Maraşta Haber
Maraşta Haber

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta Yaptırılan Anaokulunda Bayram Vardı

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı. Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler. Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadirğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim […]

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta Yaptırılan Anaokulunda Bayram Vardı

01 Kasım 2015 - 9:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Rönesans Eğitim Vakfı’nca Kahramanmaraş’ta yaptırılarak, 2014 yılında Valiliğe teslim edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun öğrencileri bayram sevinci yaşadı.

Vakıfca gönderilen çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını alan çocuklar, ardından kesilen dev büyüklükteki pastayı hep birlikte yiyerek, mutlu bir gün geçirdiler.

Rönesans Eğitim Vakfı (REV) tarafından görevlendirilen bir ekip, Kahramanmaraş’ın Dulkadirğulları ilçesi sınırlarında yer alan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan Keriman Çetinkaya Anaokulu’nu ziyaret ederek, vakıfca temin edilen hediyeleri dağıttı.

2009’DAN BU YANA

Yarının emanetçisi çocuk ve gençler için elini taşın altına koyan Rönesans Eğitim Vakfı ekibinin ziyareti, öğrencilere adeta bayram sevinci yaşattı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Jale Ilıcak’ın sürdürdüğü Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen ekibe sevgi gösterilerinde bulunan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Öğrencilere bir süre sohbet ederek, okul yöneticilerinden bilgi alan Rönesans Eğitim Vakfı görevlileri, daha sonra çocuklarla hep birlikte pasta kestiler.

HEDİYELER ALDILAR

Rönesans Eğitim vakfı ekibi, okul yönetimi, Rönesans’ın kente kazandırdığı Piazza AVM yöneticileri ve Okul müdürü Bünyamin Berk ile pasta kesen çocular, daha sonra hep  birlikte anı fotoğrafı da çektirdiler.

Pasta kesiminin ardından Rönesans Eğitim Vakfı’nca gönderilen çanta ve kırtasiye yardımlarını alan çocuklar, kucaklarına alıp sıkı sıkıya tutukları bu hediyelerle en güzel çocukluk anılarını yaşadılar. Daha sonra okulun yemekhanesinde hep birlikte pasta yiyen çocukların bu mutlu anlarına bazı veliler de ortak oldu.

BİLGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ

Bilginin üstünlüğünü kendisine hedef olarak belirleyen Vakfın yardımları için teşekkür eden Keriman Çetinkaya Anaokulu Müdürü Bünyamin Berk ise, “Bu güzel binayı yaptırarak, eğitimin hizmetine sunan Rönesans Eğitim Vakfı’na bir kez  daha teşekkür ediyoruz. Kentte okul öncesi eğitimine en fazla ihtiyaç duyulan bölgede okul yaptırılarak önemli bir sorunu ortadan kaldıran vakfın yöneticilerini gerek maddi, gerekse manevi olarak yanımızda görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

KERİMAN ÇETİNKAYA ANAOKULU 

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ın merkez Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Aksu Mahallesinde yaptırdığı Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başladı. Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 8 derslik ve 150 öğrenci kapasitesi ile Rönesans Holding tarafından inşa edilerek,  Kahramanmaraş valiliğine bağışlandı.

Rönesans Eğitim Vakfı Hakkında:

Yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi amaçlayan Rönesans Eğitim Vakfı, Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak ve Ilıcak ailesinin düzenli bağışlarıyla, 2009 yılında kuruldu.

Bugüne kadar 4 binin üzerinde öğrenciye karşılıksız burs veren Rönesans Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri arasında; okul ve idare binaları yapılarak eğitim kurumlarına bağışlanması, kütüphaneler oluşturulması, ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap, kırtasiye ve teknolojik donanım gereksinimlerinin karşılanması yer alıyor. Rönesans Holding personeli ve gönüllü katılımcıların desteğiyle kitap toplama kampanyalarının düzenlenmesi,  bireysel ve kurumsal ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerinin karşılanması da vakfın icraatları arasında bulunuyor.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasmus+ ‘‘Toplumsal Engelleri Aşıyoruz, Kadın Girişimciliğini Destekliyoruz’’ i...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE ...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen İlçede görev yapan tüm okul müdürleriyle b...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç S...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü 2023 Prodes Başvurusu olan Dulkadiroğlu Kaymakamlığı, Dulkadiroğlu İlç...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e Doğru” t...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim Sarıtaş’ın danışmanlığını yaptığı  “Cumhuriyet’e Doğru...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Ana...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik S...

Nuri Pakdil Ortaokulunda Şair –Yazar Kadriye KIRDÖK’le söyleşi gerçekleştirdi. . Nuri Pakdil Ortaokulunda ...

Kahramanmaraş Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda “İçimizden...

Necip Fazıl Koleji ev sahipliğinde Enver Gökşen’ le Özel Okul İdarecilerinin veda yemeği. Necip Fazıl Koleji ev sah...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökş...

Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ