Maraşta Haber
Maraşta Haber

Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyonu üyeleri, anaokulu, imam hatip ortaokul  ve her türlü lise müdürleri ile Özel Rekor İlköğretim Okulunda kahvaltılı “Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen konu ile ilgili olarak şunları dedi: “Onikişubat […]

Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı Yapıldı

30 Kasım 2016 - 16:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen başkanlığında Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyonu üyeleri, anaokulu, imam hatip ortaokul  ve her türlü lise müdürleri ile Özel Rekor İlköğretim Okulunda kahvaltılı “Özel Eğitim Farkındalık Toplantısı” gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf Galerisi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen konu ile ilgili olarak şunları dedi:

“Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin fiziksel ve zihinsel engelliler komisyon başkanımız Muhammet Mustafa Doğru, Erol Aslan, Tülay Canlı ile mini bir toplantı yaptık kendileri sağ olsun bu konuda çok duyarlılar. Toplantımızın ana gündemi inşallah zamana damgasını vuracak olan “Sevgi, Saygı, Empati” eskilerin deyimi ile de hemhal olmak. Güzel bir sloganla işe başlıyoruz inşallah.

Engelli vatandaşlarımız, engelli bireylerimiz ve engelli öğrencilerimiz hatırlansın ve onlarla ilgili neler yapılabilir burada değerlendirilsin. Sayın komisyon başkanımız dede ki : “Sevgi, Saygı, Empati” konusunu bütün okullarımız da işlemek istiyoruz. O halde ne yapalım?

Öncelikle siz çok değerli okul müdürlerimizi gruplara ayırarak bir araya getirelim dedik, anaokulu müdürlerimiz, İmam Hatip Ortaokul müdürlerimiz ve her türlü lise müdürlerimiz ile ilk toplantıyı gerçekleştiriyoruz. İnşallah bunun devamı gelecek. Önemli olan toplanıp bir araya gelerek kahvaltı yapmak değil. Maksat bir şeylerin farkına varabilmek ve bunu uygulayabilmektir. Amacımız ve niyetimiz iyi ve güzeli yakalamaktır. Dolayısıyla hem muhataplarımız faydalanacak, hem de bizler bir şekilde manen rahatlayacağız.

Onikişubat Belediyesi eğitimin her alanında var. Bu çalışmaları okullarınızın her alanında olduğu gibi eğitim materyalleriyle de görüyorsunuz. Biz, eğitime bu kadar duyarlı olan, eğitimi bu kadar seven Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek beyefendiye, onun çalışma arkadaşlarına, burada ki komisyon üyelerine canı yürekten sizler adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu hizmetleri bizim alanda olduğu gibi her alanda da devam edecektir.” Dedi.

Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyon başkanı Muhammet Mustafa Doğru, ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Dostlar, öncelikle hepinizi selamların en güzeli olan Allah’ın selamıyla selamlıyorum.

Yüce Rabbimiz Kuran-ı azimüşşanda şöyle buyurmuştur:” Sizi mutlaka biraz korku ve açlık, biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden bir noksanlık ile imtihan edeceğiz. (Ey Rasulum I) o halde sabredenleri (cennetle) müjdele I ” bu ayetten anlaşılacağı üzere Yüce Rabbimiz bizi her türlü imtihan edeceğini ve bu imtihanda tahammül edip sabredenlere mükafat olarak cenneti müjdelediğini açıkça görüyoruz. Hiç şüphesiz insan dünyaya rahat yaşamak, keyif sürmek, ebedi kalmak için gelmemiştir. Çünkü her yaşayan ölüyor, her güzellik son buluyor, her kemal zevala yüz tutuyor. Öyle ise akıllı insan şu fani dünya lezzetlerine değil ebedi ahiret saadetlerine müşteri olmalıdır. Bu nokta-i nazardan bizi dünyanın haram zevklerine koşturan el, ayak, göz nimet olmaktan çıkıp bilakis başımıza dert olmuştur. Nice hasta ve engelli insanlar vardır ki hastalığın ve engelli olmanın ikazıyla dünyanın fani yüzünü görüp ahirete ciddi çalışıyorlar. Bu dünyada kısa gülmeye bedel cennette ebedi güleceklerdir inşallah.

Değerli arkadaşlar,

Öyleyse biz Rabbimizden bahtımıza düşen kısmetemize razı olmalıyız ki, bize engeller suretinde dünyanın faniliğini ders vermiş. Ve fani dünyanın gülmelerine bedel nazarımızı ahirete çevirmiş.

İşte Ey dünya misafirhanesinden ahiret yurduna yolculuk eden aziz dostlar Geliniz halimize şükredelim. Rabbimizin verdiği nimetlerin kıymetlerini bilelim. İmtihan vecibesi olarak başkalarına verdiği nimetlerin derecesine bakıp, üzerimizdeki nimetlere karşı nankörlük yapmayalım. Şu dünyadaki fani sıkıntılara bedel cennetin baki güzelliklerine kavuşalım. Yok, eğer halimize itiraz edersek yani Allahın hakkımızdaki hükmünü beğenmezsek, bu Allah’ı beğenmemek, hükmüne itiraz etmek anlamına gelir ki sahibini tokada müstahak kılar. Allah tüm kardeşlerimizi böyle bir akıbetten muhafaza buyursun. Son olarak derim ki; Asıl kör o gözdür ki hakikati görmesin! Asıl sağır o kulaktır ki hakikati duymasın I Asıl topal o ayaktır ki hakikate koşmasın I hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Yapılan kahvaltı sonrasında okul müdürlerinin konu ile görüşleri alındı. Birlik ve beraberlik ortamı sergilendi.

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lisesinden YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lis...

Millyonlarca öğrenci ve ailelerinin beklediği 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) Sonuçları Açıklandı. Kahramanmaraş Türkiye...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda doldurmaları sebebiyle zorunlu rotasyona tabi tutulacak 6 bin 30 okul müdürü ol...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Öd...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda okulun kurucusu ve destekçisi hayırsever Tanrıv...

Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendirme toplantısı yaptı Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendi...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun KURT, birim şefleri ile olağan genel değerlendirme toplantısı yaptı.   HAB...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lisesinden YKS Kahramanmaraş Birinci...

Millyonlarca öğrenci ve ailelerinin beklediği 2024 Yükseköğr...

Kahramanmaraş’a su kesintisi uyarısı Kahramanmaraş’a su ...

Pazarcık’ta 24 Saat Sürecek Su Kesintisi Öncesi Hazırl...

Kahramanmaraşlılar Dikkat! 14 Temmuz’da Elektrik Kesintisi Yaşanacak Kahramanmaraşlılar Dikkat...

Kahramanmaraş’ın üç ilçesinde 14 Temmuz 2024’te ...

Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağanak Uyarısı Kahramanmaraş’a Fır...

Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağan...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyo...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda dold...

Kahramanmaraş’ta 11 Temmuz Günü Elektrik Kesintisi Yapılacak Kahramanmaraş’ta 11...

Akedaş, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü Kahramanmaraş’ta ...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO&#...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıve...

Onikişubat İlçe MEM’ e Şube Müdürü Ataması. Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde açık...

Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendirme toplantısı yaptı Harun Kurt, birim şefleri...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun KURT...

Kerim Yılmaz’a Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonundan Ziyaret Kerim Yılmaz’a Anka...

Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Ramiz Çe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ