Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Coşku İle Kutlandı

2021-2022 Eğitim-öğretim dönemi İlköğretim Haftası, Çelenk sunma programı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın   Atatürk Meydanında , Atatürk Anıtına çelenk sunma ile gerçekleşti, ve buradaki tören, Dulkadiroğlu İlkokulu tarafından hazırlanan program eşliğinde coşku ile devam ederek kutlandı.  Dulkadiroğlu İlkokulu’nda devam eden programa Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, ve Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç, Sefer Aycan, 2.Zırhlı […]

Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Coşku İle Kutlandı

15 Eylül 2021 - 7:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

2021-2022 Eğitim-öğretim dönemi İlköğretim Haftası, Çelenk sunma programı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın   Atatürk Meydanında , Atatürk Anıtına çelenk sunma ile gerçekleşti, ve buradaki tören, Dulkadiroğlu İlkokulu tarafından hazırlanan program eşliğinde coşku ile devam ederek kutlandı. 

Dulkadiroğlu İlkokulu’nda devam eden programa Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, ve Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç, Sefer Aycan, 2.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Vekili Ali Arif Yenipınar, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,     Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Boz, , Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Harun Kurt, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

İLKÖĞRETİM HAFTASI İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN:

https://www.youtube.com/watch?v=144aorg0SV4

 

 Programın açılış konuşmasını Dulkadiroğlu İlkokulu Müdürü Selim Kumak yaptı ve İlköğretimin önemine dikkat çekti.

 

SORGULAYAN NESİLLER YETİŞTİREBİLMEK

 

 Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Covid-19 salgını sebebiyle ara verilen yüz yüze eğitime yeniden başlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin, büyük bir fedakârlık ve azimle hizmet veren öğretmenlerimizin ilköğretim haftalarını yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve müreffeh milletler arasında yer alabilmek için birinci şartın ‘eğitim’ olduğunun altını çizen Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bu anlamda en büyük gayemiz ise hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, sorgulayan nesiller yetiştirebilmektir.” dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, sözlerini şöyle noktaladı: “Bilindiği üzere salgın tehlikesi henüz tam anlamıyla geçmiş değil. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze devam etmesi, tedbirlere sıkı sıkıya uymamıza bağlı. Lütfen sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına hassasiyet gösterelim, tedbiri elden bırakmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ülkemize milletimize, eğitimcilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize dolayısıyla tüm kıymetli Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarılarla dolu, sağlıklı bir eğitim yılı olmasını temenni ediyorum.”

 

EĞİTİM VE ÖĞRETİM, İNSAN HAYATI İÇİN EN DEĞERLİ OLGUDUR

 

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ise yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana devam eden koronavirüs salgını nedeni ile okullarda yüz yüze eğitime dönem dönem ara vererek eğitimleri uzaktan vermek zorunda kaldıklarını belirterek, “Bakanlığımız bu süreçte eğitim ve öğretimdeki olumsuzlukları en aza indirgemek için öğrencilerimize tablet bilgisayar desteğinde bulundu, ayrıca televizyon yayıncılığı aracılığı ile tüm kademelerde EBA TV yayınları gerçekleştirdi. Bunun yanında bu zorlu süreçte hem öğretmenlerimiz, hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz büyük fedakârlıklar sergiledi. Ümidimiz, koronavirüs salgınına karşı toplumca daha tedbirli davranarak 2021-2022 eğitim ve öğretim yılımızı yüz yüze sürdürmektir. Bu süreçte velilerimizin okullarımız ve öğretmenlerimizle daima iş birliği içerisinde olarak bizlere destek vereceklerine inanıyorum.” diye konuştu.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının sağlıklı bir şekilde başlaması ve yüz yüze devam etmesi adına okullarımız ve diğer kurumlarımızda salgını önlemek için yapılması gereken bütün hazırlıkların tamamlandığını kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük fedakârlıklarla yurdun her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaştığımı belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.

Müdür Yusuf Kahraman, sözlerini şöyle tamamladı: “Sizlere Hz. Ali’nin şu sözlerini hatırlatmak istiyorum: ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ Gerçekten de eğitim ve öğretim, insan hayatı için en değerli olgudur; çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştırabilen, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Temel davamız ‘iyi insan’ yetiştirmektir. İyi insanlar, güzel insanlar, karşımızda duran şu minik yavrularımız arasından çıkacaktır. Bizler, ülkemizin geleceği ve geleceğimizin güvencesi olan sevgili öğrencilerimize cân-ı gönülden inanıyoruz. Bu duygularla İlköğretim Haftamızı kutlar, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, velilerimize ve tüm milletimize hayırlı olmasını dilerim.”

 

AYBÜKE ÖĞRETMENİ VE TÜM ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ SAYGIYLA ANIYORUZ

 

” Al bayrağın dalgalandığı her yer vatanımdır.’ diyerek göreve giden, sadece çocuklara bir şeyler öğretme çabasında olan Aybüke öğretmeni ve tüm şehit öğretmenleri saygıyla anıyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, yüz yüze eğitim uygulamasını ne pahasına olursa olsun sürdürmek gerektiğini ifade etti.  Herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade eden Milletvekili Sefer Aycan, “Tüm öğretmenlerimiz ve velilerimizin de duyarlı olması lazım. Eğer bu salgın sırasında bir yer açık kalacaksa mutlaka okulların açık kalmasını sağlamak çok önemli. Dünya rekabet içerisinde, insanlar birbirleriyle rekabet içerisinde. Bu rekabet ortamında okullarımızdan bir gün bile geri kalmak, çok ciddi maliyetlere sebep olmakta. Onun için mutlaka eğitimi sürdürmek, daha kaliteli bir eğitim uygulamasıyla daha kaliteli bir gelecek, daha kaliteli bir ülke ve daha kaliteli bir nesil yetiştirmemiz lazım. Bunun için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.” diyerek sözlerine son verdi.

 

HER ŞEYDEN BİR ŞEY BİL; BİR ŞEYDEN HER ŞEY BİL!

 

Kahramanmaraş Milletvekil İmran Kılıç ise, “Sözlerimin başında gerek eğitim şehitlerimize gerekse de 2 gün önce en sonuncusunu defnettiğimiz şehidimiz Ramazan Demir kardeşimize ve onunla beraber şehit olan diğer şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek sözlerine başladı.

Amaçlarının çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm insanımızın sağlıklı, eğitimli, donanımlı olmaları ve geleceğe bu şekilde yürümelerinin sağlanması olduğunu ifade eden Milletvekilimiz İmran Kılıç, “İnsanın mükemmeliyeti eğitim iledir. ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ ayeti, her zaman olduğu gibi günümüzde de yolumuzu aydınlatmaktadır.” dedi.

“Her şeyden bir şey bil; bir şeyden her şey bil!” sözünü hatırlatan Milletvekilimiz İmran Kılıç,  “Yani genel kültürün ve bu genel kültür içerisinde uzmanlığın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor; bu nedenle eğitimin küçük yaşta başlaması çok önemli.” diye konuştu.

İlimiz genelinde fizikî anlamda 600’ü aşkın okulumuzun büyük onarımdan geçtiğini ve neredeyse yeniden yapıldığını belirten Milletvekili İmran Kılıç, “Şu anda onlarca okulumuzun inşası devam ediyor; amacımız, tekli eğitime geçebilmektir. Tekli eğitime geçebilmek için fizikî ortamlarımızı yeterli hale getirmemiz gerekiyor.” dedi.

Milletvekili İmran Kılıç, sözlerine şöyle son verdi: “Kültürümüzde ‘Ya öğretmen ol, ya öğrenci ol, ya bunları dinleyen ol, ya bunları seven ol, beşincisi olma; helak olursun’ denmiştir. Halkımız, milletimiz, hepimiz bunun bilincindeyiz. Bunun bilincinde olmamız, bunun bilincinde kalmamız gerekir diyor, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

            Konuşmaların ardından Dulkadiroğlu İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı  hazırlanan etkinlikler gerçekleştirildi. Peşinden Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol tarafından  okulun sınıfları gezilerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şehitler Ortaokulunda Ölçme Değerlendirme Merkezi Toplantısı Şehitler Ortaokulunda Ölçme Değerlendirm...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler  Ortaokulu öğretmenlerine Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinin yapmış olduğu ve yapacağı çalı...

TÜRK EĞİTİM-SEN’den Basın Açıklaması TÜRK EĞİTİM-SEN’den Basın Açıklama...

TÜRK EĞİTİM-SEN KAHRAMANMARAŞ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI ZİYA YENİPINAR DAN BASIN AÇIKLAMASI ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNİN SO...

Özel Yıldız Kolejinden İkinci Şampiyonluk Özel Yıldız Kolejinden İkinci Şampiyonlu...

 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Spor Müdürlüğünün koordinesinde yapılan okul sporları lise masa ten...

Yahya Kemal Yusuf Taha GÖKTAŞ’ı Anıyor Yahya Kemal Yusuf Taha GÖKTAŞ’ı An...

Dulkadiroğlu Yahya Kemal İlkokulu “Örnek ve Öncü Şahsiyetler Kulübü” ayın öncü ve örnek şahsiyeti olarak Yusuf Taha GÖKTAŞ&...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yedikuyular’a Mevsimin İlk Karı Düştü Yedikuyular’a Mevsimin İl...

Büyükşehir Belediyesi’nin baştan sona yenilediği Yedikuyular...

Şehitler Ortaokulunda Ölçme Değerlendirme Merkezi Toplantısı Şehitler Ortaokulunda Ölç...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler  Ortaokulu öğretmenlerine ...

TÜRK EĞİTİM-SEN’den Basın Açıklaması TÜRK EĞİTİM-SEN’den...

TÜRK EĞİTİM-SEN KAHRAMANMARAŞ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI ZİYA YENİP...

Özel Yıldız Kolejinden İkinci Şampiyonluk Özel Yıldız Kolejinden İk...

 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü i...

Yahya Kemal Yusuf Taha GÖKTAŞ’ı Anıyor Yahya Kemal Yusuf Taha GÖ...

Dulkadiroğlu Yahya Kemal İlkokulu “Örnek ve Öncü Şahsi...

HASTALIK VE MUSİBET AF VESİLESİDİR  HASTALIK VE MUSİBET AF VE...

Hastalık ve musibetler insanları ölçen mihenk taşlarıdır. Ba...

Onikişubat ÇEAL 4006 TÜBİTAK bilim fuarı açılış yapıldı Onikişubat ÇEAL 4006 TÜBİ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Çukurova elektrik Anadolu li...

Mehmet Nezir Gül’ün Kahramanmaraş Ziyareti Mehmet Nezir Gül’ün...

Kahramanmaraş’a  kütüphane açılışı ve bir dizi etkinli...

Firavun ve Musa Firavun ve Musa

Döviz kurundaki çılgın yükselişle birlikte A’dan Z’ye artan ...

VATAN SEVGİSİ KONULU FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ VATAN SEVGİSİ KONULU FASL...

( EV SAHİBİ ŞAİR AYŞE ATLI SELEN) Gelin birlik olup kuvveti ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ