Maraşta Haber
Maraşta Haber

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı. Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı […]

Önsen Ortaokulunda “Vatan Sevgisi” Etkinliği Yapıldı

29 Şubat 2016 - 22:23A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Önsen Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün tüm Türkiye’ye olan “Değerler Eğitimi” proje kapsamında bu ayın değeri olan “Vatan Sevgisi” anlamına yakışır bir şekilde kutlandı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Program Önsen Ortaokulu salonunda Önsen Cami imamı Fetullah Kaluman’ın Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Okul Müdürümüz Yakup Kaya’yı kürsüye gelerek davetlilere şu ifadeleri kullandı:

“Vatan sevgisini yüreklerde hissedip, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bir ecdadın torunları olarak, vatan sevgimizin zirveye çıktığı şu günlerde, öğretmen ve öğrencilerimizle böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gerek komşu ülkelerde, gerekse de dünyanın birçok bölgesinde vatansız kalan insanları gördükçe vatanımızın değerini daha iyi anlıyoruz.

Vatanımızı böyle durumlara düşürmemek için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizin kahramanlıklarını görüp, böyle bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Bizleri vatansız bırakmamak için, öz vatanımızda mazlum duruma düşmemek için, büyük fedakârlıklar gösteren, askerlerimize ve polislerimize dualar ediyoruz. Allah şehitlerimize rahmet etsin, kalanlara hayırlı uzun ömürler versin.

Dünyada hiçbir millete nasip olmayan çok güzel bir vatanda yaşıyoruz. Fakat dünyada hiçbir milletin karşılaşmadığı hain planlar, düşmanlıklar ve terör olaylarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu topraklarda huzur içinde yaşamak için büyük bedeller ödüyoruz.

Varlık nedenini, millete hizmet olarak gören bir devlet ve hayatını devleti için feda etmeyi şeref sayan bir millet asla hain ittifaklara, kirli emellere boyun eğmeyecektir.

Bunun için bize düşen görev, bir ve beraber olmak, oyuna gelmemek, çevremizdeki vatan hainlerin farkına varmaktır” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’de yaptığı konuşmada şunları dedi:

“Okul ve kurumlarımızda son iki yıldır değerler eğitimi kapsamında çok güzel çalışmalara şahit oluyoruz. Bu senede farklı okullarımızda vatan sevgisi farklı etkinliklerle gerçekleştirildi. Hepsi de güzel mesajlar veriyordu. Bu proje ile siz öğrencilerimizde vatan sevgisi bilincini yerleştirmek amacındayız. Biraz sora hep beraber izleyeceğimiz programda da güzellikler yaşayacağımıza inanıyorum, ben emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bu konuşmalardan sonra 7/A sınıfından İbrahim Sayar “Bayrak” isimli şiirini okudu. Peşinden 8. Sınıf öğrencilerinin “Çanakkale’de Liseli Gençler” isimli oyunu icra edildi. 8/C sınıfından Eda Nur Pişkin,“Bu Vatan Kimin” isimli şiirini okudu.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI İZLE

Salon programı Müzik öğretmeni Merve Keklik yönetimindeki okul korosunun sunduğu kahramanlık şarkısıyla son buldu. Buradan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Harun Kadıoğlu,   Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,  TÜBİTAK Proje Koordinatörü Önder Çelik, AR-GE Projeler Koordinatörü Fatih Aksu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler topluca Şehit Uzman Çavuş Ökkeş Kormaz’ın mezarına geçtiler, orada  Kur’an-ı Kerim ve fatiha okundu, dualar yapıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle nedeniyle Onikişubat İl Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen’e günün anısın...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinl...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri kapsamında 12. Sınıf öğrencilerine yönelik çiğköfte şenliği düzenledi. Okul...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Da...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor salonunun, “AKARCA Tekstil’ in sahibi  İş Adamı Yusuf AKARCA t...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağı...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu “Kahraman olmak kanımızda var!” sloganıyla okul genelinde bir kan bağışı ka...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ