Maraşta Haber
Maraşta Haber

Öz Deryalı Minikler İzleyenleri Büyüledi.

Özel Öz Derya İlkokulu ve Ortaokulu Müzik Öğretmeni Rabia AKSU ve Öğrencileri; ‘yoğun geçen bir yarıyılın sonunda yorgunluklarını atmak, gönüllerince eğlenmek ve yarıyıl boyunca müzik dersinde elde ettikleri kazanımları büyükleriyle paylaşmak’ amacıyla ‘100 Ses Koro ve Solo Konseri’ adı altında bir müzik gecesi düzenlediler. 15 Ocak 2015 Cuma günü saat 19.30’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür […]

Öz Deryalı Minikler İzleyenleri Büyüledi.

20 Ocak 2016 - 19:02A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Özel Öz Derya İlkokulu ve Ortaokulu Müzik Öğretmeni Rabia AKSU ve Öğrencileri; ‘yoğun geçen bir yarıyılın sonunda yorgunluklarını atmak, gönüllerince eğlenmek ve yarıyıl boyunca müzik dersinde elde ettikleri kazanımları büyükleriyle paylaşmak’ amacıyla ‘100 Ses Koro ve Solo Konseri’ adı altında bir müzik gecesi düzenlediler. 15 Ocak 2015 Cuma günü saat 19.30’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Konser Salonunda yapılan ‘100 Ses Koro ve Solo Konseri’ davetlileri adeta büyüledi.

Gecenin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Fatih ERDOĞAN; “ Bir zamanlar hemen her akşamüstü şarkılar, türküler taşarmış pencerelerden. Güneşin başını alıp gittiği akşam saatlerinde evlerin sofalarına şarkılar sinermiş. Hüzün ya da özlem ezgileri kaplarmış mahalleleri.  Babalar işlerinden, çocuklar kapı önlerindeki oyunlarından bu taptaze ve şarkı kokulu, sevgi kokulu evlere dönerlermiş akşam ezanı okunurken. O dönemlerde yaşayan insanlar çok ama çok mutlu imişler.

Sora tüm güzelliklerin birer birer terk ettiği gibi şarkılar, türküler ve danslar da terk etmiş güzel ülkemi. Şarkının, türkünün, şiirin, halayın, çalgının ve dansın unutulmasıyla birlikte onlardan boşalan alanları yalnızlık, huzursuzluk ve mutsuzluk doldurmuş. İnsanlar yalnız ve sevgisiz yaşamaya başlamış.

Bu akşam bizi yeniden şarkılar ve türkülerimizle buluşturan gecenin mimarı Müzik Öğretmenimiz Rabia AKSU’yu, Üç aydan beri bu geceye hazırlanan öğrencilerimin tamamını ve salonu dolduran müzik dostu misafirlerimi, velilerimi ve geceye katkı sağlayan tüm personelimi yürekten kutluyorum. Huzurlarınızda kendilerini alkışların en büyüğüyle alkışlıyorum.

Bu salonu herhangi bir ücret almadan bize tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hazırlık çalışmaları ve program esnasında bizlere ev sahipliği yapan salon görevlileri Nail Beye, Hüseyin Beye, Ali Beye ve ismini sayamadığım diğer kardeşlerime de şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyor, hepinize mutlu bir akşam diliyorum” dedi.

 Özel Öz Derya’lı miniklerin programı üç bölümden oluşmuş. I. Bölümde: 2. Sınıf öğrencilerinden Melodika Şov. Simay Sündük, Tuğçe Kaya, Ahsen Sündük,  Zeliha Naz Toprak ve Sena Ünsal’dan keman dinletileri. Cemre Ateş, Emre İspir ve Sude Büyüksapan’dan bağlama dinletileri. Özge Zeren Ergenç’ten piyano dinletisi, Burak İspir’den bağlama, ney ve piyano dinletileri, Kaan Avşar’dan gitar dinletisi, Duru Erdoğan, Sena Çolak ve Umay Emiroğlu’ndan solo şarkılar ve 8.Sınıf kız öğrencilerden bardak gösterisi yer aldı.

  1. Bölümde Yetmiş İlkokul öğrencisinden oluşan Çocuk Korosu; Bilmece, Tik Tak, Spor zamanı, Tebessüm ve El ele isimli eserleri seslendirdiler.

III. Bölümde Eli ortaokul öğrencisinden oluşan Gençlik Korosu; Neler Oluyor Hayatta, Hangimiz Sevmedik,  Nar Danesi ve Sevdan Olmasa isimli eserleri seslendirdiler.

Gecenin sonunda Müzik Öğretmeni Rabia Aksu’ya bir buket çiçekle teşekkürlerini belirten Okul Kurucusu Alişan Türköner; “ Saygıdeğer misafirlerimiz, inanın bana şuan söyleyecek söz bulamıyorum. Program tek kelimeyle muhteşemdi. Müzik Öğretmenimiz Rabia Aksu’ya ve emeği geçen öğrencilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bize emanet edilen yavrularımızı gerek akademik başarı gerekse sosyal- kültürel, sanatsal ve sportif başarıları için yapılması gereken ne varsa yapılmaktadır. Özel Özderya sorumluluğunun bilincindedir.” Dedi.

Duygularını sorduğumuz Müzik Öğretmeni Rabia Aksu; ‘Okulumuz öğrencilerini bir yandan liselere hazırlarken bir yandan da çeşitli sosyal etkinliklerle hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerden biri olan bu geceki konserimize öğrencilerimiz büyük bir özveriyle hazırlandılar.  En iyisini yapmak için gösterdikleri gayrete ben şahsen şahidim. Çok yoruldular ama başardılar. Bu konserin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum. Bu gün ‘müzik ruhun gıdasıdır’ sözünün ne kadar doğru olduğuna bir kez daha şahit olduk.” Dedi.

IMG_2592 copy IMG_2607 copy IMG_2706 copy IMG_2769 copy

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Bir Tatlı Huzur” adlı projenin ikinci etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda yapıldı. “Bir Tatlı Huzur” adlı proje...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliğinde Huzurevinde kalan ulu çınarların, Anaokulu...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek hizmetleri 11.sınıf alan öğrencileri için...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem ...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden yapılandırılan, okulun personeli iken vatani görevi esnasında şehit düşen,...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atöl...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesinde öğrencilerin eğitim alacağı, müzik yeteneklerini geliştirecek  Müzik Atöl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Bir Tatlı Huzur” adlı projenin ikinci etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda yapıldı. “Bir Tatlı Huzur...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Po...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ