Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ Rektörü Deveci’den Dost ve Kardeş Ülke Azerbaycan Ziyareti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu 18.03.2015 tarih ve 2015/04 sayılı toplantısında 2015 yılının “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” olarak ilan edilmesine oy birliği ile karar verdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” kapsamında dost ve kardeş ülke […]

KSÜ Rektörü Deveci’den Dost ve Kardeş Ülke Azerbaycan Ziyareti

16 Nisan 2015 - 20:14A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu 18.03.2015 tarih ve 2015/04 sayılı toplantısında 2015 yılının “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” olarak ilan edilmesine oy birliği ile karar verdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” kapsamında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ı ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Rektör DEVECİ Azerbaycan gezisi kapsamında Azerbaycan Üniversiteleri ile eğitim-öğretim, akademik-bilimsel ve kültürel alanda işbirliğini daha da ileri taşımak ve bu çerçevede öğretim elemanı ve öğrenci değişimini gerçekleştirmek amacıyla ikili protokoller imzaladı.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Azerbaycan Turizm ve İşletme Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Cefer CEFEROV, Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamlet İSAHANLI, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Adalet MURADOV, Azerbaycan Diller Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Semed SEYİDOV, Odlar Yurdu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmed VALİYEV, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusif MEMMEDOV’la görüşerek Mevlana Değişim Programı çerçevesinde iş birliği protokolü imzaladı.

Gezi kapsamında ayrıca Azerbaycan’ın Gence şehrinde eğitim öğretimini sürdüren Gence Devlet Üniversitesi, Gence Teknoloji Üniversitesi ve Gence Ziraat Üniversiteleri ile de Mevlana Değişim Programı protokolü imzaladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ Azerbaycan gezisi kapsamında Hazar Üniversitesi bünyesinde kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim-öğretim veren “Dünya Mektebi”ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Rektör DEVECİ Azerbaycan Milli İlimler Akademisini ziyaret ederek, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Dünya Siyaseti Enstitüsü Direktörü ve Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Musa QASIMLI ile bir süre görüştü. Prof. Dr. Musa QASIMLI ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Rektör Prof. Dr. Durmuş DEVECİ’ye “Kafkaslarda Ermeni Sorunu 1724-1920” adlı kitabını hediye etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan 20 Ocak şehitliğini de ziyaret etti.

Rektör DEVECİ Azerbaycan’ın Bakü ve Gence şehirlerinde düzenlenen Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’nı da ziyaret ederken, Türkiye’den 22 Üniversitenin katıldığı, Bakü İl Eğitim Müdürlüğü ile T.C. Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği tarafından desteklenen ve Azerbaycan Akademi Group tarafından organize edilen fuar 15 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulunda...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki öğlenciklere enerjinin ve enerji kaynaklarının verimli kullanılması konusund...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyo...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,defter,kalem dolu bir Sandıkla içeri giriyorlar. Bu mutluluğu tarif edemezsin...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlend...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.” İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, yaklaşan yarıyıl tatili önces...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİHİ : 20.01.2022 Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 20.01.2022 günü s...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ