Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Yapıldı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Yapıldı. Yarışmanın sonunda selamlama konuşması yapan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz; “Çok kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli misafirler, sevgili öğrenciler bugün burada din öğretimi genel müdürlüğünün talimatları […]

Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Yapıldı.

20 Aralık 2018 - 16:38A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması Yapıldı.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Yarışmanın sonunda selamlama konuşması yapan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz; “Çok kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli misafirler, sevgili öğrenciler bugün burada din öğretimi genel müdürlüğünün talimatları doğrultusunda müdürlüğümüz tarafından 3. yarışmamız olan “Kur´an’ın Genç Muhafızları” ve “Hafızlık ve Genç Bilaller” ezan okuma yarışmasını tamamlamış bulunuyoruz.

Sevgili öğrenciler Kuran’ı Kerim bölüm bölüm 23 yılda tamamlanmış. Sevgili Peygamberimiz bir taraftan Kur´an’ın yazılmasını sağlamış, diğer taraftan da arkadaşlarına nazil olan Kur´an ayetlerini ezberlemelerini öğütlemiştir. Kur´an’ın ilk hafızı sevgili Peygamberimizdir. Kur´an-ı Kerim vahiy sürecini tamamladığında peygamberimizle birlikte Hz Aişe başta olmak üzere eşlerinden bazıları, ilk dört halife ve birçok sahabe Kur´an’ı ezberleyerek hafız olmuşlardır.

İşte bugünkü yarışma ile Peygamberimizin yüzyıllardır yaşayarak bize miras kalan bu güzel sünnetini yaşatmış oluyoruz.

Ezanı güzel okuma yarışmasına gelince, sevgili Peygamberimiz müslümanların ibadet yapmaya davet şeklinin, diğer inançların davet şekline benzemesini istemiyordu.

Bu arayışların sonunda ezan bugünkü okunduğu formatta okunmaya başladı. Peygamberimiz de bu formatı onayladı. Biz ezanı güzel okuma yarışmasıyla, yine peygamberimizin bu güzide sünnetini en güzel şekilde icra edecek öğrencilerimizi seçiyoruz.

            Bu vesileyle ben başta bu güzel öğrencilerimizi yetiştiren anne babalara, öğretmenlerimize, değerli okul yöneticilerimize, jüri üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilip, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” Yarışmasına altı İmam Hatip Lisesi ve “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışmasına ise on üç İmam Hatip Lisesi katıldı.

“Kuran’ın Genç Muhafızları  “Hafızlık” yarışmasını, Onikişubat ilçesi Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Güneçıkan birinci olarak tamamladı. Dulkadiroğlu İlçesi Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesi öğrencisi A.Ökkeş Karaca ikinci ve Elbistan İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Önat ise üçüncü oldu.

“Genç Bilaller” Ezan Okuma yarışmasında ise Dulkadiroğlu İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi M.Ali Sarıtürk birinci olarak, Afşin Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Hamdi Köker ikinci ve Onikişubat Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi A.Furkan Gemci üçüncü oldu. Derece alan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk, Mustafa Yılmaz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve Şube Müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul idarecileri, öğretmen, öğrenci velileri, öğrenciler katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta HBÖ Haftası Başladı Kahramanmaraş’ta HBÖ Haftası Başla...

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Tüm Türkiye de 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır. İlimiz Kahramanmaraş’ta da Cu...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarıyla hazırlanan LGS denemesi Muhsin Yazıcıoğlu Eğit...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sın...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Eğitim Kampı alanında YKS Deneme Sınav...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehitlerini Andı İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehi...

Kahramanmaraş Onikişubat İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinde hayatını kaybeden İngilizce öğretmen...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
299. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 299. Fasl-ı muhabbet atış...

Kimse avutamaz gözünü silen Belkide döverek sineni delen Ley...

Akküncü, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. Akküncü, Göksun Halk Eğit...

06 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Hayat Boyı Öğ...

Kahramanmaraş’ta HBÖ Haftası Başladı Kahramanmaraş’ta HB...

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Tüm Türkiye de 1-7 M...

Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık Mahçiçek; 46 metropol ilç...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 ve 28 Mayıs’...

‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam Edecek ‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Doğa Yürüyüşleri, de...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendir...

Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içilebilinir mi? Kahramanmaraş’ta şe...

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası oluşan ...

298.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 298.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Resul’den almışlar o nasihatı. Üç kıta koşarken kim ...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Mansur Yavaş: ‘Kahramanmaraşlılara gönülden hizmet etmeye  devam ediyoruz” Mansur Yavaş: ‘Kahr...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Kend...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ