel yöneticiler tarihten-marihten çakmıyorsa, kabahat bizim mi?”

*

Yine siyaset. Vatandaş bizden şikayetçi. Söyledikleri ve ısrarla ileri sürdükleri şu; “Gazetenizde MHP ve CHP’ye hiç yer vermiyorsunuz. Verirseniz de devede kulak kalıyor. Gazeteniz ve siteleriniz sanki AK Partinin yayın organı gibi. Yaptığınız doğru mu?”

Cevabı yine bizden geldi; “Tabi ki doğru değil. Ancak sahada olmayan,  varlığı ile yokluğu tartışılan partilerin nesini, neresini haber yapacaksınız. Çağırdılar, geldiler de yok mu dedik. Başkanları yok, kadın kolları yok. Basına ne maddi, ne manevi destek de vermiyorlar. Kimse kusura bakmasın, gazeteciler de o dediğiniz partilerin emir kulu değil. Olmayan icraatlarını süsleyip, allayıp pullayıp haber yapacak da değiller. Ne kadar köfte, o kadar ekmek yani. Oldu mu, tamam mı,  yes mi?”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ