Maraşta Haber
Maraşta Haber

AK Parti Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı

AK Parti’de Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, Manisa, Gaziantep, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Büyükşehir Belediye’lerinin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 13 Büyükşehir Belediyenin İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.  Yapılan açıklamada AK Parti Kahramanmaraş ilçe adayları da belli oldu. MaraştaHaber ekibi olarak AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir […]

AK Parti Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı

22 Ocak 2014 - 14:02A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti’de Ankara, Kocaeli, Bursa, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri, Manisa, Gaziantep, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Büyükşehir Belediye’lerinin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 13 Büyükşehir Belediyenin İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı.  Yapılan açıklamada AK Parti Kahramanmaraş ilçe adayları da belli oldu. MaraştaHaber ekibi olarak AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçelerinin adaylarının özgeçmişlerini sizler için derledik.

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç Kimdir ?

Fatih Mehmet Erkoç 1974 yılında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sonrası Kahramanmaraş’ta Serbest Mühendislik-Müşavirlik bürosu açarak iş hayatına başladı ve halen bu iş ile meşgul olmaktadır.

2001 yılı Aralık ayında Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2003 yılında yapılan Kahramanmaraş Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanı seçildi.  2008 yılına kadar Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılındaki yerel seçimlerde Ak Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AK Parti Kahramanmaraş 3. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı olarak seçildi. 2012 yılında yapılan AK Parti Kahramanmaraş 4. Olağan İl Kongresinde ikinci defa İl Başkanı seçildi. AK Parti 1, 2, 3 ve 4. Olağan Büyük Kongrelerinde delege olarak görev yaptı.

Fatih Mehmet Erkoç evli ve bir çocuk babasıdır.

AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Güven

AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Güven Kimdir ?

1968 yılında Afşin / K.Maraş’ ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afşin’de tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde, Yüksek lisan eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde, KENTSEL SİSTEMLER VE ULAŞTIRMA YÖNETİMİ alanında tamamladı. Küreselleşme Sürecinde Sakin Şehir Hareketinin Metropoliten Kentlerde Uyunabilirliği konusunda araştırma yaptı.

Meslek hayatına 1994 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı. 1997 yılında Vergi Denetmenliğine atandı. 1997-2005 yılları arasında Malatya Vergi Denetmenleri Başkanlığı sorumluluk alanında bulunan illerde Bakanlık onayı ile vergi incelemesi, teftiş ve soruşturmalar yaptı. 2005 yılında Gelir İdaresinin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında kurulan Malatya Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı Denetim Koordinasyon Müdürlüğünün kuruluş çalışmalarında bulundu. 2006-2009 yılları arasında Vergi Denetmenleri Başkanlığı yaptı. 2009 mahalli seçimlerinin ardından Temmuz 2009 tarihinde Malatya Belediyesi Başkan yardımcısı olarak atandı.

Malatya belediyesi kurumsal yapısının sağlıklı hale getirilmesi ve işlerlik kazanması konularında çalıştı. Mali İşler, Gelir, Makine İkmal, İhale, Satın Alma, Bilgi İşlem, idari işler, Emlak ve İstimlak müdürlüklerinin reorganizasyon çalışmalarını yaptı. Mesleki dergilerde vergi konusunda makaleleri yayımlandı. Malatya Belediyesi Kent Bilgi Sistemi (Yönetim Bilgi Sistemi ve Coğrafi Bilgi Sistemi – E-İmar, Kent Rehberi vb.) ve Altyapı Bilgi Sisteminin kurulması ve işlerlik kazanması için çalışmalarda bulunan Mehmet Fatih Güven, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Andırın Belediye Başkan Adayı Baki Tezcan

AK Parti Andırın Belediye Başkan Adayı Baki Tezcan Kimdir ?

1957 yılınnda Andırında doğdu.İlk ve orta okulu Andırında okudu.Ticaret Meslek Lisesi’ni Kahramanmaraş’ta tamamladı.Üniversiteyi Adana İktisadi ve Ticari ilimler akademisi İşletme Fakültesini bitirdi.1980 yılında mezun oldu.Askerlik görevini Kırklareli’nde yedek subay olarak yaptı.Aile mesleği olan inşaat kereste nakliyatçılığının yanı sıra 4 yıldır ortağı bulunan sürücü kursunda müdürlük yaptı.Refah ve Ak Partide kuruculuk , yöneticilik ve Başkan Yardımcısı görevinde de bulundu.Tezcan , kurucusu ve milli gençlik vakfında 7 yıl başkanlık yaptı.Ayrıca evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı Üzeyir Kızılseki

AK Parti Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı Üzeyir Kızılseki Kimdir ?

1974 yılında Çağlayancerit’te doğdu. İlköğretimi Çağlayancerit’te, orta ve lise eğitimini ise Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1993 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesini kazandı. 1998 yılında Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olan Kızılseki, kısa bir süre Çağlayancerit’te İngilizce öğretmenliği ve serbest hekimlik yaptı. 2001-2002 yılları arasında Isparta Dağ Komando okul’unda Asteğmen olarak vatani görevini ifa etti. 2002 tarihinden itibaren ise Çağlayancerit’te Veteriner Hekim olarak görev yapıyor. Kızılseki ayrıca Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı Fakülte temsilciliği ve kamu yararına faaliyet gösteren çeşitli dernek ve kuruluşlarda görev aldı. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Çağlayancerit Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay

AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay Kimdir ?

1966 Yılında Maraş’ta doğdu.İlk, orta ve lise eğitimini Maraş’ta,Yüksek Öğrenimini, İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı. Hazır Giyim ve Pamuk Çırçır İşletmeciliği alanlarında faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır.Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatının kurulduğu Kasım 2001’den 18 Ekim 2008 tarihine kadar 7 yıl Ak Parti, Maraş Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.18 Ekim 2008 tarihinde,  Genel Başkan Sayın, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da hazır bulunduğu,  Ak Parti Merkez İlçe 3. Olağan Kongresinde, Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.7 Ocak 2012 tarihinde yapılan Ak Parti Merkez İlçe 4. Olağan Kongresinde 2. kez Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.Genel Merkez Büyük Kongre delegesidir. Maraş’ın Büyükşehir olması nedeniyle mevzuat gereği Ağustos 2013 tarihinde Merkez İlçe Başkanlığı görevini tamamladı.Evli, iki çocuk babasıdır.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Durmuş Küçük

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Durmuş Küçük Kimdir ?

1963 yılında Elbistan”da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş”ta tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Elbistan”da eğitim sektöründe çeşitli yatırımlara sahip olan Avukat Durmuş Küçük, evli ve 5 çocuk babasıdır.

AK Parti Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın

AK Parti Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın Kimdir ?

1966 yılında Göksun’da doğan Hüseyin Coşkun Aydın, 1984 yılında Göksun İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Ortaöğretim yıllarından itibaren MTTB ve MGV faaliyetlerinde bulunan Aydın, 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.

Memuriyet hayatına 1987 Göksun İlçesi Kanlıkavak Kasabası Camiinde İmam-Hatip olarak başlayan Aydın, 1989-1992 yılları arasında Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nde memur olarak, 1992-2002 yılları arasında Göksun İlçe Müftülüğü’nde memur, 2002-2004 yıllar arasında Göksun İlçe Müftülüğü’nde şef olarak görev yaptı.

07 Temmuz 2004 tarihinde Göksun Kaymakamlığı’nda Yazı İşleri Müdürü olan Aydın, bu süre içinde Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürlüğü görevini de yürüttü. Aydın, ayrıca 2006-2011 Yılları arasında Göksun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğü de yaptı. Aydın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı 9 yılda 53 Köy, 7 Kasaba ve İlçe Merkezinde ÖZEL İDARE, KÖYDES, BELDES, AB, DOĞAKA, SODES gibi toplam 233 projede görev aldı.

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek Kimdir ?

1953, Kahramanmaraş doğumlu.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu.ABD Western Illinois University – Ekonomik Kalkınma ve Bölgesel Planlama Alanında Master (İngilizce)Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Uzmanı. (Planlama uzmanı)BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Vekili.Kahramanmaraş Belediye Başkanı.22. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili.Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi.Ak Parti Genel Merkez, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı.İyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve Arapça biliyor.Evli, 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş

AK Parti Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş Kimdir ?

10 Nisan 1971 yılında, Kahramanmaraş’ın Beyoğlu kasabasında doğdu. İlk ve ortaokulu Beyoğlu beldesinde bitirdikten sonra; lise öğrenimini Hatay’ın Dörtyol ilçesinde tamamladı. Üniversite sınavlarına katılarak; Erzurum Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesini kazandı. Öğrenimine Erzurum da devam etti.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat fakültesinden: Tarım Makineleri Mühendisi olarak  22 / 03/ 1994 yılında mezun oldu.Askerliğini yedek subay olarak; güneydoğuda yaptı. Askerlikten sonra, Ziraat Fakültesi mezunlarına da Öğretmen olma hakkı tanınca,tercihini eğitime kullandı. Öğretmen ve idareci olarak göreve başlayan” Osman Okumuş” 6 -7 yıl bu görevi devam ettirdi.

2004 yılı yerel seçimlerinde  Beyoğlu Belediye Başkanlığına aday oldu. Belediye Başkanlığına seçilen Osman OKUMUŞ, beklenilenden çok fazlasını başararak akıllara durgunluk verecek yeniliklere ve ilklere imza attı. Her zaman hakkın ve haklının yanında olmayı ilke edindi. İcraatlarını referans olarak değerlendiren seçmenleri, Beyoğlu kasabasın da bir ilke imza attılar ve 29 Mart 2009 Belediye Yerel Seçimlerin de ikinci kez Başkanlık Makamını ona layık gördüler.

Evli ve dört  çocuk babasıdır.

NOT : İsimleri açıklanıp bu sayfa da bulunmayan adayların bilgilerine ulaşılamadığı için özgeçmişleri yayınlanmamıştır. Ulaştırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25’e giren öğrenci ve aileleriyle buluştu Belediye Başkanı Mahçiçek, LGS’de ilk 25...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) derece ...

Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(3 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ