Maraşta Haber
Maraşta Haber

Madalyalı Kahraman Şehir 2014 ödülleri verildi

Kahramanmaraş Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğü organizesiyle bu yıl 5. Düzenlenen Madalyalı Kahraman Şehir Resim Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü […]

Madalyalı Kahraman Şehir 2014 ödülleri verildi

10 Şubat 2014 - 12:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğü organizesiyle bu yıl 5. Düzenlenen Madalyalı Kahraman Şehir Resim Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar ile okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş, milli mücadele ederk destan yazanların Kahramanmaraşlı olduğu gibi, bu destanı kaleme alan, şiire döken ve resimleyenlerin de birer kahraman olduğuna işaret ederek: “Evet bugün burada Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince düzenlediğimiz Madalyalı kahraman Şehir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini vereceğiz. Bu yarışmanın düzenlenmesinde ilk adımı atan ve projenin mimarlarından olan Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan başta olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ertaş konuşmasının ardından resim dalında dereceye giren

Türkiye Birincisi: Tuba Padir, İMKB Ortaokulu, IĞDIR, Türkiye İkincisi: Rabia Tuncer, Mümin Gençoğlu 2 Ortaokulu Yıldırın/BURSA, Türkiye Üçüncüsü Kader Keleş, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Ortaokulu, Merkez/TRABZON ve Mansiyon  Buse Özdemir, Gazi ortaokulu, 12 Şubat /KAHRAMANMARAŞ ödüllerini verdi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ise bu yarışmayı bir eğitimci olarak çok önemsediğini ifade ederek: “Bir eğitimci olarak bu ülke genelinde yapılan yarışmayı ben çok önemsiyorum. Başta Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz Bey olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan şiir dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Tuğberk Avşaroğlu, Konya Bilim ve Sanat Merkezi, Meram/KONYA, Türkiye İkincisi: Zehra Kuntoğlu, Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu, MARDİN, Türkiye Üçüncüsü: Beyza Malkoç, Yunus Emre Ortaokulu, KAHRAMANMARAŞ ve Mansiyon Deniz Buğra Çarboğa, Beyhan Gençay Ortaokulu Hatay/ANTAKYA ödüllerini verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, bu yarışmayı ilk düzenlediklerinde çok heyecanlandıklarını ifade ederek: “yarışmanın ilkini gerçekleştirdiğimizde nasıl heyecanlndıysam aynı heyecanı şu anda yine yaşıyorum. Başkan Yardımcımız ve İl Milli eğitim Müdürümüz söyleyecekleri zaten söylediler. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan kompozisyon dalında dereceye giren Türkiye Birincisi: Osman Karamık, Veliköy Belediyesi Ortaokulu Çerkezköy/TEKİRDAĞ, Türkiye ikincisi: Melisa Reyhan, Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu, Keçiören/ANKARA ,Türkiye Üçüncüsü: Ayşegül Kubat, Denizciler Ortaokulu, RİZE, Mansiyon: Şemen Almula Barışık, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu AFYONKARAHİSAR ödüllerini verdi.

Yarışmada birinci olan öğrencilere 2.000 TL, ikinci olan öğrencilere 1.500 TL, üçüncü olan öğrencilere 1.000 Tl ve mansiyona 500 TL ödül verilirken, öğrencinin öğretmenine dizüstü bilgisayar, okuluna ise plaket takdim edildi.

Kahramanmaraş Belediye Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci ise jüri üyelerine plaketlerini takdim ederek, yarışmaya emek veren herkese teşekkür etti.

Ödül törenin ardından topluca resim çekilerek yarışmaya gönderilen eserlerin sergilendiği serginin açılışı gerçekleştirildi.

kompozisyon resim STC_3272 STC_3421 STC_3456 STC_3462 STC_3471 şiir

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Erler Anadolu Lisesini Ziyaret Etti İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Er...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş merkezli depremler öncesinde geleneksel hale getirdiği, her sabah en...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kızılay Merkezi Müdürlüğü arasında “Birlikte Daha Güçlüyüz” proje...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 500 kitap kardele...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “KARDELENLER KİTAPLA BULUŞUYOR” kampanyasının 21.sini...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Ol...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince düzenlenen Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sene başı toplantısında...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Erler Anadolu Lisesini Ziyaret Etti İl Milli Eğitim Müdürü Ka...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahrama...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kı...

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin’in Gurur Günü Kahramanmaraş Milletvekil...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, ...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 50...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği&...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’da...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince dü...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi’nde Anlamlı Etkinlik İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Onikişubat İlçesi İbrahim Çalık Anadolu Lisesi tarafından dü...

Dulkadiroğlu İlçesinde Kontrollü Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor Dulkadiroğlu İlçesinde Ko...

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Dulkadiroğl...

Kahramanmaraş ÖDM’ de zümre öğretmenler çalıştayı yapıldı Kahramanmaraş ÖDM’ ...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde İl Milli Eğitim...

Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı Başkan Mahçiçek, Expo 202...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023 Sergi...

HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı Andırın’da Yapıldı HBÖ -Halk Eğitimi Müdürle...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ