Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hizmet İnsanları Personeliyle Buluştu

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, belediye personeliyle bir araya gelerek sohbet etti.   AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, resmi kurumlara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerini belediye ile sürdürdü. Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla birlikte Başkan Mustafa Poyraz’ı ziyaret eden Erkoç, Poyraz’la birlikte birimleri dolaşıp, […]

Hizmet İnsanları Personeliyle Buluştu

27 Şubat 2014 - 15:10A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, belediye personeliyle bir araya gelerek sohbet etti.

 

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, resmi kurumlara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerini belediye ile sürdürdü. Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla birlikte Başkan Mustafa Poyraz’ı ziyaret eden Erkoç, Poyraz’la birlikte birimleri dolaşıp, personelle buluştu.

Çalışanlarla sohbet edip, işleri hakkında bilgiler alan Erkoç, 30 Mart’ın ardından da birlik ve beraberlik içerisinde Kahramanmaraş’a hizmet edeceklerini ifade etti. Ziyarette konuşan Başkan Poyraz, makamların ve mevkilerin geçici olduğunu ve emaneti yük akıyla teslim etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bugüne kadar görev yapan tüm belediye başkanlarının görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Poyraz, “Ben buraya her geldiğimde şu arkadaki resimlere bakmışımdır. Orada aşağı yukarı yüz yıldan beri şehrimize hizmet etmek için yola çıkan belediye başkanlarımız var. Ben oradaki herkesin her dönem içerisinde kendine düşen vazifeyi hakkıyla yaptığına inanıyorum. Şimdi de nihayet bir emanetin teslim edilme zamanı geliyor. Biz de bu emaneti 15 ağustos 2002’de devraldık. Allah nasip ederse 30 Mart tarihi itibariyle biz emaneti Fatih Beye teslim edeceğiz” diye konuştu.

İnsana hizmet etmenin dünyadaki en onurlu işlerden biri olduğuna vurgu yapan Poyraz, Erkoç’a da yeni dönemde başarılar diledi. Poyraz, şöyle konuştu:

“Rabbim utandırmasın. Bu kutlu bir yoldur. İnsana hizmet etmek, Allah’ın mükerrem kıldığı varlıklara hizmet etmek dünyanın en onurlu işi olsa gerek. Kahramanmaraş gibi bir yerde de cenabı hak bize bu hizmeti lütfetti, kerem etti. Bizlerde elimizden geldiği kadar emanete ihanet etmeden yerine getirmeye çalıştık. Bunu başta da söyledim. Yani bir konuda, bir meselede illa böyle tutmak değil, bir kısım şeylerde görev yaparken de yaptıktan sonra da herkesin kendine yakışanı yapması lazım. 3 genel seçim, 2 yerel seçim 2 de referandum geçirdik. Bunlardan yüz akıyla da çıktık. Biz günün insanı olmadık. Bundan sonraki süreçte de emaneti alacak olan gerek büyükşehirde gerekse ilçe belediyelerindeki arkadaşlarımız hiç tereddüdümüz yok. Ki bu emaneti yüz akıyla alacaklar ve kader kendileri için ne dilemişse oraya kadar götürecekler. Bu fani dünyada asıl olan rahmet okutacak işler yapmak. ‘Allah razı olsun’ dedirmektir. Onun dışındaki hiçbir şey kayda değmez. Bu gün de Fatih kardeşimiz burada. Kendisiyle hem ilçede çalıştık, hem ilde çalıştık, belediye başkanlığı sürecinde yakın temaslarımız oldu. Bugün de belediyemizi ziyaret ettiler. Beraber gezdik. Allah kendinin de yar ve yardımcı olsun.”

Başkan Poyraz’a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Erkoç ise Poyraz’ın her zaman güzel anılarla yad edileceğini söyledi. Kendilerinin de büyükşehir olan Kahramanmaraş’ı, daha güzel hizmetlerle buluşturmak, hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için yola çıktıklarını dile getiren Erkoç, şunları kaydetti:

“Başkanımıza güzel duygularından dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün sayın başkanımızı ve belediyede çalışan kardeşlerimizi ziyaret etmek istedik ve buradayız. Tabi son 10 yılda başkanımız başta Karasu olmak üzere, büyük parklar yaparak, sosyal belediyecilik noktasında önemli hizmetlere imza atarak güzel çalışmalar hayata geçirdi. Şimdi yeni bir statüye kavuştuk. Büyükşehir statüsüne. Malumunuz Kahramanmaraş’ımızın sınırları çok genişledi. Bir tarafta Aksu Nehri, bir tarafta Tomsuklu, bir tarafta Ahır Dağı, bir tarafta Körsulu nehri. Yani çok geniş bir alan. Bu statüye ihtiyacımız vardı. Sayın başbakanımız bizi bu statüye kavuşturdu. İnşallah yeni dönemde Allah nasip ederse, halkımız da bu kutsal emaneti bize teslim ederse inşallah biz de bu hizmet bayrağını daha yukarılara çıkartmak için heyecanla koşacağız. Durmayacağız. Bir saniye bile boşa geçmeyecek. Bu yeni statüyle, yeni kaynaklarla birlikte Kahramanmaraş’ımızın altın bir dönem geçirmesini hep birlikte temin edeceğiz.”

–          FABRİKA ÇALIŞANLARIYLA SOHBET

Erkoç, ziyaretleri kapsamında Bilgeler Yemek Fabrikası’nı da ziyaret edip, çalışanlarla sohbet etti. Emin Palabıçak’ın sahibi olduğu fabrikayı dolaşan Erkoç, faaliyetler hakkında bilgiler alıp, çalışanların beklentilerini dinledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, personelden büyük ilgi gören Erkoç, yeni dönemde özellikle asgari ücretli vatandaşlara yönelik önemli projeler gerçekleştireceklerini söyledi. Kentsel dönüşümle birlikte, asgari ücretle ev geçindiren insanların sıcak bir yuvaya kavuşması için gayret edeceklerini belirten Erkoç, “İnşallah sizleri kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Diğer yandan sizlerin çocuklarının eğitimi noktasında sıkı bir takibimiz söz konusu olacak. Sizlerin evlatlarının okuyup, doktor, hakim, kaymakam ve vali olabilmeleri için, milli gelirimizden daha fazla pay alabilmeniz için tabiri caizse çocuklarınızın ikinci velisi olacağız” diye konuştu.

1 2 4 5 6 12 14 16 18

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sümeyye ve Ahmet Güneçıkan’ın mutlu günü Sümeyye ve Ahmet Güneçıka...

Selahattin ve Aliye Güneçıkan’ın güzel ve hanımefendi kızlar...

Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret etti Vali Mükerrem Ünlüer, Bas...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret ed...

Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımları MEB Robot Yarışmasında Fırtına Estirdi Kahramanmaraş Onikişubat ...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürl...

MESDER “Deprem” konulu “Ulusal Öykü Yarışması ” düzenledi MESDER “Deprem̶...

Kısa adı MESDER olan Kahramanmaraş Sanat- Edebiyat Derneği &...

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı Hacı Mehmet Narlı İlkokul...

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Maha...

Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında Mobil Çocuk Kütüphanesi, ...

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi Mobil Çocuk Kütüphan...

Dostlarla Birada Olmak Dostlarla Birada Olmak

Geçen hafta dostlarımla biraya geldik. Bir araya gelmemize v...

Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor Onikişubat Belediyesi Bun...

91 milyon TL’lik eğitim yatırımıyla tüm Türkiye’ye mod...

Asrın Felaketini Yaşayan Şehirde İlköğretim Haftası Kutlandı Asrın Felaketini Yaşayan ...

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen “Asrın felaketi&#...

Ömer Farık Arıkan Ortaokulunda Akademik Başarıyı Artırma Toplantısı Ömer Farık Arıkan Ortaoku...

Kahramanmaş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş Ölçme De...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ