Maraşta Haber
Maraşta Haber

Fatih Vicdan Ekinözü’nde ki Mitingle Moral Buldu

Cumhuriyet Halk Partisi Ekinözü Belediye Başkan Adayı Fatih Vicdan’ı, düzenlenen mitinge katılımın yüksek olması çok mutlu etti. Ekinözü ilçe meydanında yaklaşık 4000 kişiye hitap eden Fatih Vicdan, başkan Fatih sloganları ile karşılanırken diğer adayların kendisine yönelik ithal aday yakıştırmasına, cevap verdi “ Ben Ekinözü’nde doğdum, burada büyüdüm, çocuklarımın eğitimi ve geleceğim adına bir başka ile […]

Fatih Vicdan Ekinözü’nde ki Mitingle Moral Buldu

28 Mart 2014 - 14:15A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhuriyet Halk Partisi Ekinözü Belediye Başkan Adayı Fatih Vicdan’ı, düzenlenen mitinge katılımın yüksek olması çok mutlu etti.

Ekinözü ilçe meydanında yaklaşık 4000 kişiye hitap eden Fatih Vicdan, başkan Fatih sloganları ile karşılanırken diğer adayların kendisine yönelik ithal aday yakıştırmasına, cevap verdi

“ Ben Ekinözü’nde doğdum, burada büyüdüm, çocuklarımın eğitimi ve geleceğim adına bir başka ile Gaziantep’e gidip çalışmak zorunda kaldım. Çocuklarımın geleceğini güvence altına aldım, geleceğimle ilgili çalışmalarımı tamamlayarak, yıllardır memleket sevdası ile yandığım Ekinözü İlçesine ve sizlere hizmet sunmak ve projelerimle bu toprağın insanına imkanlar hazırlamak için buradayım. Gaziantep’de görev yaptığım süre içerisinde İlçeme gelip gittim ilişkilerim hep devam etti, 4 yıldan beride buradayım. Başkentte Türkiye’yi yönetenlerin çoğu başka illerden gelmediler mi? Onlarda mı İthal?  sadece oralı mı olması gerekiyor. Ben buralıyım ve rızkım için gittiğim ilden tecrübelerle döndüm ve sizlere hizmet edeceğim. Bunun için ithal diyenleri esefle karşılıyorum, kınıyorum. Buna ithal deniyorsa ben ithal başkanım.

30 Marttan sonra Allah’ın izini ile belediye başkanı olursam Belediye’nin girişindeki kapı olmayacak İnşallah. Orası halkım için açık olacak. Diğer adaylar Ekinözü’ne hizmet sözü veriyorlarmış 12 yıldır iktidardasınız ne yaptınız? var olan hizmeti alıp gittiniz. Cumhuriyet halk partisi zamanında gelen adliyemizi aldılar, postanemizi aldılar, vekiller gelip gelip gidiyorlar, guru guru kadalarını alayım.

Bu seçim çok önemli bu seçimde belediye başkanlığı için oy vermenin ötesinde Ekinözü’n bütünlüğü için, Ekinözü ve tüm mahallerimizin bütünlüğü için, İçmelerin turizm cennetti olması için, Ekinözü’nün marka ve çağdaş bir ilçe olması için oy kullanacağız. Bu seçimde bu endişelerin ortadan kaldırılması için oy kullanacağız. Bu nedenle herkesten borç istiyorum bana bir oy borç verin.

İçmeler bizler için çok önemli, gelen insanlarımızı yeterince memnun edemiyoruz. Böyle olunca da kısa süreli ziyaret niteliğinde bu insan akışı ilçemize yeterli kazancı sağlamıyor. İçmelere turizm bölgesi diyorlar ama hiç turist gelmiyor. Gelir düzeyi az olan insanlar gelebiliyor. Bu insanlarımızdan elde edilen gelir ise Ekinözü ilçesine kazanç olarak yetersiz. Bunun telafisi için İçmelere 400 stüdyo daire yapacağız. İlçemize ve İçmelere gelen misafirlerimiz hem daha iyi konutlarda ve uzun süreli memnuniyetle kalacak hem de ilçeye daha fazla ekonomik gelir sağlanacak ve İçmeler sadece 3 ay değil 12 ay çalışacak.

 

Ayrıca Ekinözü’nde yeterli ve güzel park alanlarımız var. Yapacağımız planlı çalışma Ekinözü’nde çok güzel park alanları olacak.

Diğer komşu ilçelerin insanları İçmelerde gönül rahatlığı ve güzellikler içinde konaklayabilecekler. Eşleri, dostları ve aileleri ile birlikte dinlenip, yemek yiyeceği bir projeyi hayata geçireceğiz. En kısa sürede hizmete sunacağız.

Yapacağımız çalışmalarla Ekinözü İçmeleri bir Gaziantep Olacak. İçmelerimize Türkiye’nin dört bir yöresinden insanlar gelecek, gelen bu misafirlerimize gezi turları düzenleyeceğiz.

Gözpınar, Kandil Barajı, Afşin’e ve Darende’ye turlar yaparak gelen misafirlerimizi gönül rahatlı ile ilçemizde kalmasını sağlayacağız” dedi.

PROJELERLE İSTİHDAM SAĞLANACAK İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM GELECEK

Vicdan, “Hazırladığımız büyük ve önemli projelerle birçok alanda istihdam sağlayacağız. Bu projelerin hayata geçmesi ile birlikte açılacak istihdam alanları ile işsizliğe çözüm bulacağız. İşsizlik sorunu Ekinözülü insanımızın sorunu olmaktan çıkacak Ekinözü neyse Köylerimizde aynı imkanlara kavuşacak” dedi.

İŞSİZLİK EVSİZLİK VE EĞİTİM GÖÇLERİN SEBEBİDİR

Vicdan daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“28 yıl Gaziantep’te bulundum. Türkiye’de birçok ili gezdim, siyasi ve hizmet projelerini izledim. Belediyecilik projelerini içinde bulundum. Büyükşehirlerdeki bir mahalleden daha küçük olan Ekinözü’ne projelerin hayata geçmesiyle, yaratılan kaynaklarla gelir sağlayacağız. Aslına bakılırsa Ekinözü büyümüyor, aksine küçülüyor. Bunun nedeni göçtür. Eğer göç önlenmezse Ekinözü yakında yok olacak. Ben göçü projelerimizle önleyeceğim. 3 sebep göçe neden oluyor. İşsizlik, evsizlik ve eğitim göçün ana sebepleridir. Göç verirken ne yazık ki Ekinözü merkez ve köyleri de göç alamadı. İnsanımız ilçemizde tutulmadı, bunların çözümleri bizimle beraber gelecek” dedi.

Mitinge katılımın çok olması iyi bir moral kazandırırken Vicdan, Ekinözü halkına tüm projelerini anlattı.

Fatih 1 (1) Fatih 3 (1) fatih 4 (1) Fatih 6

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Senem Ayşe Anaokulu Öğrencilerine “Dondurma Şöleni” Senem Ayşe Anaokulu Öğren...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Anaokulunda öğren...

“Bana Bir Lider Anlat Çocuk “ “Bana Bir Lider Anl...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde ki İlkadım Anaokulu...

Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’nin Tanıtım toplantısı yapıldı Akşemseddin İHO ve Kız An...

Kahramanmaraş Onikişubat Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ve...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü  (PIRLS) kapsamında değerlendirme uygulaması düzenledi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 40 Final Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 226.G...

4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, 9 ve 10. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri Yayımlandı 4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, ...

Millî Eğitim Bakanlığının, uzaktan eğitim sürecinde öğrencil...

Hacı Murat Devrek’in Mutlu Günü Hacı Murat Devrek’in Mutl...

Covid 19 nedeniyle 12 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 17.30...

İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şiir) İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şii...

Zinanın haramlığı müminlerce bilinir.  Nikâhsız birleşmeye İ...

DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR...

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir ...

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı Kahramanmaraş MADO Akdeni...

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ