Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama etkinliği , Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde salon  programı ile devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla başlayan töreni Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajının okunması takip etti. Onikişubat Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Hüseyin Ceritli’ yaptığı açılış konuşmasında […]

Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu

25 Kasım 2018 - 15:22A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama etkinliği , Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde salon  programı ile devam etti.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla başlayan töreni Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajının okunması takip etti.

Onikişubat Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Hüseyin Ceritli’ yaptığı açılış konuşmasında “ Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analar ve öğretmenlerdir. Dünyada hiçbir meslek manevi olarak öğretmenler kadar tatmin edici değildir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Bir Öğretmen mesleğe başladığı günden yaşamın sonuna kadar görevini sürdürür.” Dedi.

Peşinden emekli öğretmenler adına Oğuz Karakoç bir konuşma yaptı.

Karakoç konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Hayatımın 41 yılını bu onurlu ve güzide mesleğin üyesi olarak geçiren eğitim ordusunun bir neferi olarak öğrencilerime her şeyden önce sevgi, saygı ve hoşgörüyü aşılamaya gayret ettim. Vatanı, bayrağı, milleti ve insanları sevmeyi, büyükleri saymayı, Yaratan’dan ötürü yaratılanı hoş görmeyi öğretmeye çalıştım. Çünkü bu değerleri taşımadıktan sonra mühendis, doktor, bakan olmanın bir anlamı yoktur, belki zararı vardır. Bugün ülkemde çekilen sıkıntılarda bundan kaynaklandığını düşünüyor ve öğretmenin toplumdaki değerinin ve yerinin çok önemli olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Öğretmeni ölümsüz kılan, öğrencisini iyi bir şekilde yetiştirmesidir bundan yola çıkarak İyi öğrenciler yetiştirmeye özen gösterdim.”

 İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasında

“Değerli öğretmenlerim,

Öğretmen olarak bizler, insanı ideal bir şekilde eğiterek geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir mesleği icra ediyoruz. Bu nedenle öğretmenlerimiz istikbalimizin mimarlarıdır, ilk emri oku olan, bana bir harf öğretenin kölesi olurum diye, Beşikten Mezara ilim öğrenmeyi Emre´den ve kalemin kılıçtan keskin olduğunu benimseyen bir medeniyetin mensupları olarak milletimiz öğretmenlerimize her zaman büyük değer vermiştir.

Kıymetli öğretmenler, öğretmenlik mesleği sadece ücret karşılığı yapılabilecek bir iş değildir, bu bir gönül işidir, yürek işidir. Kendini bu işe adamayan hiç kimseye bu mesleği layıkı ile yerine getiremez. Bu sebeptendir ki atanmış olmanın ötesinde adanmış insanlar ancak öğretmenlik yapabilirler. İşte bu adanmışlık duygusu ile öğrencilerimize sadece bilgi değil, hayatı da öğreten örnek davranışlarıyla rol model olan Ülkemizin ve ilimizin şehir merkezinden en ücra köşesine kadar her yerinde canlı, başla görev yapan öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e başöğretmenlik ünvanı verildiği bugün de emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Öğretmenlerin, 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan “ “Öğretmenler günü sadece tek bir gün değil, aslında hayat boyu eğitim dediniz, her gün, her saniye hissetmemiz gereken gün, bir zaman birimi olmalı diye düşünüyorum. İnsanın tabiatında olan sürekli öğrenme, daha iyi öğrenme, öğrenmeyi tavıra dönüştürme süreci olan eğitimin öncü aktörleri elbette öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin hem ailevi hayatta, hem de toplumda öğrencilerimizle beraberliği örnek teşkil ettirmeleri bir toplumun gelişmesinde önemli bir unsur.

Ben öncelikle göreve yeni başlamış öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, bütün ömürleri boyunca başarılı bir hayat diliyorum. Emekli olan öğretmenlerimiz de bundan sonraki hayatlarında tecrübelerini toplumla paylaşarak hizmet edecekler, kendilerine bundan sonrada başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimi ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Konuşmalardan sonra slayt gösterisi daha sonra da adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Sen öğretmensin şiiri bir öğrenci tarafından okundu, okul öğrencileri tarafında  Oratoryo gösterisi gerçekleştirildi. Vali Vahdettin Özkan tarafından emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi ve Memleket şarkısı ile program sona erdi.

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarıyla hazırlanan LGS denemesi Muhsin Yazıcıoğlu Eğit...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sın...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Eğitim Kampı alanında YKS Deneme Sınav...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehitlerini Andı İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehi...

Kahramanmaraş Onikişubat İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerinde hayatını kaybeden İngilizce öğretmen...

Gönül Köprüsü Projesiyle Depremzede Öğrenciler İstanbul’da Gönül Köprüsü Projesiyle Depremzede Öğre...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile hazırlanan Gönül Köprüsü projesi ile...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık Mahçiçek; 46 metropol ilç...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 ve 28 Mayıs’...

‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam Edecek ‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Doğa Yürüyüşleri, de...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendir...

Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içilebilinir mi? Kahramanmaraş’ta şe...

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası oluşan ...

298.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 298.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Resul’den almışlar o nasihatı. Üç kıta koşarken kim ...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Mansur Yavaş: ‘Kahramanmaraşlılara gönülden hizmet etmeye  devam ediyoruz” Mansur Yavaş: ‘Kahr...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Kend...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Deprem Şehitlerini Andı İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat İbrahim Çalık Anadolu Lisesi 6 Şuba...

Gönül Köprüsü Projesiyle Depremzede Öğrenciler İstanbul’da Gönül Köprüsü Projesiyle ...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy İlçe Mi...

Karatutlu, Mazbatasını Aldı: Örnek milletvekilleri olacağız! Karatutlu, Mazbatasını Al...

CHP listesinden Kahramanmaraş Milletvekili seçilen ve dün ma...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ