Osmangazi Ortaokulunda Deprem Tatbikatı

Osmangazi Ortaokulunda Deprem Tatbikatı
Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Osmangazi Ortaokulu’nda 1-7 Mart Deprem haftası nedeniyle, deprem tatbikatı gerçekleştirildi.Sınıflarda öğrencilere deprem, depremden korunma yolları, deprem anında yapılması gerekenler, bina...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Osmangazi Ortaokulu’nda 1-7 Mart Deprem haftası nedeniyle, deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Sınıflarda öğrencilere deprem, depremden korunma yolları, deprem anında yapılması gerekenler, bina içinde güvenli bir şekilde dışarıya çıkış anlatıldı. Çalan sirenle birlikte sınıf içinde ellerini başlarında kendilerini koruma için tedbir aldılar.

İkinci bir siren sesiyle birlikte tüm personel ve öğrenciler vakit kaybetmeden, paniğe kapılmadan sınıfları boşaltarak bahçede kendilerine ayrılan güvenli bölgede sıra oldular.

“Bilindiği gibi yurdumuz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yurdumuzda birçok yıkıcı depremler olduğu gibi, gelecekte de sık sık oluşacak depremlerle büyük can ve mal kaybına uğrayacağımız bir gerçektir.

Deprem Bölgeleri Haritası'na göre, yurdumuzun %92'sinin deprem bölgeleri içerisinde olduğu bilinmektedir” diyerek açılış konuşmasına başlayan okulun rehber öğretmeni Gizem Şaşmaz konuşmasını Türkiye’de son 58 yıl içerisinde oluşun depremler ve depremlerdeki can ve mal kaybına dikkat çekerek konuşmasını tamamladı.

7/B sınıfı öğrencisi Ertan Başkurt’un okuduğu “Deprem” şiirinden sonra bireysel başarıların yanı sıra güreşte il birincisi olan Osmangazi Ortaokulu güreş takımına okul müdürü Süleyman Ersoy tarafından ödül verildi.

IMG_3240 copy IMG_3242 copy IMG_3245 copy IMG_3250 copy IMG_3252 copy IMG_3253 copy IMG_3255 copy IMG_3256 copy IMG_3258 copy IMG_3265 copy IMG_3267 copy IMG_3268 copy IMG_3270 copy IMG_3272 copy IMG_3277 copy IMG_3282 copy IMG_3285 copy

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.