Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hak tecelli edecek

Gazeteleri okuyorum, televizyon kanallarını izliyorum, çevremdekileri dinliyorum, güzel ülkemde neler olduğunu anlamaya çalışıyorum lakin anlayamıyorum.   Bir gazetenin ak dediğine diğeri kara, bir televizyonun siyah dediğine diğeri beyaz, bir vatandaşımın dürüst dediğine diğeri sahtekâr diyor! Ülkemi idare eden ve idare etmeye talip olan liderleri izliyorum, onlar adına derslerine girdiğim yavrularımdan ve mesai arkadaşlarımdan ben utanıyorum. […]

Hak tecelli edecek

25 Şubat 2014 - 8:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Gazeteleri okuyorum, televizyon kanallarını izliyorum, çevremdekileri dinliyorum, güzel ülkemde neler olduğunu anlamaya çalışıyorum lakin anlayamıyorum.

 

Bir gazetenin ak dediğine diğeri kara, bir televizyonun siyah dediğine diğeri beyaz, bir vatandaşımın dürüst dediğine diğeri sahtekâr diyor!

Ülkemi idare eden ve idare etmeye talip olan liderleri izliyorum, onlar adına derslerine girdiğim yavrularımdan ve mesai arkadaşlarımdan ben utanıyorum.

Son seçimlerde vatandaşın yarısına yakınının oyunu almış bir partinin genel başkanı siyasi rakiplerinden bahsederken nezaketten ve zarafetten fersah fersah uzaklaşarak bar bar bağırıyor.

Onları aşağılama adına itibarsızlaştırma adına ağzına geleni söylemekten çekinmiyor. Birisine genel müdür diyerek hitap ederken öbürküsüne ‘evde kalmış kul’ diyebiliyor.

Kendisinden aşağılayıcı bir üslupla bahsedilen diğer siyasi partilerin genel başkanları daha nezih bir üslup mu kullanıyor sanki. Elbette kullanmıyor. Onlar daha da hırçınlaşıyor.

Al birisini vur ötekisine. Zıt yumurta ikizlerine benziyorlar. Birisi baktığı her yerde ‘paralel yapı’ görürken diğerleri ‘soygun, vurgun ve yolsuzluk’ görüyor.

Vatandaş ne görüyor belli değil. Vatandaşın ne gördüğü 30 Martta belli olacak. Şimdi konuşmaktan korkan, yüreği ağzına gelen vatandaş kendi yerine 30 Martta sandıkları konuşturacak.

O zaman ‘Hak tecelli edecek.’ Kimin doğru kimin eğri olduğunu vatandaşın yerine sandıklar söyleyecek. Hak tecelli edecek ve biz ‘Rabbim neylerse güzel eyler’ diyerek sonuca rıza göstereceğiz.

Özel okul çalışanları patronların insafına bırakılmış

Dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edildi. Yeni yasaya göre dershaneler Eylül 2015 tarihinde tümden kapanacak.

Yeni yasa ile Türk Milli Eğitim Sisteminde köklü değişiklikler yapılırken özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerin özlük hakları ellerinden alınıyor.

Özel okullarda görev yapan öğretmenlerin haftalık ders saati sayısının 30 saati geçemeyeceği hükmü ile özel okullarda yöneticilik ve eğitim öğretim hizmeti yapanlara, kıdemlerine göre dengi resmi okullarda ödenen aylık ile sosyal yardım kapsamındaki ek ödeme tutarlarından az ücret verilemeyeceği yönündeki hüküm yürürlükten kaldırılıyor.

Hali hazırda yürürlükte olan 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda var olan yukarıdaki hükümlerden dolayı Özel Okullarda çalışan Eğitim Personeli haftada en fazla 30 saat derse giriyor ve devlet okullarında öğretmenlere ödenen maaş kadar maaş alabiliyorlardı.

Yeni yasa ile bu hakları buhar olup uçup gidiyor. Özel okul çalışanları bundan sonra Özel Okul Kurucularının insafına terk ediliyorlar.

Artık haftada 40 saat mi yoksa 50 saat mi derse girerler kimse bilemez. Karşılığında 800 Lira mı yoksa 1000 Lira mı maaş alırlar onu asla kimse bilemez.

30 yıldan beri ülkedeki özel kul oranını % 3 lere çıkartamayan beceriksizlikler maalesef bu yasayla beceriksizliklerine yeni beceriksizlikler ekliyorlar.

Ne yazık ki bundan sonra çok çok ucuz maaşlarla köle gibi çalıştırılacak öğretmenlerle yürütülen özel okul dönemi başlayacak. Bu şekilde yürütülen özel okullarda tabii ki kalite diye bir şey kalmayacak.

Yazık bunca emeğe, yazık ülkemin geleceğine, yazık evladını yıllarca okutarak öğretmen yapan ve ondan ahir ömründe hizmet bekleyen anaların ve babaların gözyaşlarına!

 Sayın Milletvekilleri bilsinler ki ‘binlerce insana gözyaşı döktürecek olan bu yasaya evet diyenler asla hayırla yâd edilmeyeceklerdir.’

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kaçmaz ve Özbilir Ailelerinin Mutlu Günü Kaçmaz ve Özbilir Aileler...

Hülya ve Celal Özbilir çiftinin hanımefendi ve güzel kızları...

Ali Kayası Cam Teras ve Turizm Tesisleri’nde Sona Durum Ali Kayası Cam Teras ve T...

Büyükşehir Belediyesi’nin Ali Kayası’nda hayata geçirdiği Ca...

Sümeyye ve Ahmet Güneçıkan’ın mutlu günü Sümeyye ve Ahmet Güneçıka...

Selahattin ve Aliye Güneçıkan’ın güzel ve hanımefendi kızlar...

Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret etti Vali Mükerrem Ünlüer, Bas...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret ed...

Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımları MEB Robot Yarışmasında Fırtına Estirdi Kahramanmaraş Onikişubat ...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürl...

MESDER “Deprem” konulu “Ulusal Öykü Yarışması ” düzenledi MESDER “Deprem̶...

Kısa adı MESDER olan Kahramanmaraş Sanat- Edebiyat Derneği &...

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı Hacı Mehmet Narlı İlkokul...

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Maha...

Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında Mobil Çocuk Kütüphanesi, ...

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi Mobil Çocuk Kütüphan...

Dostlarla Birada Olmak Dostlarla Birada Olmak

Geçen hafta dostlarımla biraya geldik. Bir araya gelmemize v...

Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor Onikişubat Belediyesi Bun...

91 milyon TL’lik eğitim yatırımıyla tüm Türkiye’ye mod...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ