Maraşta Haber
Maraşta Haber

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 22 adet  4006 TÜBİTAK sergisiyle ilgi odağı oldu. Serginin açılış kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, TOKİ Yıldız Mesleki […]

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ

14 Mayıs 2019 - 13:18A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 22 adet  4006 TÜBİTAK sergisiyle ilgi odağı oldu.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Serginin açılış kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları: Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, TOKİ Yıldız Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü İlknur Saygılı,TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Badem tarafından kesildi.

22 proje 44 öğrenci ve 24 danışman öğretmenin özverili çalışmaları ile oluşturulan 4006 TÜBİTAK Sergisini tek tek gezen ve projelerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Gençlerimiz maşallah hakikaten kendilerini hem mesleki anlamda, hem bilimsel anlamda çok güzel bir şekilde yetiştiriyorlar. Meslek liselerimiz ile ilgili hep söylenen bir söz vardır,  “işe ara elaman yetiştiriyor” diye.  Aslında burada görüyoruz ki meslek liselerimiz de ara eleman değil, aranan elaman yetişiyor. Bugünün çağdaş bilimin bütün altyapısına dair bilgileri öğrenmiş durumdalar, bir kaç tane standımızı gezdik önümüzde daha büyük sürprizlerde var. Çocuklarımız kendilerini hem akademik anlamda, hem de mesleki anlamda kendilerini  çok güzel bir şekilde yetiştiriyor, hatta okullarında kullanacakları, laboratuvarlarda kullanacakları materyallerin bir kısmını kendileri üretmişler.

Ben çok başarılı buldum, tebrik ediyorum çocuklarımızı tabi onları yetiştiren öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” Dedi.

TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Badem ise sergi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Beş yıllık bir okuluz, TÜBİTAK’ın desteğiyle beşinci yılımızda üçüncüsünü düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile üreticiliğin birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu üretkenliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda fuarımızda Fizik alanında 1 Proje, Matematik alanında 1 Proje, Tarih alanında 2 Proje, Biyoloji alanında 1 Proje, Mobilya alanında 3 Proje, Elektrik alanında 4 Proje, Tesisat alanında 2 Proje Makine Alanında 3 Proje ve 4 adet Sosyal ve araştırma projesi olmak üzere toplam 22 proje sergilenmekte.

3 ay gibi kısa bir sürede Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen gençlerimiz ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilmelerini temenni ederim. Ümitliyiz güveniyoruz.

Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilere teşekkür ederim. Bu ramazan günü fuarımıza katılımınızdan dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğrencilerine Materyal Desteği Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğre...

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde özel eğitim okulları ve sınıflarında eğitim gö...

Kahramanmaraş’ta Pardus kursu başarıyla tamamlandı. Kahramanmaraş’ta Pardus kursu başa...

TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Eğitmeni Şenol ALDIBAŞ tarafından Onikişubat İlçesinde ki bilgisayar öğretmenlerine Pardus Etap kursu verildi. K...

Adem Aydoğan, “Sendikamızı birlikte yönetmek için” Değişime Sende Katıl Adem Aydoğan, “Sendikamızı birlikt...

Kahramanmaraş Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkan Aday Adem Aydoğan, bir basın açıklaması yayımlayarak proje ve yapılacak çalışmaları anla...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli, Okulları Ziyaret Ediyor Onikişubat Kaymakamı Keçeli, Okulları Zi...

Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ, yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TÜRKÜLERİMİZ – VII  / YEMEN TÜRKÜLERİ – 2  TÜRKÜLERİMİZ – VII ...

 -Yemen çöllerine “can eken”Mehmetçiklerimizin  ve Yemen’den...

Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğrencilerine Materyal Desteği Türk Kızılay’ndan Ö...

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığı ve İl Millî Eğ...

“Kahramanmaraş Hikâyesi” Projesinde Ödüllü Yarışmalar Başlıyor! “Kahramanmaraş Hikâyesi” ...

Büyükşehir Belediyesi’nin “Geleneksel Ustalardan Geleceğin U...

İSLAMDA TÖVBE  İSLAMDA TÖVBE 

İnsanoğlu, hayvan ve melek arasında orta bir mevkide yaratıl...

Kahramanmaraş’ta Pardus kursu başarıyla tamamlandı. Kahramanmaraş’ta Pa...

TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Eğitmeni Şenol ALDIBAŞ tarafından Oni...

Rektör Yasım, Rektörlük Atama Belgesini Teslim Aldı Rektör Yasım, Rektörlük A...

14 Eylül 2022 tarih 2022/474 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararna...

Adem Aydoğan, “Sendikamızı birlikte yönetmek için” Değişime Sende Katıl Adem Aydoğan, “Send...

Kahramanmaraş Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkan Aday Adem Ayd...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli, Okulları Ziyaret Ediyor Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ, yeni eğitim-öğretim döne...

PARDUS Sistemi Onikişubat İlçesi Öğretmenlerine Tanıtıldı PARDUS Sistemi Onikişubat...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı...

Dr. Nurullah Kılınç’tan Kahramanmaraş’ın Gastronomi Zenginlikleri Dr. Nurullah Kılınç’...

Malatya’da 16-19 Eylül tarihleri arasında Büyükşehir Belediy...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ