Maraşta Haber
Maraşta Haber

MEB Genel Müdürlerinden Bülent Çiftçi Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş İl geneline aday öğretmen olarak atanan 442 öğretmen adayının yetiştirilmesi için görevlendirilen danışman öğretmenlere 16 saatlik seminer verilmeye başlandı. Bu kapsamda – Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda 67 danışman adayının seminerine Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî […]

MEB Genel Müdürlerinden Bülent Çiftçi Kahramanmaraş’ta

22 Şubat 2016 - 23:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl geneline aday öğretmen olarak atanan 442 öğretmen adayının yetiştirilmesi için görevlendirilen danışman öğretmenlere 16 saatlik seminer verilmeye başlandı.

HABERE AİT FOTO GALERİ!

Bu kapsamda – Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda 67 danışman adayının seminerine Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Duran Doğan, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, seminerin eğitim formatörü Onikişubat Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Şahin Gedikoğlu, Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Müdürü Mehtap Süt,  Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Melih Gemci ve danışman öğretmenler katıldı.

“Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın genel müdürüm, çok kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli danışman öğretmen adaylarımız,Öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu bu projenin son derece önemli olduğunu ve bu önem doğrultusunda sizlerle bir araya geldiğimizi ifade etmek istiyorum. Bizim yaklaşık olarak 13 bin 500 öğretmenimiz var. Bu 13 bin 500 öğretmenin içinden seçile seçile Bakanlığımızın bize vermiş olduğu kontenjan ve talimatlar doğrultusunda yaklaşık olarak 1840 civarında danışman öğretmen adayı belirledik, daha ileriki süreçte bu sayı revize ederek 750 civarına çekmiş durumdayız. Burada bulunan arkadaşlarımız bu 750 öğretmenden bir kısmı. Bu kadar insan arasında size ihtiyaç duyulmanın, sizinle birlikte bu projeyi götürebilecek olmanın keyfinin ve mutluluğunu yaşamış olmanız gerekir. Bunu bir angarya olarak değil de bunu bu memlekete, bu millete, bu ülkeye ve bu şehre bir vefa borcu olarak yapmamız gereken bir vefa borcu zorunluluğumuz olduğunu ifade etmek istiyorum. Şu anda 81 İlde Milli Eğitim Bakanlığın üst yöneticilerince bu programlar icra ediliyor.

HABERE AİT FOTO GALERİ!

Sizlerde burada formatör arkadaşlarımız tarafından gereken bilgilendirmelere sahip olacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığımız bu sürece olabildiğince çok önem veriyor ve şu anda 81 ilde Millî Eğitim bakanlığının üst düzey yöneticileri bulunduğu programlar icra ediliyor. Bu sürece sizler sahip çıkarsanız, sizler katkı sunarsanız, bu işin önem ve ehemmiyetini kavrar onun üzerinde çalışırsanız bilin ki hem sizin açınızdan, hem stajyer öğretmenlerimiz açısından ciddi bir kazanım ve bu kazanımı bağlı olaraktan da eğitimimizin kazanımı olacağını ifade etmek istiyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’tan sonra konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi ise adaylara şöyle konuştu:

“Arkadaşlar biz buraya sayın bakanımızın talimatıyla geldik, Sayın bakanımız bakanlığımızda ki genel müdürlerimizi müsteşar ve müsteşar yardımcılarımız bugün pazartesi itibariyle 81 vilayetimizde bu programımızın açılışını yapıyor, hem de aday öğretmen yetiştirme sürecinin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.

Müdür bey biraz önce anlatmaya çalıştı niçin buna ihtiyaç duyuldu? Niçin Ağustos ayında yapılması gereken atamalar şubatta yapıldı ve 16 haftalık süreç başladı? Tabii bunun yaz tatilinde de hizmetiçi boyutu var.

Arkadaşlar eğitimin ana unsuru, temel unsuru öğretmendir. Eski mevzuatımızda da aday dediğimiz süreç öğretmenin 1 yıl yetişmesini gerektiriyordu. Bizim öğretmen ihtiyacımızdan dolayı Talim Terbiye Kurulu kararıyla bu öğretmenlerimizi ilk günden itibaren derse sokuyorduk.

HABERE AİT FOTO GALERİ!

Arkadaşlar insan, insanın gölgesinde yetişir. Şimdi biz sizlere 442 tane aday öğretmeni teslim edeceğiz. Siz daha onlarla tanıştığınız andan itibaren şöyle düşünün. Bir iş sahibi olmuş, o kadar öğretmen arasından atanma mutluluğunu düşünün. Bir tarafta göreve başlamanın heyecanı, bir taraftan da bu adaylık süreci nedir, ne değildir? Bunun kaygısını taşıyan bir insanın sizin yanınıza geldiğini düşünün, kendi öğretmenliğinize başladığınız ilk gününüzü düşünün, hangi duyguları yaşıyorsunuz.

Bir tarafta sınıfa nasıl girsem etkili olur? Öğrencileri nasıl kontrol altına alabilirim? Acaba okul müdürü hangi şeye kızar? Öğretmenler odasında nasıl davranmam gerekir gibi bir sürü kafalarda soru işaretleri var.

Ama arkadaşlar bu sene atana aday öğretmenlerimiz bu sene şanslı. Daha ilk tanıştığınız andan itibaren, size o arkadaşlarımızı il müdürümüz, bizim adımıza size emanet ettiği andan itibaren onlara tebessümünüzle, içtenliğinizle, varlığınızla şunu hissettireceksiniz “Arkadaşlar telaşa gerek yok biz varız. Biz sizi bu ikibuçuk aylık süre içerisinde iyi bir öğretmen nasıl olur, hiç söze gerek kalmadan sizin içtenliğiniz, onlara karşı samimiyetiniz, onlara sahiplenmenizle, derslere girip çıkışınızla, ders anlatışınızla, öğrencilerle iletişiminizle, okul idaresiyle ilişkilerinizle onlara iyi bir öğretmenin nasıl olması gerektiğini rol model olarak, yaşayarak anlatacağınıza inanıyorum. Biz sizi bunun için seçtik” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi daha sonra aday danışman öğretmenlerin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Kahramanmaraş Anadolu Lisesi Müdürü Mehtap Süt adına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından Genel Müdür Çiftçi’ ye bir çiçek takdim edildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik S...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve TEMA ...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Gü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24 Kasım öğretmenler günü bir dizi etkinlik ve programlar ile kutlandı. Okul ...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıf...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf Kökünüz İlkokulunda  Gelecek Nesil Kültür Ve Yardımlaşma Topluluğunun projes...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda kadrosu bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminde ç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ