Maraşta Haber
Maraşta Haber

Madalyalı Kahraman Şehir 2014 ödülleri verildi

Kahramanmaraş Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğü organizesiyle bu yıl 5. Düzenlenen Madalyalı Kahraman Şehir Resim Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü […]

Madalyalı Kahraman Şehir 2014 ödülleri verildi

10 Şubat 2014 - 12:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğü organizesiyle bu yıl 5. Düzenlenen Madalyalı Kahraman Şehir Resim Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar ile okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, milli mücadele ederk destan yazanların Kahramanmaraşlı olduğu gibi, bu destanı kaleme alan, şiire döken ve resimleyenlerin de birer kahraman olduğuna işaret ederek: “Evet bugün burada Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince düzenlediğimiz Madalyalı kahraman Şehir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini vereceğiz. Bu yarışmanın düzenlenmesinde ilk adımı atan ve projenin mimarlarından olan Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan başta olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş konuşmasının ardından resim dalında dereceye giren

Türkiye Birincisi: Tuba Padir, İMKB Ortaokulu, IĞDIR, Türkiye İkincisi: Rabia Tuncer, Mümin Gençoğlu 2 Ortaokulu Yıldırın/BURSA, Türkiye Üçüncüsü Kader Keleş, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Ortaokulu, Merkez/TRABZON ve Mansiyon  Buse Özdemir, Gazi ortaokulu, 12 Şubat /KAHRAMANMARAŞ ödüllerini verdi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ise bu yarışmayı bir eğitimci olarak çok önemsediğini ifade ederek: “Bir eğitimci olarak bu ülke genelinde yapılan yarışmayı ben çok önemsiyorum. Başta Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz Bey olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan şiir dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Tuğberk Avşaroğlu, Konya Bilim ve Sanat Merkezi, Meram/KONYA, Türkiye İkincisi: Zehra Kuntoğlu, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu, MARDİN, Türkiye Üçüncüsü: Beyza Malkoç, Yunus Emre Ortaokulu, KAHRAMANMARAŞ ve Mansiyon Deniz Buğra Çarboğa, Beyhan Gençay Ortaokulu Hatay/ANTAKYA ödüllerini verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, bu yarışmayı ilk düzenlediklerinde çok heyecanlandıklarını ifade ederek: “yarışmanın ilkini gerçekleştirdiğimizde nasıl heyecanlndıysam aynı heyecanı şu anda yine yaşıyorum. Başkan Yardımcımız ve İl Milli eğitim Müdürümüz söyleyecekleri zaten söylediler. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan kompozisyon dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Osman Karamık, Veliköy Belediyesi Ortaokulu Çerkezköy/TEKİRDAĞ, Türkiye ikincisi: Melisa Reyhan, Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu, Keçiören/ANKARA ,Türkiye Üçüncüsü: Ayşegül Kubat, Denizciler Ortaokulu, RİZE, Mansiyon: Şemen Almula Barışık, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu AFYONKARAHİSAR ödüllerini verdi.

Yarışmada birinci olan öğrencilere 2.000 TL, ikinci olan öğrencilere 1.500 TL, üçüncü olan öğrencilere 1.000 Tl ve mansiyona 500 TL ödül verilirken, öğrencinin öğretmenine dizüstü bilgisayar, okuluna ise plaket takdim edildi.

Kahramanmaraş Belediye Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci ise jüri üyelerine plaketlerini takdim ederek, yarışmaya emek veren herkese teşekkür etti.

Ödül törenin ardından topluca resim çekilerek yarışmaya gönderilen eserlerin sergilendiği serginin açılışı gerçekleştirildi.

kompozisyon resim STC_3272 STC_3421 STC_3456 STC_3462 STC_3471 şiir

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş la birlikte Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Mer...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birin...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  okul sporları kapsamında düzenlemiş olduğu ‘’Okul Sporları Kro...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konfe...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ tarafı...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurulla...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Nurullah KILINÇ, 24 K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ