Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde kentteki öğretmenlere ve ailelerine yönelik Başkonuş Yaylasında ki “Çay Sizden, Yemek Bizden” adlı yıl sonu etkinliği geniş bir katılımla muhteşem oldu. Etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Gençlik Ve Spor İl […]

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu

24 Haziran 2022 - 17:48A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde kentteki öğretmenlere ve ailelerine yönelik Başkonuş Yaylasında ki “Çay Sizden, Yemek Bizden” adlı yıl sonu etkinliği geniş bir katılımla muhteşem oldu.

Etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor Ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, kurum amirleri  İlçe Millî Eğitim Müdürler, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İl ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, çok sayıda öğretmen ile aileleri katıldı.

ETKİNLİĞE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=opKByZIQTHg

Halay Videosu:https://www.youtube.com/watch?v=KJPuZzKe9DY

 

“Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliğinde güzel zaman geçirme adına doğa yürüyüşü, sportif faaliyetler, yöresel oyunlar, ebru sanatı, halk oyunları,  oryantiring, voleybol, batminton, ayak voleybolu, halat çekme, balon patlatma ve çuval yarışı gibi farklı aktiviteler gerçekleştirildi. Öğle yemeği sonrasında da dondurma ikramı yapıldı..

 

“2021-2022 eğitim öğretim dönemini çok şükür kazasız, belasız tamamladık burada ki asıl gayret sizlerin. Bu emeğe bu gayrete küçükte olsa teşekkür etmek, bir güzel günde, bir güzel ortamda buluşmak düşüncesiyle böyle bir programı tertip ettik, sizlerde geldiniz, hoş geldiniz. Davetimize icabet ettiğiniz için gönülden teşekkür ediyorum.” diyerek hoş geldiniz konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman daha sonra sözlerini şu ifadelerle tamamladı.

“2 bin civarında öğretmenlerimiz ailesi ve çocuklarıyla beraber, birazdan da sayın valimizin katılımıyla güzel bir ortamda, hoş bir anı kalsın istedik. Hele hele birbuçuk yıl süren pandemi sürecinden sonra biz biraraya gelmeyi, kaynaşmayı, görüşmeyi, sohbet etmeyi özledik. Ve bu bir araya gelme İlimizin mutena bir yeri Başkonuş yaylası olunca daha da anlamlı oldu.

Öğrencilerimiz, evlatlarımız bu bir buçuk yıl sürecinde atamadıkları enerjileri, böyle güzel bir havada, böyle güzel bir ortamda ayakkabılarını çıkararak elektriklerini atmak suretiyle rahatlasınlar istedik. Sportif etkinliklerle, İl Gençlik ve spor müdürlüğümüz bizlere taltif ettiler, Orman Bölge Müdürlüğümüz sizlere güneşten korunmak amacıyla şapka ve tişört takdimi ile bu etkinliğimizi güzelleştirdi. “Çay Sizden, Yemek Bizden” demiştik ya Büyükşehir belediyemiz o yemek ikramını üstlenmek suretiyle yine bize katkıda bulundular. Katkıda bulunan gençlik ve spor il müdürlüğümüze, Orman Bölge Müdürlüğümüze, Büyükşehir Belediyemize ve uzun bir zamandan beri hazırlık yapan mesai arkadaşlarıma, sizlerin adına, sizlerin huzurunda gönülden teşekkür ediyorum. Sağ olasınız, var olasınız” dedi.

 

ÖĞRETMENLERİMİZİN FEDAKÂR VE CEFAKÂR ÇALIŞMALARI OLDU

 

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Çoşun, etkinlikte konuşarak öğretmenlere teşekkür etti ve şunları dedi:

“Özellikle bu etkinliğe emeği geçen kurumlara çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum, malumunuz bir pandemi süreci yaşandı ve öğretmenlerimizin fedakâr ve cefakâr çalışmaları oldu. Aynı zamanda da 2021-2022 eğitim öğretim döneminde öğretmenlerimizin gayretleriyle  çok şükür yüz yüze eğitim kesintiye uğramadan devam etti, öğrencilerimiz hem öğretmenleriyle hem arkadaşlarıyla buluştu ve  tamamlandı. Ben devletimiz ve milletimiz adına gayret, emek ve katkı ve verdikleri için öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Yarınlarımızın, geleceğimizin teminatı olan,  çocuklarımızın, gençlerimizin yetiştirilmesinde öğretmenlerimiz ailelerinden sonra en önemli aktördür. İnşallah bu etkinlikle birlik, beraberliğimiz daim olsun. Öğretmenlerimiz arasında, Milli Eğitim camiamız arasında ki tanışma, dayanışma güçlü olsun, temennimiz budur”

Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor Ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, ” Kahramanmaraş’ın en güzel doğal mekanlarından Başkonuş yaylasında  öğretmenlerimizin yıl sonu etkinliğinde beraberiz, Büyükşehir Belediyesi  olarak eğitim camiasına her zaman katkı sunmaya hazırız ve bu katkılarımız artarak devam edecektir” dedi.

Doğası ve eşsiz manzarasıyla hayran bırakan Başkonuş yaylasında düzenlen programda öğretmenler ve aileleri yılın yorgunluğunu doyasıya eğlenerek attı, unutamayacağı bir gün yaşadı.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökş...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okul personeli için verilen “Birlik, beraberlik” ka...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ile öğretmen buluşmaları faaliye...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim S...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Birimi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergis...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, ...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kapsamında atalık/yerel tohumun önemi öğrencilere (ana sınıfları dahil) uygula...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ