“Çorlu Gazeteciler Derneği Evrak Üstünde Bir Dernek Değil”

“Çorlu Gazeteciler Derneği Evrak Üstünde Bir Dernek Değil”
Çorlu Gazeteciler Derneği'nin yeni dernek merkezinin açılış törenine katılan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: “Çorlu Gazeteciler Derneği evrak üstünde bir dernek değil. Darısı Tekirdağ'ın başına. Temennimiz odur ki Allah...

Çorlu Gazeteciler Derneği'nin yeni dernek merkezinin açılış törenine katılan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: “Çorlu Gazeteciler Derneği evrak üstünde bir dernek değil. Darısı Tekirdağ'ın başına. Temennimiz odur ki Allah Tekirdağ'ımıza da nasip etsin, Çerkezköy'ümüze de nasip etsin” dedi.

Çorlu Gazeteciler Derneği'nin Kılıçoğlu Danış Towers'da yer alan yeni dernek merkezinin açılışı Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

“Elleri Kolları 180 Derece Açık Herkesi Kabul Ediyorlar”

Açılışta konuşan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: “Çorlu Gazeteciler Derneği, evrak üstünde bir dernek değil, buradaki arkadaşları seçerek değil, biz Çorlu'da biz gazetecilik yapıyoruz diyen herkesi elleri kolları 180 derece açık, herkesi kabul ediyorlar. Buraya geldikleri zaman da Çorlu Gazeteciler Derneği olarak bir aile kimliği konumunda onların her biri” dedi.

“Darısı Tekirdağ'ın Başına”

Vali Yerlikaya: “Burada kurumsal indirimden bahsettiler, 20 tane firmadan çok ciddi indirimler almışlar. Gayet güzel. Burada bir temenni de bulunduk, Bizim basın müdürümüz Aysel Hanım da bağırarak amin dedi, en güzel haber oydu. Darısı Tekirdağ'ın başına. Buradaki insanlar bir araya gelmişler, oturmuşlar hiç kimseden bir şey istemeden, böyle güzel, fiziksel de bir kimlik kazandırmışlar, iyi bir yönetim ile heyecan duyan yönetim ile bir araya gelmişler. Biz istiyoruz ki basın kendi içerisinde huzuru yakalasın. Sadece gazetecilik kimliği ile bir birini anlasın, bir birine değer versin ki, toplumun önünde, siz toplumu aydınlatma görevinde bulunuyorsunuz. Biz de o güvenle, görsellikten, sizin ürünlerinizden, haberlerinizden faydalanabilelim.  Bu heyecanınız azalmasın, Allah arttırsın” diye konuştu.

“Yürekten Kutluyorum”

Açılışa katılan konuklara yönelik de bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: “Çorlu Gazeteciler Derneği'mizin kıymetli, genç, çalışkan başkanı Levent Bey'i dinledik. Ben orada kendisinin bahsetmiş olduğu iki tane cümleden hareketle şunu söylemek istiyorum. Diyor ki, biz Çorlulu gazeteciler olarak bir aile atmosferi ile bir araya geldik. Daha gerilere gidersek aslında ahievran zihniyeti ile bir araya geldik demek istiyor aslında. Biz bu aile birlikteliği sadece tırnak içerisinde gazeteciler, olarak bu cevval mesleği, bu çilekeş mesleği veya bu zor mesleği yapanlar olarak bir çatı altında bir araya geldik, bu aile çatısı içerisinde bir ilkemiz var, o da diyor ki meslek ilkesi. Tarafsız, bağımsız, doğru gerçek anlamda içinden çıkmış olduğu, Çorlu olmak üzere Tekirdağ'ı doğru habercilik yapmak adına nezih habercilik yapma adına bir araya geldik diyor. Ben öncelikle bu duruşlarını, bu kalbi duruşlarını yüksek sesle ifade ettiklerinden ötürü ve uygulamalarında da bunu izliyoruz, görüyoruz, kendilerini yürekten kutluyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” şeklinde konuştu.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir ikincisi cümlelerinden çıkardığım, biz bu işleri yaparken, zaman zaman bir araya gelip, dernek başkanı ve yönetimi ile birlikte bütün üyelerimiz, üyelerimizin görevlerini yaparken gerek görevleri esnasında ve görevleri dışında bu mesleği paylaşan insanların ortak ne ihtiyaçları varsa, biz onların temin, teslim edip, hukuk kuralları, etik kuralları içerisinde biz üyelerimizin huzurunu arttırıcı ve mesleki dayanışma ve heyecanlarını arttırıcı ne yol ve yöntem varsa onları bulmak.”

“Gazetecilere Liderlik Yapmak Zordur”

Gazetecilere liderlik yapmak zordur diyen Vali Yerlikaya: “Allah için zordur. Bunu yaşıyoruz, gördük yani bu memlekette. Dolayısıyla öyle bir kalbi birliktelik yapıyoruz ki, bugün burada biz varız, yarın içimizden başka bir arkadaşımız ve diğer yönetime girecek olan arkadaşlarımız da daha büyük bir heyecan, daha büyük bir azim ve gayretle hizmet bayrağını alıp, o da kendisinden sonra gelecek başkan ve yönetime teslim eder diyor. Bu duruşu kutluyor, yürekten kutluyorum” dedi.

“Allah Tekirdağ'ımıza da Çerkezköy'ümüze de Nasip Etsin”

Vali Yerlikaya konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Levent başkanımız ve kıymetli yönetimini, bütün üyelerini bizleri davet ettiler. Şuraya geldik, mekanları küçük ama gördük ki mekanlarını yürekleri genişletiyor. Dolayısıyla bir temennide bulunalım, temennimiz odur ki Allah Tekirdağ'ımıza da nasip etsin, Çerkezköy'ümüze de nasip etsin diyoruz, biz zaten hep söylüyoruz, ama hiç kimsenin de kalbini, yüreğini, elini tutarak da bu noktaya getirme şansımız yok, doğru mu. Çorlu Gazeteciler Derneği'miz hayırlı olsun, güzel hizmetlerini hep beraber izlemeye, takip etmeye devam ediyoruz.”

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 02 Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 05 Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 06

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.