Maraşta Haber
Maraşta Haber

Körpe Yüreklerde Vefa Duygusu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Namık Kemal melek İpek İlkokulu öğrencileri Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın konusu olan ”Vefa” gereği farklı ve örnek çalışma gerçekleştirdiler. O vefalı çalışma nasıl ortaya atıldı, nasıl gerçekleşti oanları okul müdürü Erol Yorulmaz’dan dinleyelim. “Okulumuzda tatlı bir koşuşturmanın ortasında;4/B Sınıfı öğrencilerinden Elif ÇULLU ve Pelin BOZKURT adlı öğrencilerimiz […]

Körpe Yüreklerde Vefa Duygusu

09 Mart 2016 - 20:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Namık Kemal melek İpek İlkokulu öğrencileri Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın konusu olan ”Vefa” gereği farklı ve örnek çalışma gerçekleştirdiler. O vefalı çalışma nasıl ortaya atıldı, nasıl gerçekleşti oanları okul müdürü Erol Yorulmaz’dan dinleyelim.

HABERE AİT FOTO GALERİ

“Okulumuzda tatlı bir koşuşturmanın ortasında;4/B Sınıfı öğrencilerinden Elif ÇULLU ve Pelin BOZKURT adlı öğrencilerimiz elinde bir listeyle yanımıza geldiklerinde, sadece öğretmenlik mesleğine has olan o kutlu duyguyla gönlümüz huzur buldu ve haklı gururu doyasıya yaşadık.

Kendi kendilerine 4/D sınıfında okumakta olan Engelli öğrencimiz Yasin Emir ALKAYA’nın hayalini gerçekleştirmek için yola çıkan körpe yürekler ellerinde ki listeyle yanımıza geldiklerinde yolu çoktan yarılamışlardı. Bize düşen bu hayali menzile ulaştırmaktı. Bu duygu yoğunluğu ile okulumuzun “Mahir Elleri”ne öğretmenlerimize konuyu belirttiğimizde dakikalar geçmeden bizi menzile ulaştıracak miktar çoktan toplanmış, menzili dahi çoktan geçmiştik.

Evet, öğrencilerimizin tertemiz körpe yüreklerinde yeşeren bu vefa duygusuyla başlattıkları bu anlamlı projeye bu öğrencilerimizi yetiştiren, bu duyguları onlara kazandıran, onlara şekil veren “Mahir Eller” de sınırsız destek verince ortaya bugün yaşadığımız bu tablo çıktı.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Yasin Emir’imize bir masaüstü bilgisayar, saat ve cüzdan aldık. Onun gözlerinde yaşadığı mutluluğun coşkusunu görmek bizlere yetti. Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizin yeniden günümüzde can bulmasına şahitlik etmek, sebep teşkil etmek ve bir beraber olmamızın sonucunda rahmet sağanağında topluca sırılsıklam ıslanmak bizleri çok mutlu etti.

Okul Müdürü Erol YORULMAZ “Öncelikle bu projeyi başlatan öğrencilerimize, kurumumuzun fedakâr, idealist, mahir elleri öğretmen arkadaşlarıma ve müdür yardımcılarımıza gönülden sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz kurum olarak farklılığımızı daima uyguladığımız projelerle ortaya koyuyoruz. Biz bu farklılığımızı ekip ruhuyla hareket ederek kazandık. Biz bu nedenle hiçbir projemizde dara düşmedik. Sıkıntı çekmedik. Öğrenci ve veli merkezli çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Biz kurumumuzun bulunduğu çevreye ışık saçmaya, aydınlatmaya, hizmet etmeye ve tüm imkânlarımızı seferber ederek toplu şekilde kutlu yürüyüşümüze coşkuyla devam edeceğiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI yaptığı duygusal konuşmasında “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında bu ayki değerimiz “Vefa” diyerek sözlerine başladı.  Bugün bu değere yakışır bir davranışı sergileyen Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Öğretmenleri ve öğrencilerine Vefa Konusunda bir konuşma yaptı. Konuşmasında öğrencilere öğretmenlerinizi asla unutmayınız, onlara gereken vefayı göstermeyi ihmal etmeyiniz dedi. Konuşmasının sonrasında Yasin Emir’ e hediyesini verdi.

Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayıp bizzat katılarak bizleri onurlandıran İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim ÇOLAKKADI’ ya ve Şube Müdürümüz Yunus HASKILIÇ’ a katılımları nedeniyle kurumumuz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.” Dedi.

HABERE AİT FOTO GALERİ

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik S...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve TEMA ...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Gü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24 Kasım öğretmenler günü bir dizi etkinlik ve programlar ile kutlandı. Okul ...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıf...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf Kökünüz İlkokulunda  Gelecek Nesil Kültür Ve Yardımlaşma Topluluğunun projes...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda kadrosu bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminde ç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ