Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müdür Akkurt, Sezai Karakoç İlkokulunda

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçesi Sezai Karakoç İlkokulunu ziyaret ederek, okul yönetici ve öğretmenleriyle eğitim konulu sohbet gerçekleştirdi. İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, okul girişinde okul müdürü Ercan Göl, müdür yardımcıları İbrahim Kök ve Baykal Yaraş tarafından karışıldı. Müdür Akkurt, Okul müdürü Ercan Göl’den okulun genel durumu ve […]

Müdür Akkurt, Sezai Karakoç İlkokulunda

19 Şubat 2018 - 0:09A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçesi Sezai Karakoç İlkokulunu ziyaret ederek, okul yönetici ve öğretmenleriyle eğitim konulu sohbet gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, okul girişinde okul müdürü Ercan Göl, müdür yardımcıları İbrahim Kök ve Baykal Yaraş tarafından karışıldı. Müdür Akkurt, Okul müdürü Ercan Göl’den okulun genel durumu ve öğretmen ve personel kadro duru ile ilgili bilgi aldıktan sonra okulun tüm birimlerini gezerek yerinde gördü.

Öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Akkurt, onlarla sohbet ederek isteklerini dinledi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Afrin’de şu an itibariyle yürüttüğü Operasyon ve savaş öncesi Suriye’de yaşantı ve oranın eğitiminden bahseden Akkurt daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Eğitim öğretim döneminin hemen 2. Dönem başındayız, 1. dönemi sizlerin gayretleriyle çabalarıyla ciddi bir sıkıntı ve problem yaşanmadan çok şükür atlattık. 2. döneminde aynı şekilde gayretiniz, çabanız, dikkatimizle inşallah kazasız belasız bitiririz. Bu sürecin içerisinde yapmayı planladığımız 2. dönem belli konularda yardım isteyeceğimiz birkaç o sorunumuz olacak.

Bunlardan bir tanesi dönem başından beri devam eden değerler eğitimi ile ilgili süreç bunları yapmaya devam ediyoruz, ikincisi Kahramanmaraş bilgi ile buluşuyor projesi kapsamında kitap okuma ile ilgili olarak artık son noktaya geldik. İnşallah bu ayın içerisinde Kitaplarınızı dağıtırız umudundayım. İlkokullar için kitap sayısını biraz arttırdık.

Medya okuryazarlığını belli bir seviyede tutup belli bir süreçte belirleyip onun üzerine zihni gelişimlerini mutlaka kitap üzerinden olduğunu, kitap üzerinden bir çalışmanın yapılması gerektiğini vurgusunu yapmaya çalışıyoruz. Ben bu yarışmaya ilgi göstereceğinizi biliyorum, ama tekrardan da biraz daha fazla ilginin olmasını arzu ettiğimi ifade ediyorum. Çünkü bunları yapmadığımız takdirde artık bir teknoloji bağımlılığına doğru giden bir nesil geliyor, bu nesli önlemenin, bu nesli belli bir süreçte tutabilmenin yolu da kitapla ilgili diye düşünüyorum.

Teknolojinin bağımlıları da zaman zaman televizyonlarda gazetelerde okuyorsunuz, bir oyun karakteri bunları alıyor götürüyor, işte gecenin bilmem hangi saatinde kaldırıyor, gündüzün bilmem hangi saatinde farklı işlemleri yaptırıyor ve sonunda intihara meyilli, ruhunu bedenini zaman zaman sıkıntıya sokacak tipler haline getiriyor. Onun için teknolojiyi de belli bir sürede tutmanın yolu buralardan geçiyor.

Burasının ilkokul olmuş olması, bu anlamda temellerinde sağlam atılması, sağlam kaynaklarla öğrencilerimizin yetiştirilmesi konusun da sizlerden yardım istiyorum. Biraz önce Koridoru da gezdik birçok şairin, yazarın, devlet adamının yetiştiği bu topraklarda biz Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi sürecinde de buralardan o damarı kurutmadan, belki zenginleştirerek, geliştirerek onları belki de aşacak insanların yetişmesine zemin ve hamurunun hazırlamasına gayret ediyoruz.

Sizlere tekrar ben teşekkür ediyorum, çabalarınız ve emeklerinize için. Okullarımızı biz elden geldiği kadar ziyaret ediyoruz. Ziyaret ettiğimiz de öğretmenler odasında arkadaşlarımızla sohbet etme şansına, fırsatını ulaşmaya çalışıyoruz.

Arkadaşlar sizlere bugüne kadar gösterdiğiniz ve bundan sonra gösteriniz çabalar için de teşekkür ediyorum hayırlı bir hafta, hayırlı bir gün diliyorum.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen mezuniyet töreninde coşku hakimdi. Mezuniyet törenin...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yeme...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ken...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesi Çalışkan Arılar, öğretmenleri Vahide EVLİCE ‘nin hazırlamış olduğu...

Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet Töreni Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet T...

Kahramanmaraş Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu 4/A Sınıfı Öğretmen Murat Kurt’un öğrencileri düzenlenen bir veda ve mezuniyet...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hati...

Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş’a Saygı Programı Örnek Bir Etkinlik: Yazar...

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği güzide eğitimci, şair ve yazar...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şube...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ