Maraşta Haber
Maraşta Haber

ABD Olsam Ne Yaparım ?

Sitemiz yazarlarından Eğitici İsamail Çelik’in yeni yazısı : ABD  Olsam Ne Yaparım ?   Yüz binlerce yerliyi katlederek başladım devlet olmaya. Varlığımı, gücümü; entrikalarıma, pardon projelerime borçluyum. Ahlak, erdem, başkalarının yaşam hakkı… Bunlar, profesyonel bakışa engel olan zafiyet unsurları. Benim bir gurup Tanrım var: çıkarlarım. Bunun için her yol mubah bana. Her türlü “esner”, esnek […]

ABD  Olsam Ne Yaparım ?

02 Eylül 2013 - 13:19A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Sitemiz yazarlarından Eğitici İsamail Çelik’in yeni yazısı : ABD  Olsam Ne Yaparım ?

 

Yüz binlerce yerliyi katlederek başladım devlet olmaya. Varlığımı, gücümü; entrikalarıma, pardon projelerime borçluyum. Ahlak, erdem, başkalarının yaşam hakkı… Bunlar, profesyonel bakışa engel olan zafiyet unsurları. Benim bir gurup Tanrım var: çıkarlarım. Bunun için her yol mubah bana. Her türlü “esner”, esnek söylem ve eylem gerçekleştiririm. Erdemi ve erdeme dair değerleri çıkarlarım için kullanırım. İnsanı, topluluğu, kavimleri, devletleri, düşünceleri, fikirleri, fraksiyonları; dostlukları, düşmanlıkları, çatışmaları, gerilimleri; kimyasalı, fizikseli, grafikleri, borsaları… aklınıza ne geliyorsa, her şeyi kullanırım çıkarım, pardon Tanrım için… Varlığımı ve gücümü buna borçluyum.

Irak’ta bir diktatör çıkarır, önce desteklerim. Silah verir, vaat verir, gaz verir sağa sola saldırtır, çoğalmakta olan muhtemel düşmanım yüz binlerce Müslüman’ı öldürtürüm.  Sonra diğer bir kesime: “Bakın! bu zalim, diktatör, Halep’çe..” der, sonraki işgalime zemin hazırlarım. Verdiğim silahları hakim olduğum medya vasıtasıyla görmezden geldirir, bakın silahı var, zulmü var, ikiz kule der, Dünyayı kandırır, önceden kurduğum emrime amade sözde teşkilatlarla Dünyayı arkama alır, Irak’ı işgal ederim. Bir yandan demokrasi hediye eder, işgal faturasını göz diktiğim ülke petrolüne mahsup ederken, iki milyon daha Müslüman öldürür, yüz binlerce kadının ırzına geçer, çocukları öksüz kadınları dul bırakır, ülkeyi de üçe böler, çıkmış gibi görünürüm. Orda demokrasi bahanesiyle öyle bir sistem kurarım ki tarihini ben yazar, işbirlikçi liderlerini kahraman, kahramanlarını bölücü, hain, yobaz gösterir, çalışan ama tüketen bir topluluk inşa ederim. Erdem mi? Oda ne? Canı cehenneme!

Sonra sanal düşmanlar üretirim. Adını terörist koyar, sürek avına çıkarım. Canımın istediği yeri bombalar, ölen masumlara suçlar isnat ederim. Söylem geliştirmek, beyinleri manipüle etmek, tekelimdeki ajansların işidir.

Çıkarlarımı ve çıkar guruplarımı daha da büyütmenin gözü doymaz bir açlığı var bende. Bir bahar başlatır, her bir devletçikte farklı ilerletirim süreci. Komşusunun baharını destekletir, sıranın kendine geleceğini görmezden geldiririm. İşime gelmezse rüzgarı tersine estiririm. Kitleleri kendi davalarına hizmet ettiklerini sandırarak, çarkımı döndürecek bir sincap kafesi içinde koştururum.

Kutsal savaşım ARMEGEDON, Basra’ya uzanacak bir koridor ve daha birçok hesaplarım için, orda istediğim figüran olan ESED’i Saddamlaştırır, bölgenin duygusal tepkisini arkama alır, dengeli bir muhalefet üretir, yıllarca sürecek iç savaşa sürüklerim. Dostlarımla tarafları paylaşır, Suriye konusunda bir türlü anlaşamaz gözükürüm dünyaya. Bir yandan karşılıklı silah satarken bir yandan muhtemel düşmanlarım olan Müslümanlar, öldürüp dururlar birbirlerini senelerce. Böylece, işgal kıvamıma hazır hale getiririm. Esed’i daha da zalimleştir, farklı maşalarımla destekletir, gaza getirir, gaz kullandırır, işgalime çağrılar yaptırırım Müslümanlara. Sonrası mı? Irak başarılı bir operasyondu benim için, daha başarılısını(!)  Suriye’de yaparım.

Demokrasiyi savunur, ama Mısırda darbe yaptırım. Uydularım vasıtasıyla darbecileri destekletir, dünya ya karşı göstermelik “adil ağabey” rolü takınırım. Müslümanları, barışçıl gösterilerden ve benden medet dilendiririm. El altından her iki kesime de “asla vazgeçmeyin” mesajı verir, ülkeyi iç savaşa sürüklerim.

Aykırı söz eden ülkeleri azarlar, üç-beş ağacı bahane ederek ortalığı karıştırtır, “uslu ol, …” mesajı veririm.

Kitleleri, siyasi tarafgir haline sokar, “sureti haktan hale getirdiğim” veya beyinlerini kontrol ettiğim aydınlar(!) vasıtasıyla istediğim gibi sürüklerim. Asla, olaylara siyasi tarafının dışında bir gözlükle bakamaz hale getiririm. Böylece, iyi kötü herkesi diğer tarafın yaftaladığı hale sokar, güven bunalımı yaşatırım. Büyük şeytan denmesini umursamaz, ADB karşıtlığını medya gücümle ucuzca bertaraf ederim.

Ben, ABD olsam, LAAAA deyince bütün Tanrıları ve Tanrılaştırdıklarımı reddeden, İLLALLAH ile sadece ALLAH’I Rab kabul eden, gündemini benim değil, kendisinin belirlediği, ölçüyü Kitabının koyduğu, yönlendiremediğim ve kontrol edemediğim Müslüman’dan korkarım. Entrikalarımın fark edilmesinden, kitlelerin uyanmasından, farklı arayışlara gidilmesinden, farklı birlikteliklerin kurulmasından, özgün politika üretilmesinden, korkarım.

Hele, TÜRKİYE’nin bir gün kalıplarımızı kırıp, Osmanlıyı cihan imparatoru yapan ruhla, yani, 100 yıldır uzak tuttuğumuz Kur’an’ın ruhuyla, anlamıyla buluşmasından korkarım.

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçını Ahmet Çakar yönetti Sultangazi Spor Şenliği’nde gösteri maçı...

Birçok sportif faaliyeti ilçe sakinleriyle buluşturan Sultangazi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl 11. Spo...

Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor Aşırı takım sevgisi sağlık sorunlarını b...

2014 Dünya Kupası sırasında Brezilyalı seyircilerle gerçekleştirilen araştırmada takımlarına aşırı bağlı taraftarların canlı maç izlerk...

Milli karateciler spor severlerle bir araya geldi Milli karateciler spor severlerle bir ar...

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde müsabakalara hazırlanış aşamaları ve unutulmayan anıların konuşulduğu organizasyona katılan Kağıthan...

Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu Ekim ayında en çok Galatasaray konuşuldu...

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa’nın devleriyle karşılaşan Galatasaray, sahasında konuk ettiği Real Madrid ve PSG maçlarından puansız ayrı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yo...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin ...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yar...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta &#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme ...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağım...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürl...

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor  Projesi” Kitap Dağıtımı 6. “Kahramanmaraş B...

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖ...

DYK kurslarında ki öğrencilere TYT ve AYT hazırlık kitapları dağıtıldı DYK kurslarında ki öğrenc...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdülhakim Bilgili ...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ...

Uğur Mumcu’yu anmak… Uğur Mumcu’yu anmak…

29 yıldır kalbimizde yaşıyor! Fikirleri, günümüze ışık taşıy...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphe...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ