Maraşta Haber
Maraşta Haber

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler kala, öğrenciler birebir TYT heyecanı yaşadı. Kahramanmaraş’ ta 6 güzide okulunun 12.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan TYT simülasyon sınavı başarılı bir şekilde uygulandı. 25 Şubat 2024 Pazar günü gerçekleştirilen sınavın uygulama yeri yine Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi binası oldu. Sınava; Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi, Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi, […]

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI

01 Mart 2024 - 7:15A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler kala, öğrenciler birebir TYT heyecanı yaşadı. Kahramanmaraş’ ta 6 güzide okulunun 12.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan TYT simülasyon sınavı başarılı bir şekilde uygulandı.

25 Şubat 2024 Pazar günü gerçekleştirilen sınavın uygulama yeri yine Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi binası oldu. Sınava; Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi, Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi, TOBB Fen Lisesi, Kahramanmaraş Fen Lisesi, Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadriye Çalık Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencileri girdi.Yaklaşık 600 öğrencinin girdiği sınav, saat 10.00’da başlayıp 13:00’te sona erdi.

 

HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=rOWH4vPxYGs

 

Sınav ÖSYM tarafından hazırlanan YKS kılavuzundaki kurallara göre yapıldı. Buna göre, sınava giriş belgesi ve geçerli bir kimlik belgesi olmayan öğrenciler sınava alınmadı. Ayrıca saat  10.00’dan sonra binaya giriş yapan öğrenciler de sınava alınmadı. Sınavda sorulan 120 soruya 165 dakika süre verildi. İlk 120 dakika ve son 15 dakika sınav salonundan çıkışa izin verilmedi.

 

Her okulun birincisine ödül verildi.

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bulunan 6 proje okulu arasında düzenlenen TYT simülasyon sınavında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Törene; İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Üzüm, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve dereceye giren öğrenciler katıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Şairler Tepesi tesislerinde gerçekleştirilen törende, açış ve takdim konuşmasını Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Müdürü Vural Gök yaptı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, yapılan çalışma ile ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştı. Milli Eğitim Müdürü Kahraman,  öncelikle bu çalışmayı yapan şehrimizin en gözde 6 okulunun yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu sene bu sınavın ikincisini gerçekleştirmiş olduk. Birincisini aralık ayında yapmış idik. Bu sınavlardaki gayemiz, sizleri haziran ayında gireceğiniz ve geleceğinizi şekillendirecek  YKS sınavının  heyecanını ve tecrübesini yaşatmak. Bu sınavlar hayatımızın bir gerçeği. Ortaokulu bitirdiniz, LGS sınavına girdiniz ve şu anda okuduğunuz okullara yerleştiniz. Şimdi aradan 4 yıl geçti ve önünüzde yine bir sınav var. Bu sınav da sizin geleceğinizi belirleyecek. Hayat bu şekilde, hep sınavlarla devam ediyor. Duamız ve temennimiz; uzun bir çalışma, gayret ve emeğin neticesinde gönlünüzdeki üniversitelere ve bölümlere yerleşmeniz. Rabbim başarınızı daim eylesin. Hepinizi bir kez daha tebrik ediyor, emek verenlere de teşekkür ediyorum, dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman’ın konuşmasından sonra okullarında birinci olan öğrencilere plaket ve hediye takdim edildi.

Kahramanmaraş Fen Lisesi birincisi İsmet Kara plaket ve ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman’ın elinden aldı.

Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birincisi Zeynep Erva Bekar ise plaket ve ödülünü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Üzüm’ün  elinden aldı.

TOBB Fen Lisesi birincisi Duru Özer‘e ise ödül ve plaketini Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Kösekul takdim etti.

Kadriye Çalık Anadolu Lisesi birincisi Hasan Gökçe’nin ödül ve plaketini Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat takdim etti.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gastroşef yöresel yemek yapma yarışması sonuçlandı Gastroşef yöresel yemek yapma yarışması ...

Milli Eğitim Bakanlığı Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışmasının Kahramanmaraş Bölge elemesi tamamlandı. Dulkadiroğlu Sevim Şirikci Me...

Yaşar Gölcü İlkokulu Erasmus Projesi Kapsamında Romanyada Yaşar Gölcü İlkokulu Erasmus Projesi Kap...

RAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU – Yaşar Gölcü İlkokulu  İI Milli Egitim Müdürlüğünün Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2022-...

Saçaklızade İlkokulu’nun “We Grow With Love”isimli etwinning projesi Saçaklızade İlkokulu’nun “We Grow ...

Kahramanmaraş Onikişubat Saçaklızade İlkokulu 4.sınıf öğretmenleri Güldane Sarı ve Ülker Kutluay yürüttükleri “We Grow With Love”isimli...

Süreyya Güneş Anaokulunda Hacivat – Karagöz gösterisi Süreyya Güneş Anaokulunda Hacivat –...

Onikişubat İlçesinin Okul öncesi müstakil ve gözde okullarından Süreyya Güneş Anaokulunda içinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle öğl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gastroşef yöresel yemek yapma yarışması sonuçlandı Gastroşef yöresel yemek y...

Milli Eğitim Bakanlığı Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışma...

Yaşar Gölcü İlkokulu Erasmus Projesi Kapsamında Romanyada Yaşar Gölcü İlkokulu Eras...

RAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU – Yaşar Gölcü İlkokulu  İI M...

323. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 323. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 İşveli göz kırpar , yamaçta meşe Ebruli renk tablo, baktığ...

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Karatutlu Basın Toplantısı Düzenledi. DEVA Partisi Kahramanmara...

Karatutlu: “Herhangi bir söz hakkı doğarsa, bırakın Cu...

322. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 322. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Dağlara kar yağar, yükselir sesi, Tozar Elif Elif, der Kar...

Saçaklızade İlkokulu’nun “We Grow With Love”isimli etwinning projesi Saçaklızade İlkokulu̵...

Kahramanmaraş Onikişubat Saçaklızade İlkokulu 4.sınıf öğretm...

Başkan Fırat Görgel: “Çok Çalışacak, Kahramanmaraş’ı Tekrar Ayağa Kaldıracağız” Başkan Fırat Görgel: “Çok...

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “İnşallah bu kadim...

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı Kahramanmaraş’a İst...

Trabzon Caddesinde, yıkılan Valilik binası bahçesindeki  Ata...

Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan mazbatasını alıp görevine başladı Ekinözü belediye başkanı ...

31 Mart mahalli seçiminden zaferle çıkan Ekinözü belediye ba...

Başkan Erkan Gürbüz Mazbatayı Aldı Göreve Başladı Başkan Erkan Gürbüz Mazba...

Yarım asırdan sonra Elbistan Belediyesini alan CHP’de, Beled...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ