Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müdürlere 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu Başladı

Kahramanmaraş’ta okul müdürlerine yönelik olarak, daha önce 1. ve 2. kademe kursları tamamlanan, Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursunun 3.Kademesi, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde daha önce 1. ve 2. kademe kurslarına katılan müdürlerin katılımı ile yapılıyor. Okul Müdürlerine yönelik 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu öncesi açılış töreni yapıldı ve Kahramanmaraş İl Milli […]

Müdürlere 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu Başladı

14 Eylül 2015 - 13:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta okul müdürlerine yönelik olarak, daha önce 1. ve 2. kademe kursları tamamlanan, Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursunun 3.Kademesi, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde daha önce 1. ve 2. kademe kurslarına katılan müdürlerin katılımı ile yapılıyor.

Habere Ait Foto Galeri!

Okul Müdürlerine yönelik 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu öncesi açılış töreni yapıldı ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt açılışta bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin bulunmuş olduğu konum itibariyle değerlendirmeleri yapıldığında, uluslararası birçok gücün, kuvvetin Türkiye’nin istikrarından rahatsız olduğunu görüyoruz. Bir kısmının da alanımız içerisinde de rencide eden hepimizi üzen davranış ve işler sergilediğine şahit oluyoruz. Hepimizin yüreğini yakan, ciğerini yakan şehitler al bayrağa sarılarak memleketlerine gönderiliyor. Bizlerde vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit düşen bu insanlarımıza gözyaşı ve dualarımızla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken bazen bu sıkıntıyı oluşturan, bu kargaşayı isteyen onların ekmeğine yağ süren, tavırlar ve davranışlar ve ortaya çıkıyor. Eğitimciler olarak bizlerin, öğretmen ve öğrencilerimizin bunlara katkı sunmaması ve bu sürecin içinde yer almaması adına bunları sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Değerli arkadaşlar, şehitler hepimizin şehitleri ve biz bu şehitlerin kanlarının üzerinde kurulmuş bir ülkede zorluğunu ve zahmetini bilerek yaşıyoruz. Bu ülkeyi farklı mecralara çekme arzusunda olan art niyetlilere de meydan vermemeliyiz düşüncesini ifade etmek istiyorum. Ülke olarak hepimizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var buna sosyal medyada da özen göstermeliyiz. Başta siz olmak üzere, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte kaos ortamı yaratmak isteyenlere meydan verilmesini önleyelim” dedi.

Eğitim – öğretim faaliyetlerine bu yıl biraz daha avantajlı başlıyoruz. Geçen yıldan başladığımız yönetici atama sürecine halen devam ediyoruz. Bir eğitim-öğretim dönemini sizlerle birlikte tamamladık, emeklerinizden dolayı, güzel çalışmalarınızdan ve gösterdiğiniz motivasyondan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu dönem içerisinde sizin katkılarınızla, emeklerinle çok önemli işler gerçekleştirdik. Planlığımız bazı şeyleri yaptık, bazılarını yapamadık ama ciddi olarak projeler oluşturduk, önemli mesafeler kaydettik. Bu ikinci eğitim-öğretim sürecinde daha hazırlıklı ve tecrübeli olarak ciddi işer yapacağız.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

İŞKUR yoluyla yine hizmetli alımı yapılacak, arkadaşlar çalışmalarını tamamladı muhtemelen Ekim ayında göreve başlayacaklar. Görevlendirme tamamen kura yoluyla yapılmakta ve bizim tercih etme gibi bir görevimiz yok ama zaman zaman bizi ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimize gelerek kendilerinin de görevlendirilmelerini, işe alınmalarını isteyenler oluyor. Dediğim gibi görev alabilmeleri İŞKUR kurasında isimlerinin çıkması yoluyla oluyor. Kurada çıkanlar 9 ay görev yapacaklar bunları en verimli şekilde çalıştırmanızı istiyorum.

Okullarımıza kitap dağıtımı başladı. Geçtiğimiz yılda bazı okulların kitapları eksik olurken bazı okulların depolarında ciddi manada fazla kitap kaldı. Bu sene buna meydan verilmemesini istiyorum, elinizde fazla kitap varsa bunu hemen teslim edeceksiniz. Okullar açılır açılmaz öğrencilerimize sağlıklı bir şekilde teslim etmek üzere çalışmalarınızı yoğunlaştırmalısınız. Devletimize ve milli servetimize zarar vermemeye özen göstermeliyiz.

Suriyeli öğrencilerin eğitimi ile ilgili bazı okullarımızı kullanacağız. Geçen yıla farklı olarak bu sene ana sınıfı ve birinci sınıflara Suriyeli öğrenci kaydedeceğiz. Türkçeyi öğrenmeleri, kaynaşma ve kademeli bir geçişi planlıyoruz. Bu öğrenciler bizim müfredata göre eğitim görecek 2. Ve daha yukarı sınıflar Suriyeli öğretmenlerce eğitimlerine devam edecekler.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Dershaneler hukuki olarak dershane olma özelliğini kaybettiler, bunlar ancak yeniden kursa dönüşmedikleri müddetçe orada eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmeleri mümkün değildir. Okullarımızda takviye kursları açacağız. Bu kurslar ne TEOG sınavına hazırlama kursudur, ne de LYS ye hazırlama kursudur. Bunlar öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu, öğretmenlerimizin uygun gördüğü takviye amaçlı bir çalışma olacaktır. İlerleyen zamanda bunlarla ilgili geniş açıklamalar yapılacaktır. Bu kurslarla ilgili yardımcı kitap ve kaynak amaçlı hiçbir okul yöneticimizin bir kırtasiyeciyle ilişkiye girmesini istemiyorum ve farklı şayia ve dedikodu istemiyorum, sizlere kaynak bulmaya çalışacağız” dedi.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Bu konuşmadan sonra 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu açılış töreni sona erdi ve müdürler isimleri bulunan sınıflara alındı ve sınıflarda eğitim yöneticileri tarafından farklı konularda motivasyon seminerine başlandı.

Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Duran Doğan, Maarif Müfettişleri Numan Çelik, Fazlı Karaslan ve okul müdürleri katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergi...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okul salonunda karakalem resim sergisi açıl...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede  faaliyet gösteren Özel Öğretim Kurumlarına yönelik, seminer düz...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçes...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğretmen A.M. bir süredir okul müdürü N.S. tarafından mesaj yolu ve kendisine ka...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu lisesi’nde 6 Şubat 2023 depreminde kaybettikleri öğrenciler, vatandaşl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafın...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dul...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğret...

315. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 315. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Hayat güzel ömür kısa kardeşim Rızık için etme tasa kardeş...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadol...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu l...

Onikişubat İlçesinde rehberlik psikolojik danışman grup toplantısı. Onikişubat İlçesinde rehb...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde 2023 / 2024 eğitim öğreti...

Eğitimci Karademir Sevenlerini Üzdü Eğitimci Karademir Sevenl...

Eğitimin değişik kademelerinde görev yapan, ancak Kahramanma...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNC...

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksu...

Üreten Kadın Mutlu Çocuk Atölyesi Projesi uygulama süreci başladı. Üreten Kadın Mutlu Çocuk ...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ