Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi. Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise […]

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

01 Mart 2016 - 17:42A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise ve dengi okullarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen YGS Deneme Sınavı yapılıyor.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç her fırsatta öğrencilerimizin ikinci velisiyim diyor. Bu ifadenin gereği olarak da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin ilgili daire başkanlarımız, şube müdürlerimiz, Kahramanmaraş’taki öğrencilerimizin eğitimine, kültürel faaliyetlerine, sanatsal ve sportif faaliyetlerine katkı sunmaya ve onları daha iyi noktaya getirmeye çalışıyor.

Bu gün de bu yıl ikincisini yaptığımız deneme sınavı tüm il genelinde uygulanıyor. Bu deneme sınavı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlandı. Hazırlanan soru kitapçığı ÖSYM formatında hazırlandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince kontrol edilerek tescillendi. Yine ÖSYM tarafından verilen kalemleri, silgi ve kalemtraşları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılandı.

Burada bizim amacımız 12 gün sonra sınava girecek olan öğrencilerimize sınav heyecanını yaşatmak, bir acemilikleri varsa bunu atlatmak ve netlerini artırmak ve Kahramanmaraş’ın YGS Sınav sonuçlarında puanını artırmak bizim temel amacımız.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Bu sınavın sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çanakkale’ye götürülecektir.

Çanakkale’nin Türkiye ve Kahramanmaraş için çok büyük bir önemi var. 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümüne denk gelen bu gezide biz istiyoruz ki Kahramanmaraşlı daha çok gencimiz Çanakkale’ye gitsin. 100 yıl önce aynı bugünlerde olduğu gibi yedi düvele karşı, bu vatan topraklarında ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye kendilerini feda eden 250 bin şehidimizin mücadele verdiği mekanları, hangi şartlarda ve ne şekilde mücadele ettiklerini canlı olarak görsünler diye Çanakkale’ye götürüyoruz.

Aynı şekilde ileriki tarihlerde yapılacak TEOG Sınavı için de buna benzer bir sınav düzenleyeceğiz. Bu sınav sonuçlarına göre de öğrencilerimizi Çanakkale’ye götüreceğiz. Bu vatanın vatan olmasında ve vatan topraklarını canları pahasına 250 bin şehidimizin bu topraklar için can verdiğini ve tarih şuurunu oluşturmak adına Çanakkale’ye götüreceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT FOTO GALERİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin destek ve katkılarıyla düzenlediğimiz YGS Deneme Sınavı’na il genelinde 15 bin 108 öğrenci katılıyor. Bu öğrenciler arasında 1440 öğrenci okuldan mezun, 13 bin 668 öğrenci son sınıf öğrencisi. 132 okul ve 756 derslikte yapılan bu sınavda 1600 öğretmenimiz görev yapıyor. Bu sınavın gerçekleşmesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a diğer ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Bulu...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gülsu, tarafından geleneksel hale getirilen, geçmişte Türk Milli Eğitimine bü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik proj...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliğinde yürüttüğü ‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, 16 Kasım 2022 ta...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulun da gerçekleştirilen ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması coşku içinde geçti.  T...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik S...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve TEMA ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ