Maraşta Haber
Maraşta Haber

Fatih Erkoç’un aşuresi ve Mahmut Arıkan gerçeği

Diyeceksiniz ki, “Zaten Muharrem ayı içerisindeyiz. Her şahıs, esnaf, kurum ve vakıf aşure dağıtırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un aşuresinin hikmeti ne!” Bunu söylediniz. O gün aşurede. Bize, bana. Peki, ben gazeteciyim, giderim. Sen madem özelliği yok diyorsun, hikmetten söz ediyorsun da, senin ne işin vardı Ulu Camide. İki arada bir deredesin, iki cami arasında […]

Fatih Erkoç’un aşuresi ve Mahmut Arıkan gerçeği

11 Kasım 2014 - 15:40A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Diyeceksiniz ki, Zaten Muharrem ayı içerisindeyiz. Her şahıs, esnaf, kurum ve vakıf aşure dağıtırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un aşuresinin hikmeti ne!”

Bunu söylediniz. O gün aşurede. Bize, bana. Peki, ben gazeteciyim, giderim. Sen madem özelliği yok diyorsun, hikmetten söz ediyorsun da, senin ne işin vardı Ulu Camide.

İki arada bir deredesin, iki cami arasında beynamazsın da, belediye başkanı aşure dağıttı ise elleriyle, halkı ile bütünleştiyse, bundan neden gocundun! Fatih Erkoç’un aşure dağıtması seni neden rahatsız etti. Bir başkanın halkı ile iç içe olması, kaynaşması neden tuhafına gitti, onu anlayamadım. Daha önceki başkanlar da yaptı bunu da, soruyorum,Fatih Erkoç mu battı gözüne!

Şimdi bunları yazdım diye de, beni yalakalıkla itham edeceksin. Etme, edemezsin, yapamazsın. Beni bilen biler. Kimseye eyvallahım yok. Hem eleştiriyorsun, hem camiye gelip, hem de aşure yiyorsun. Seninki ne iş, ne hava! Tamam ye de, bu anlamlı günü zehir zıkkım etme!

Sen önce kendinle barış, önce kendin ol, sonra beni ve Erkoçu ya da aşuresini eleştir.

Yani demem o ki, aynayı önce kendine çevir. Samimi misin, değil misin, önce aynada kendini gör!

Gazeteci görevini yapıyor. Sadece belediyelerin değil, vatandaşların, vakıfların, dernek ve esnafın da aşurelerine gideriz, fırsata bulursak, zamanımız olursa… Belki hepsine birden yetişmemiz mümkün olamıyor. Zira aynı anda, kentin muhtelif yerlerinde, aynı saatlerde aşure kazanı kaynayınca, atıyorum beşinden birini tercih edeceksin.

*

Mahmut Arıkan’ı söyledin aşure yerken. Hem de iki kase birden. Afiyet olsun da, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövmemizi bekleme bizden. Varsa söyleyecek bir sözün, gider açık açık, cesaretini de ortaya koyarak söylersin. Beni araya katmadan, aracı kılmadan.

Neyse… Boş boş konuştuğunu bir kenara bırakıyorum da, Mahmut Arıkan dostumuza geliyorum.

Hakkında, bugüne kadar sayısız yazılara döşendiğim nadir işadamlarından biridir Mahmut ArıkanBıraktım sanayiciliğini, yatırımlarını, çalıştırdığı insanların sayısını, ürettiklerini, sattıklarını… Her şeyden önce insan evladı. Tam dost. Adam gibi adam.

Zenginmiş, evleri, arabaları, fabrikaları varmış. Çocukları sevinsin. Ben ararken, selamlaşırken, oturup fabrika yemekhanesinde işçileri ile birlikte yemeğini yerken, insan tarafına baktım hep. Kalender, insanları aşağılamayan, çalışanları ile abi-kardeş olan, üstelik de gülümseyen yüzünü kimseden esirgemeyen bu kardeşimiz, o gün Ulu Camideki aşuredeydi.

*

Halk adamıdır Mahmut Arıkan. Gönül adamı. Hayırseverdir, insan evladıdır. Beklentisi varmış, ikbal peşindeymiş, olabilir. Kimin beklentisi yok şu hayattan. Herkesin beklentileri ayrı, farklı. Kimisi ev hayali peşinde koşar, kimisi mutlu bir evlilik, kimisi koltuk-makam, kimisi araba, kimisi siyasi gelecek.

Kimsenin beklentisine, sevdasına, memleket aşkına ipotek koyacak halimiz yok da, sevgili Arıkan’a benim on üzerinden verdiğim puan her zaman on olmuştur.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ