Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun 3. Elma Festivali Yapıldı

“Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elmas’ı” sloganıyla Göksun Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığımız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Göksun Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, 3’cüsü düzenlenen “Göksun Elma Festivali” büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, gün boyu düzenlenen değişik etkinliklerle gerçekleştirilen Göksun 3. Elma Festivalinde yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirilen Göksun Elma Festivalini, festival olmasının […]

Göksun 3. Elma Festivali Yapıldı

19 Ekim 2014 - 20:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

“Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elmas’ı” sloganıyla Göksun Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığımız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Göksun Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından, 3’cüsü düzenlenen “Göksun Elma Festivali” büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, gün boyu düzenlenen değişik etkinliklerle gerçekleştirilen Göksun 3. Elma Festivalinde yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirilen Göksun Elma Festivalini, festival olmasının yanında bir hasat şenliği, bir hasat bayramı ve bir şükür edası olarak değerlendirdiğini söyledi.

Bu festivalin, hasat bayramının ve şükrün edasının arkasında çok ciddi bir emek olduğuna vurgu yapan Güvençer, şunları kaydetti:

“Bu etkinliğin arkasında çok ciddi bir emek var, alın teri var, helalinden kazanç arayışı var. Bu arayın temelinde de Göksunlu hemşerilerimizin, değerli çiftçilerimizin, elma üreticilerimizin emekleri var. Bu emeğe, bu emek sahiplerine sadece muhabbetle selam vermek yetmez. Ben bu emeğe, bu emek sahiplerine, en derin saygılarımla muhabbetimi de ekleyerek, şahsım, vilayetim, bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerim, hatta ve hatta bu mübarek emeğe ihtiyaç duyan tüm Türk milleti ve Türk devleti adına selamlarımı sunuyorum.”

Vali Güvençer, “Çiftçinin ve elma üreticisinin bu emeklerini görerek, bu emeğin farkında olarak, bu emeğin çok faydalı olabilmesi için çaba sarf eden, bu festivali düşünen, organize eden başta ilçe kaymakamımız ve ilçe belediye başkanımız olmak üzere ve emeği geçen herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

MarastaHaberCom (2)

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa Aktaş ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu’nunda birer konuşma yaptığı festivalde, ayrıca festivale katılamadığı için kutlama mesajı gönderen davetlileri okundu.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlene çalışma programı nedeniyle İspanya’da olduğu için festivale katılamayan Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın’da festival heyeti ve üreticilere bir mesaj gönderi.

“Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elmas’ı” sloganı ile gerçekleştirilen, Göksun 3. Elma Festivaline katılamamanın üzüntüsünü yaşadığını belirten Başkan Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, değerli misafirler ve çok kıymetli hemşerilerim;

Daha önceden planlanan İspanya programım nedeniyle, 3 yıldır büyük bir özveri ile hazırlamış olduğumuz, güzel ilçemiz Göksun’umuzun tanıtımına ve ilçemizde elmacılığın gelişmesine çok büyük katkıları olan, “Meyvenin Âlâsı, Göksun’un Elmas’ı” sloganı ile gerçekleştirdiğimiz, 3. Göksun Elma Festivalinde aranızda bulunamamanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Değerli Hemşerilerim; Her ne kadar aranızda olamasam da gönlümün ve yüreğimin sizlerle olduğunu bilmenizi isterim. İlçemizin her alanda gelişmesi ve hak ettiği konuma gelmesi için geldiği günden beri bizimle birlikte büyük bir özveri ile çalışan ve fahri hemşerimiz olarak gördüğümüz Sayın Kaymakamımız Ali Hamza Pehlivan başkanlığındaki festival ekibinin, bundan önce olduğu gibi, bu günde bu büyük organizasyonu başarı ile gerçekleştireceklerine olan inancım tamdır.

MarastaHaberCom (3)

Kıymetli elma üreticisi kardeşlerim, bu gün, güzel ilçemiz Göksun’da ulusal boyutta önemli bir yere sahip olan bir festival yapılıyorsa, biliniz ki bu sizin özverili çalışmalarınızın ve emeklerinizin ürünüdür. Sizler, gecenizi gündüzünüze katarak yıl boyu verdiğiniz emeklerin sonunda, güzel ülkemizin her yerinde olduğu gibi, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde, “Göksun Elması” olarak tercih edilen, manav ve marketlerde yerini alan, elmas değerinde elmalar üreterek ilçemizin tanıtılması ve ekonomisine katkı noktasında üzerinize düşen görevi yerine getiriyorsunuz. Bize düşen görev ise elde edilen bu ürünlerin en iyi şekilde tanıtımını yapmak ve pazar oluşturmak sureti ile hem sizlerin aile ekonomisine hem de ilçemizin ekonomisine katkı sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3. Göksun Elma Festivalinin, başta değerli çiftçilerimiz olmak üzere, tüm Göksun’umuza hayırlı olmasını diliyor, başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere festivalde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, festivalimize katılarak bizleri onurlandıran birbirinden değerli konuklarımıza hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.”

Festival, değişik kategorilerde düzenlene yarışmalarda dereceye girenler ile festivale katkı sağlayan sponsorlara plaket ve ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Yarışmalarda dereceye giren ismimler ise şu şekilde;

En iyi Elma Bahçesi kategorisi; 1. Muharrem Tokuç, 2. Hacı Çalık, 3. İbrahim Işık,

En iyi Kırmızı Elma kategorisi; 1. İdris Ayar, 2. Bekir Öner, 3. Faik Ayhan,

En iyi Sarı Elma kategorisi; 1. Celal Şişik, 2. İdris Ayar, 3. Ömer Bozkurt,

En iyi Elmalı Pasta kategorisi; 1. Evru Yıldız, 2. Mediha Ünal, 3. Hacer Akoğlu.

Göksun 3. Elma Festivali’ne Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Göksun Belediyesi Başkan Vekili Oktay Sağlam, Afşin Belediye Başkan Vekili Ayşe Kılınç, kamu kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MarastaHaberCom (1)   MarastaHaberCom (4) MarastaHaberCom (5) MarastaHaberCom (6) MarastaHaberCom (7) MarastaHaberCom (8) MarastaHaberCom (9) MarastaHaberCom (10) MarastaHaberCom (11) MarastaHaberCom (12) MarastaHaberCom (13)

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yo...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin ...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yar...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta &#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme ...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağım...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürl...

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor  Projesi” Kitap Dağıtımı 6. “Kahramanmaraş B...

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖ...

DYK kurslarında ki öğrencilere TYT ve AYT hazırlık kitapları dağıtıldı DYK kurslarında ki öğrenc...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdülhakim Bilgili ...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ...

Uğur Mumcu’yu anmak… Uğur Mumcu’yu anmak…

29 yıldır kalbimizde yaşıyor! Fikirleri, günümüze ışık taşıy...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphe...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ