Maraşta Haber
Maraşta Haber

Doğukent’te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı

Yerel seçimlere doğru, çalışmalarına daha da hız kazandıran Ak kadrolar, Doğukent Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte semt sakinleriyle buluştu. Salonu dolduran yüzlerce vatandaş, Erkoç ve Okay’ı bağrına basıp tam destek sözü verdi. “Bu millet sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla adaylarını karşılayan bölge halkı, Erkoç ve Okay’ın teşkilat yöneticilikleri sırasında kendilerine gösterdikleri yakınlığı, 30 Mart sonrasında da sürdürmelerini […]

Doğukent’te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı

22 Şubat 2014 - 15:30A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Yerel seçimlere doğru, çalışmalarına daha da hız kazandıran Ak kadrolar, Doğukent Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte semt sakinleriyle buluştu. Salonu dolduran yüzlerce vatandaş, Erkoç ve Okay’ı bağrına basıp tam destek sözü verdi.

“Bu millet sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla adaylarını karşılayan bölge halkı, Erkoç ve Okay’ın teşkilat yöneticilikleri sırasında kendilerine gösterdikleri yakınlığı, 30 Mart sonrasında da sürdürmelerini istedi. Erkoç ve Okay’a güvenlerinin tam olduğunu ifade eden vatandaşlar, konuşmaları da sık sık alkışlarla kesip, sevgi tezahüratlarında bulundular.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Avukat Metin Doğan, Türkiye’nin aydınlık yarınlara ulaşması, istikrarın sürmesi ve 2023 hedefleri için AK kadroların bir kez daha iş başına gelmesi gerektiğine vurgu yaptı. Her türlü engellemelere rağmen 11 yıldır ülkeyi büyük hizmetlerle buluşturduklarını ifade eden Doğan, “Ülkemizi karanlıklara doğru sürüklemek isteyenlere bir kez daha ders vermek gerekiyor. İşte bu dersi sizler oylarınızla 30 Mart’ta vereceksiniz. Bundan hiçbir kuşkumuz yok. Hem büyükşehri hem de Dulkadiroğlu’yla birlikte  tüm ilçelerimizi kazanmak için çıktığımız bu yolda bizlere canı gönülden destek vereceğinize inanıyorum” dedi.

Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (6) copy

“ARTIK YALNIZ TÜRKİYE YOK”

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, sözlerinin başında Türkiye’nin geldiği nokta hakkında bilgiler verdi. 3 Kasım 2002 öncesinde Türkiye’nin yalnızlığa itilmiş bir ülke olduğunu söyleyen Erkoç, “Ama şimdi yetim Türkiye yok, artık yalnız Türkiye yok, artık onlarca kardeşi olan Türkiye var. Artık Birleşmiş Milletlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın eli kalktığında, onlarca kardeşinin eli kalkmakta. Geçmişini tarihini bilen Türkiye var, ecdadını bilen Türkiye var” diye konuştu.

Bu tablodan rahatsız olan kesimlerin halen iş başında olduğunu ifade eden Erkoç, “Tabi biz bunlardan mutluluk duyarken birileri rahatsız olmakta. Çünkü onlar biliyor, bizim dedelerimiz üç kıtayı 21 milyon kilometreyi asırlarca yönetti. Altın medeniyet kurdular oralarda. Bizim tarihimizdeki gücümüzü biliyorlar. ‘Bunlar ayağa kalktı, bunları çökertmemiz lazım’ diyenlere 30 Mart’ta hep birlikte yanıt vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİN EVLATLARI YETKİYİ SİZE VERDİ”

Yerel seçimlerin Kahramanmaraş için önemine de değinen Erkoç, 30 Martla birlikte kentin büyükşehir özleminin son bulduğunu belirtti. “Milletin evlatları yetkiyi size verdi” diyen Erkoç, şöyle devam etti:

“Artık yeni haklar elde ettiniz, yeni siyasi haklar elde ettiniz. Artık büyükşehir belediye başkanını seçiyorsunuz. Köydeki kardeşim 2 oy kullanırdı. Şimdi büyükşehir, ilçe belediye başkanı, meclis üyeleri ve muhtarı seçerek 4 oy kullanacak. Yani bu milletin evlatları yetkiyi size verdi. Ve herkesi siz seçiyorsunuz. İşte milletten yetki böyle alınır. Biz sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler yanımızda olduğunuz sürece bu yolda beraberce umutla yürüyeceğiz.”

Projeleri hakkında da bilgiler veren Erkoç, kentin yeni dönemde birbirinden önemli projelere ardı ardına kavuşacağını söyledi. Erkoç, sözlerini şöyle tamamladı:

Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (1) copy

“Başta şehir içi ulaşım olmak üzere, yeni yollar köprülü kavşaklar yapacağız. Hafif raylı sistemin ilk adımlarını atacağız. Kahramanmaraş’ımızı turizm alanında en çok pay alan illerden biri haline getireceğiz. Türkiye’ye gelen turistlerin şehrimize gelmesini sağlayacağız. Kültür Bakanlığı’mızın programına hemen mozaikleri aldırdık. Buraya gelen bakanımız talimat verdi ve ‘burayı hızlandıralım vatandaşları üzmeden ortaya çıkartalım’ dedi. İnşallah vatandaşlarımız da kazanacak Kahramanmaraş’ımızda kazanacak, Türkiye’mizde kazanacak. Kahramanmaraş için de nemli bir tarihi eser gün yüzüne çıkacak. Diğer yandan Selçuklu, Osmanlı ve Dulkadirli gibi bizim medeniyetimizin eserlerini gün yüzüne çıkartacağız. Doğa harikası güzelliklerimizi turizme kazandıracağız. Doğu Akdeniz’in yaylası haline getireceğiz. Termal su kaynaklarını hizmete sunacağız. Konut ihtiyacı bence en önemli ihtiyaç. Uydu kentler kuracağız. Sıcacık yuvalar oluşturacağız. Kardeşlerimiz buralarda kira öder gibi ev sahibi olacak.”

 “VATANDAŞIN BENİMSEMEDİĞİ HİÇ BİR ŞEYİ YAPMAYACAĞIZ”

AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay’da, büyükşehirle birlikte Dulkadiroğlu ilçesine en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Her zaman vatandaşla istişare halinde olacaklarını ifade eden Okay, şöyle konuştu:

“Vatandaşın memnun olmadığı, benimsemediği bir belediyecilik hizmetinin hiçbir anlamı yok. Bunun için sizlerin görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Bundan en ufak bir şüpheniz olmasın. Daha önce alamadığınız birçok hizmeti artık çok rahat bir şekilde alacaksınız. Bundan en ufak bir şüpheniz olmasın. Tüm ilçemizi karış karış geziyoruz. Sizlerle doğrudan, aracısız, randevusuz kaç kişi gelirse gelsin görüşmeyi taahhüt ediyoruz. İlçe başkanlığımdan bilirsiniz. Partiye gelip de bizimle görüşemeyen hiç kimse olamayacak. İnşallah Dulkadiroğlu’nu önümüzdeki 5 yıl içerisinde söz verdiğimiz taahhüt ettiğimiz gibi Maraş’ımızın en güzel merkezlerinden biri, bir cazibe merkezi haline getireceğiz.”

Konuşmaların ardından Erkoç ve Okay vatandaşların yönelttiği soruları cevapladı. Başkan adaylarının samimi cevaplarıyla memnuniyet duyan vatandaşlar Erkoç’a ve Okay’a seçim yarışında başarı dileklerinde bulundular.

Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (2) copy Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (3) copy Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (4) copy  Doğukent'te Fatih Erkoç ve Necati Okay Rüzgarı (7) copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ