Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kervan Pastaneleri Turgut Pekel İHO’ okul tanıtımı yaptı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan Kervan Turgut Pekel, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Gökceren yeni öğretim dönemi için okullarının tercih edilmesi konusunda İlkokul Müdürlerine yönlendirme yapılması adına tanıtım yaptı.   Tanıtım Toplantısına Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş, Hz. Hamza […]

Kervan Pastaneleri Turgut Pekel İHO’ okul tanıtımı yaptı

24 Haziran 2021 - 18:30A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan Kervan Turgut Pekel, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Gökceren yeni öğretim dönemi için okullarının tercih edilmesi konusunda İlkokul Müdürlerine yönlendirme yapılması adına tanıtım yaptı.

 

Tanıtım Toplantısına Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş, Hz. Hamza Camii görevlileri İdris Aslantaş (İmam Hatip) ve çevre ilkokul müdürleri katıldı.

 

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, ” İmam Hatip Ortaokullarımız hem akademik anlamda, hem de manevi anlamda öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde yetiştirildiği okurlarımız, bu konuda müdürlerimizden rehberlik yapılmasını istiyorum, ayrıca telafi eğitimi ile ilgili çalışmalarınıza da önem vermenizin gerektiğini hatırlatıyorum” dedi.

 

 

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş İmam Hatip okullarının önemi ve ilimizdeki son durumları ile ilgili genel değerlendirme yaptılar.

 

 

“İmam Hatip Ortaokulları Millî Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenim süresi 4 yıl olan köklü bir geçmişe sahip okullarımızdır. 1924 yılında tevhid-i tedrisat kanunu ile açılan ve bir süre kapanan bu okullarımız 1951 yılında tekrar açılmış, verilen eğitim içeriği halkımızın ilgisini görmüş ve “İmam Hatip Lisesi” adıyla markalaşıp eğitim sistemimizde yer alarak günümüze kadar gelmiştir” diyerek sunu eşliğinde okulunun tanıtımına başlayan okul Müdürü İbrahim Gökceren daha sonra şu ifadelere yer verdi.

 

 

“İmam hatip Ortaokullarımız da geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza yaşayacakların çağın bilgi ve becerileri verilmektedir. Öğrencilerimizi millî, manevi, ahlaki ve insani değerlerle kuşanmış, kendi kültürüyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık, ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealinde birey yetiştiriyoruz.

 

 

İmam hatip Okullarının kendine has okul iklimi ve okul kültürü vardır. Bu kültürün oluşmasında okullarda verilen eğitim içeriğinin ve şeklinin önemli bir etkisi vardır. İmam hatip Ortaokulunda diğer ortaokullarda okutulan ve liseye yerleştirme sınavında çıkan tüm dersler okutulmaktadır.” dedi ve konuşmasının sonunda İmam Hatip Ortaokulunda görülen dersler ve okulunda yapılan çalışmaları anlatarak, okul müdürlerinden öğrencilerin yönlendirilmesi konusunda yardımcı olmalarını rica etti.

Program sonunda katılımcılara ikramı oldu.

Okul müdürlerinden bazıları okulla ilgili sorular sorarak, bilgi aldılar ve yönlendirme konusunda yardımcı olacaklarını belirttiler.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafi...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencilerinden bir grup Telafide bende varım kapsamında, Okul Müdürleri Erol Yor...

Gül Çitil Okur, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulunu Ziyaret Etti. Gül Çitil Okur, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaok...

Ak Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, yardımcısı Elife Okumuş ile  birlikte Dulkadiroğlu Muhsin Yazıcıoğlu Ortao...

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Büro bölümünce proje ekibi tarafından hazırlanan “Benim Gözümden 15 Tem...

Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Türkiye 1.sini Ödüllendirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Türkiye 1.sin...

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Akif Bulut  Kahramanmaraş’ta tüm sorulara cevap vererek Türkiye birincisi olan Özge Alan’ın bu öneml...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

Ali Kaya Yapı ve İnşaat Firması Kahramanmaraş’ta Açıldı Ali Kaya Yapı ve İnşaat F...

Bina değil yuva yapıyoruz’ sloganıyla Kahramanmaraş’a nadide...

Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokul...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrenc...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel m...

Afşin’de ki toplu Balık ölümleri korkutuyor! Afşin’de ki toplu Balık ö...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesine  bağlı Ortaklı mahalle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ