Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dedeoğlu, “Hiç Bir Yaşlı Aç Ve Açık Bırakılmamalı”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde yaşlı bakım hizmetlerine olan önemin her geçen gün arttığını belirterek, yaşlı bakım hizmetlerine daha fazla önem verilmesini istedi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapmış olduğu konuşmada, hiç bir yaşlının, aç, açık ve muhtaç durumda bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Devleti yaşatmanın yolunun insanı yaşatmaktan geçtiğine […]

Dedeoğlu, “Hiç Bir Yaşlı Aç Ve Açık  Bırakılmamalı”

30 Ocak 2014 - 17:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde yaşlı bakım hizmetlerine olan önemin her geçen gün arttığını belirterek, yaşlı bakım hizmetlerine daha fazla önem verilmesini istedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapmış olduğu konuşmada, hiç bir yaşlının, aç, açık ve muhtaç durumda bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Devleti yaşatmanın yolunun insanı yaşatmaktan geçtiğine de işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir ülkenin değeri insanlarına verdiği değerle ölçülmektedir. Geleceğe güvenle bakabilmek için emekli ve yaşlılara onurlu bir yaşam sürmesi temin edilmelidir. Emekli ve yaşlılarımızın yalnızlığa mahkûm edilerek, toplumdan dışlanmasına izin verilmemelidir.

Yaşlılara dönük politikalar, onların yaşlılık dönemlerini kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Hasta, engelli ve yoksul yaşlılar korunup gözetilmelidir. Onların yaşan sevincini artıracak ve yaşam kalitesini koruyacak sosyal politikalar uygulamaya konulmalıdır.

Yaşam kalitesi, hastalık ve bakıma muhtaçlık problemlerine yönelik çözümler üretilmelidir. Yaşlıların sağlık hizmetlerine kolay erişimi sağlanmalıdır.

Yaşlı sağlık hizmetlerinin standardı yükseltilerek, bu hizmetlerden etkin bir şekilde yararlanması temin edilmelidir.  Yaşlılara günlük yaşamlarını sürdürmeleri için çağdaş standartlarda bakım ve yardım hizmetleri sunulmalıdır.

Nüfus faktörü gözetmeksizin bakılmaksızın her ilde yeterli düzeyde yaşlı bakım evleri açılmalı ve yaygınlaştırılmalıdır. Yalnız yaşayan yaşlıların günlük ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak da destek hizmetleri geliştirilmelidir.

Bu çerçevede muhtaç durumdaki yaşlılara evlerinde temizlik, günlük bakım, alışveriş gibi konularda destek hizmetleri artırılmalıdır.

Muhtaç durumlardaki yaşlı ve hastalar için bakıcı sistemi geliştirilmelidir. Muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması ve onun her türlü ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılaması konusunda destek sağlanmalıdır.

Muhtaç durumdaki yaşlılara yapılan sosyal destek ödemeleri artırılmalıdır. Bu ödemeler, incitmeden ve sosyal bir hak gerçeğinden hareketle yapılmalıdır.

Yaşlıların bilgilerini ve yaşam deneyimlerini ve becerilerini topluma sunma ve gençlere aktarma konusunda gerekli sosyal çevre oluşturulmalıdır.

Yaşlıların toplumla bütünleşmesine, kültür ve spor etkinliklerine katılmalarına ayrıca boş zamanlarını değerlendirmesine fırsat verilmelidir.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ