Maraşta Haber
Maraşta Haber

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Okul Müdürleriyle İstişare Yaptı

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr. Sayın. Yusuf TEKİN, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın. Kemal ŞAMLIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları,İl ve İlçe Millî Eğitim Şube müdürleri, Onikişubat İlçesi ve Dulkadiroğlu İlçesinde görev yapan Ortaokul ve Lise müdürlerinin […]

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Okul Müdürleriyle İstişare Yaptı

21 Mart 2018 - 7:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr. Sayın. Yusuf TEKİN, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın. Kemal ŞAMLIOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları,İl ve İlçe Millî Eğitim Şube müdürleri, Onikişubat İlçesi ve Dulkadiroğlu İlçesinde görev yapan Ortaokul ve Lise müdürlerinin katılımı  Millî Eğitim Müdürlüğü M.Dair Kırmacı Salonunda  bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

“Sayın müsteşarım, sayın genel müdürüm, kıymetli daire başkanım, değerli mesai arkadaşlarım birlikte olarak hepiniz hoş geldiniz hepinize saygılar sunuyorum.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Kahramanmaraş ilinde biz 1028 kurumda yaklaşık 13 bin öğretmenimizle, 294 bin civarında öğrenciye hizmet veriyoruz ve bulunduğumuz alan itibariyle de birçok projeleri, birçok çalışmaları yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bugüne kadar sizlerle bakanlığımızın önderliğinde birçok güzel projeyi gerçekleştirdik ve bundan sonra da gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bugünkü toplantımızın ana konusu Sayın müsteşarımız ve sayın genel müdürümüzüm katılımı ile birlikte ilimizde özel bir Okulumuzun açılışını gerçekleştireceğiz. Onun öncesinde Sayın müsteşarım okul yöneticilerimize eğitim yöneticilerimiz de bir toplantı yapmayı planladılar, ben kendilerini burada ağırlamaktan, İl Müdürlüğü binamızda onlarla birlikte olmaktan çok onur duyduğumu ifade ediyorum ve burada bulundukları için hepiniz adına Kahramanmaraşlılar adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum”

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürümüz Sn. Kemal ŞAMLIOĞLU yaptığı kısa konuşmada “Çok kıymetli Müdürüm, milli eğitim müdürlüğümüzün yöneticisi arkadaşlarım, Kahramanmaraş ilimizin değerli yöneticileri sizleri sevgiyle selamlıyorum, yapacağınız çalışmaların Kahramanmaraş ve bütün Türkiye’ye hayır getirmesini diliyorum, temenni ediyorum.

Ben, Özel Öğretim Okulları Genel Müdürlüğünü yürütüyorum. Özel öğretime bakan müdür yardımcımız ve şube müdürümüzün de burada olduğunu biliyorum, özel okullar ortalamasında % 3.5 olan bu oranın yükseltilmesi için çalışmalarında yapıldığını biliyorum. Başta il milli eğitim müdürümüz olmak üzere dershanelerin dönüşümü için yapılan çalışmalarda gösterdiğiniz gayretli katkı ve emekler için teşekkür ediyorum.” Dedi.

5 yıldır Millî Eğitim Bakanlığında Müsteşar olarak çalıştığına, Kahramanmaraş’a ilk defa geldiğine işaret eden Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Sn. Yusuf TEKİN, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“Değerli arkadaşlar, hepinize hayırlı sabahlar, hayırlı haftalar, bugün yeni bir haftaya başlıyoruz, her şey gönlünüzce olur, bu hafta hem de ilerleyen eğitim öğretim yılı sonuna.

Sayın genel müdürümüz hem de, il müdürümüz Maraş’la ilgili bilgi verdiler. Ben ilkesel olarak bir şey söyleyeyim gittiğimiz her yerde, okul yöneticilerimiz, öğretmen arkadaşlarımızla oturup sohbet etmek, onlarla dertleşmek istiyorum Çünkü bizim yetiştiğimiz kültür, bizim idare tarzımızı belirleyen referans değerler, geleneklerimiz hem çağdaş. Yönetim mantalitesi ve kamu yönetimi literatüründe yönetişim diye bir kavram icat ettiler aslında bizim geleneğimizde var Kur’an-ı Kerim’de iki tane ayeti kerime var bu konuda. Birincisinde işlerinde onlarla istişare et diyor, Cenabı Allah. İkincisinde de diyor ki onların aralarında Şura edilir. Aslında bu ilkeyle ya bu bizim geleneğimizde ki bu referans değerler Çağdaş kamu yönetimindeki yönetişim dedikleri şey birbirine neredeyse birebir örtüşüyor. Yönetişim dilediğiniz zaman çok modern oluyor ama referans olarak kültürümüzü gösterdiğiniz de biraz böyle tü kaka haline getiriyorsunuz. Her ne olursa olsun, Biz şunu yapıyoruz İşimiz iyi yapmaya çalışıyoruz, Müslüman insanlarız İslami referanslara, geleneklerimiz hayata geçirmeye çalışıyoruz. Oradaki ilkeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz, Çağdaş prensipleri izlemeye çalışıyoruz, İkisi de bize diyor ki ne iş yaparsanız yapın yaptığınız işleri beraber çalıştığınız kişilerle karşılıklı mutlaka görüşerek yapın.” Dedi.

Müsteşar Doç.Dr. Sayın. Yusuf TEKİN, medyada çıkan her haberin doğruluğu olmadığına dikkat çekerek, internet veya ulusal medya aracılığı bizimle ilgili çıkan her haberi doğru olarak kabul etmeyin, bizler doğru olanı resmi kaynaklarımız aracılığı ile paylaşıyoruz diyerek, medyada yalan yapılan haberlerle ilgili bilgiler sundu.

 Müsteşar Doç.Dr. Sayın. Yusuf TEKİN, okul müdürlerinden gelen soruları tek tek not alarak kaydetti ve o soruların cevaplarını birinci ağızdan cevaplandırdı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme Merkezince 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine çevrim içi kazanım değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellikle Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğü, okul müdürlükleri ve...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme So...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafı...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir ...

Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı Sapkın Kırtasiyeci Gözalt...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  yaşanan 12 yaşınd...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ