Maraşta Haber
Maraşta Haber

Harekete Geçmek Lazım

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi. Kendisine ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyoruz. Geçmişte MHP İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Süleyman Öner, Afşin doğumlu bir siyasetçimiz. Elektrik Mühendisi olan Sayın Öner aynı zamanda Elbistan – Afşin bölgesinin tanınan ve sevilen […]

Harekete Geçmek Lazım

27 Ocak 2015 - 6:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AKP’nin ardından MHP’de de kongre süreci tamamlandı. Kongrede kullanılan 564 geçerli oyun 210’unu alan Süleyman Öner MHP Kahramanmaraş İl Başkanı seçildi. Kendisine ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyoruz.

Geçmişte MHP İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Süleyman Öner, Afşin doğumlu bir siyasetçimiz. Elektrik Mühendisi olan Sayın Öner aynı zamanda Elbistan – Afşin bölgesinin tanınan ve sevilen bir işadamı. Bir süreden beri AKEDAŞ (Adıyaman Kahramanmaraş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin) Elbistan Bölge Müdürlüğünü yapıyor.

Kongrede başkanlık için beş aday yarışsa da yarışın Süleyman Öner ile Ömer Özkan arasında geçtiği rahatlıkla söylenebilir.

Süleyman Öner’in kongreye merkezden; 21. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Taner, eski MHP İl Başkanlarından Vahdet Sayın, Halit Altınköprü, Adnan Kenger ve Mehmet Daşoluk, eski Merkez İlçe Başkanı Cuma Karateke, eski İl Başkan Yardımcıları Yusuf Bakır ve Ahmet Özkömeç, İlçelerden ise; Göksun İlçe Başkanı Galip Bal, Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç ve Nurhak İlçe Başkanı Tuncer Şahin’in tam desteğini alarak geldiği biliniyor.

Ömer Özkan’ın ise 23. Dönem MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, Onikişubat İlçe Başkanı Mehmet Şeker, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, Pazarcık İlçe Başkanı Ali Kaykı, Türkoğlu İlçe Başkanı Orhan Sarı, Ekinözü İlçe Başkanı Tahsin Çicek ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci, Onikişubat İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, Eski Milletvekili Aday adayı Sefer Aycan gibi isimlerin desteğini alarak kongreye geldiği biliniyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün Divan Başkanlığını yaptığı ve kıran kırana geçen kongreye delegelerin yanı sıra çok sayıda izleyicinin katılması inanılmaz bir izdihama yol açmıştır. Bu inanılmaz izdihama rağmen binlerce insan biran olsun salondan ayrılmamış ve kongre sonuçlanana kadar ayakta beklemiştir.

Son oy pusulasına kadar galibinin belli olmadığı kongrede Süleyman Öner 210 oyla başkan seçilirken, Ömer Özkan 195, Rafet Küsmüş 83, Adem Gürz 48 ve Muharrem Arıkan 26 oy almıştır. Bu kutsal davaya hizmet için yarışan ve yarışın sonunda bir birlerini kucaklayan bu güzel insanları yürekten alkışlıyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Yine bu güzel insanların MHP’nin etrafında dimdik durarak bazı hainlerin içeri sızmasına mani olacağından eminim.

Kongre sonrasında dostları tedirgin eden düşmanları çok sevindiren ilginç bir tablo ortaya çıkmıştır. Seçimi en çok oy alan ve İl Başkanı seçilen Süleyman Öner’in listesinin kazanması gerekirken öyle olmamış ismi birden fazla listede bulunan( Örneğin; ismi hem Ömer Özkan’ın hem de diğer bir veya birkaç adayın listesinde bulunan) beş kişi yönetim kurulu üyeliğine, altı kişi ise ‘Genel Kurul Delegeliğine’ seçilmiştir. Yani Süleyman Öner’in listesi delinmiştir. Bu durum elbette MHP’lileri tedirgin ederken bu durumun yeni bir gerginliğe neden olmasının düşünü gören düşmanları sevindirmiştir.

Bu karmaşık tablonun sebebi siyasi parti kongrelerinde listelerin değil, listelerdeki şahısların yarışıyor olmasıdır. Yani tek listede ismi bulunan bir aday o listenin aldığı oy kadar oy alırken iki veya daha fazla listede yer alan bir kişi isminin bulunduğu her listenin almış olduğu oy kadar oy almış sayılmakta ve kazanan liste böylece delinmektedir. Bu kongrede yaşanan bu dur.

Çok adaylı kongrelerde bazı isimler birden çok listeye yazılabilir. Bu şahıslar durumu ancak listeler açıklanınca fark ederler. Kendilerinin desteklediği liste seçimi kaybetmesine rağmen birden çok listede ismi bulunduğu için seçimi kazanmış sayılan Ülkücüler kendilerine tevdi edilen bu görevlerden derhal istifa ederek görevi asıl sahiplerine iade ederler. Ülkücü Harekette dün böyle olmuştur, bugün de böyle olacaktır. MHP düşmanlarının sevinçleri kursaklarında kalacaktır.

Sonuç olarak; “MHP eski günlerine geri dönüyor” diyebiliriz. Yaşanan toparlanmanın etkileri Haziran ayındaki seçimlere mutlaka yansıyacaktır. Birileri istese de istemese de “ne mutlu ki” güzel ülkemdeki manzara böyledir…

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezel...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem ...

Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbi...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin ...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşere...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce ...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VA...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ola...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolay...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr....

BABALAR GÜNÜ  BABALAR GÜNÜ 

           Baba reklâm aracı ticaret yapmak için.           ...

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna Alkışlar ilk Adım Anaokul...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi İlk Adım Anaokulu tara...

Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İstedikleri Partiye Katılabilirler! Çürük Elmalar Partilimiz ...

Kahramanmaraş’ta son bir kaç gündür Büyük Birlik Partisi (BB...

Kaymakam Keçeli, Öğretmenlerden Biraz Daha Fedakarlık Bekliyoruz Kaymakam Keçeli, Öğretmen...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli berabe...

Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nda (PIRLS), Kapsamında Teşekkür Belgesi Pazarcık Yumaklı Cerit İl...

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Yumaklıcerit İlkokulunda PIRLS...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ