Maraşta Haber
Maraşta Haber

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Bir İlki Gerçekleştirdi

Ülkemiz ve dünya genelinde tanınan Kahramanmaraşlı şair ve yazarların yeni yetişen gençlik tarafından daha iyi tanınması ve okuyup anlaşılması amacıyla Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tanıtım projeleri düzenledi. Kahramanmaraşlı şair ve yazarlar köşesi ile kitaba davet projeleri kapsamında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ve Müdür Yardımcısı Bayram YILDIRIM koordinesinde 9. sınıf […]

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Bir İlki Gerçekleştirdi

27 Şubat 2014 - 21:15A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ülkemiz ve dünya genelinde tanınan Kahramanmaraşlı şair ve yazarların yeni yetişen gençlik tarafından daha iyi tanınması ve okuyup anlaşılması amacıyla Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tanıtım projeleri düzenledi.

Kahramanmaraşlı şair ve yazarlar köşesi ile kitaba davet projeleri kapsamında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ve Müdür Yardımcısı Bayram YILDIRIM koordinesinde 9. sınıf öğrencileri tarafından okul kitaplığına 300 yeni eser kazandırıldı ve Kahramanmaraşlı şair ve yazarları için belirli bölümler oluşturularak hayatları ve eserleri güncellendi.

Kahramanmaraşlı Şair ve onur konuğu Bahaettin KARAKOÇ açılış öncesi bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Okul olarak Kahramanmaraş’ta güzel bir çıkış yakalanmış, kitaba ve yazara verilen değer dikkat çekicidir. Kim sebep olduysa, kim omuz verdiyse hepsini yürekten kutluyorum.

Asıl okuması gereken Müslüman Türk toplumudur. Eskiden bunun dünyaca takdir ve takip edildiğini biliyoruz. Matbaalar yoktu, bütün divanlar yazıcılar tarafından ülkenin her tarafına yayılıyordu.

Bu gün matbaalar durmadan kitap basıyor ama okuyan yok, okuyucu sayısı da gittikçe azalıyor. Batı kültürü okumayı Müslüman Türklerden almasına rağmen bu alanda çok ileriye gitmiştir. Avrupa Ülkelerinde parklarda, gezilerde, toplu taşıma araçlarında hatta tuvaletlerde bile kitap okunuyor. Biz ise okumayı terk etmişiz, sadece gözümüz ve kulağımızla yaşıyoruz.

Böyle şablonla, edebiyatımızı, kültürümüzü devam ettirmemiz mümkün değil. Okuduğumuzu özümseyerek, yaşayarak ve çözümleyerek, kitaba sarılarak taklitçilik ve şablonculuktan kurtulabiliriz. Kitap okuyarak, beynimizi harekete geçirmeliyiz, düşünceyi zorlamalıyız. Okumamak milletlere zarar verir.

Bundan böyle bu gerçeklerden hareket ederek, bu okulumuzda yapılan çalışmalar gibi daha onurlu çıkışlar yapılacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra Kahramanmaraşlı Şair ve onur konuğu Arif Eren kitap okumanın önemine dikkat çekerek, “Güzel dostluklar kurmak istiyorsanız kitap okuyunuz. Kitapla dost olmayan toplumlar yok olurlar, Kitap okumayan kendini bilmez, haddini bilmez” dedi.

Bu konuşmadan sonra Kahramanmaraşlı şair ve yazarlar köşesi ile kitaba davet projeleri uygulamaya konuldu , şair Bahaettin KARAKOÇ, şair Arif EREN, Kent Konseyi Başkanı Zeynep ARIKAN ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN tarafından açılış kurdelesi kesildi ve bölümler gezildi, hatıra fotoğrafları çekildi.

Açılışa Milli Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü Şube Müdürleri: Mustafa Zincirkıran, Ali TİYEK, Ali KARAKÖSE, Eyüp KARATAŞ , KARDER-BİR Başkanı İbrahim GÜLSU, okul müdürleri ,öğretmen ve çok sayıda davetli katıldı.

IMG_9314 IMG_9315 IMG_9319 IMG_9342 IMG_9345 IMG_9346 IMG_9347 IMG_9348 IMG_9354 IMG_9364 IMG_9369IMG_9340 IMG_9339 IMG_9369

DSCN0946 DSCN0959

IMG_9352

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ