Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş TEÇ-SEN üyeleri iftarda buluştu

Kısa adı TEÇ-SEN-  olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş şubesi içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı dolayısıyla bir araya gelerek iftar yemeği yediler, birlik ve beraberlik sergilediler. Topluca yenilen iftar yemeğinden sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti, sofra duası ve geçmişlerin ruhu için Fatihalar okundu. “Sendikamızın yönetim kurulu üyesiyim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve rehberlik hizmetleri […]

Kahramanmaraş TEÇ-SEN üyeleri iftarda buluştu

26 Mayıs 2019 - 16:25A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kısa adı TEÇ-SEN-  olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş şubesi içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı dolayısıyla bir araya gelerek iftar yemeği yediler, birlik ve beraberlik sergilediler.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Topluca yenilen iftar yemeğinden sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti, sofra duası ve geçmişlerin ruhu için Fatihalar okundu.

“Sendikamızın yönetim kurulu üyesiyim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümünde teknik kadrosunda görev yapıyorum” diyerek kendisini tanıtan Duran Ceren daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“İl yönetim kurulu üyesi Onikişubat Dumlupınar Ortaokulu memuru Salih Kebeli, il yönetim kurulu üyesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü gece bekçisi Yemliha Pala, il yönetim kurulu üyesi Göksun Yunus Emre ilkokulu V.H.K.İ. memuru Bayram Gök, il yönetim kurulu üyesi Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu memuru Mehmet Türk, il yönetim kurulu üyesi ve il sekreterimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü mesleki ve teknik eğitim bölüm şefi Abdurrahim Köleoğlu, il başkanımız Canan Nacar İl Milli Eğitim Müdürlüğü insan kaynakları bölümünde Teknik olarak görev yapmaktadır.

Değerli arkadaşlarım genel başkanımızın Sayın Ümit Demirel’in şu an burada olan ve olmayan tüm üyelerimize selamlarımı iletiyorum. Çok fazla vaktinizde almak istemiyorum ama önemli olduğunu düşündüğüm bazı konuları kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malumunuz dönem dönem aramıza katılan arkadaşlarımız olduğu gibi, maalesef sendikamızdan ayrılan arkadaşlarımız da oluyor. Bizler Elimizden geldiği kadar takip etmeye ve üyemiz olmayan arkadaşlarımızı sendikamıza davet etmeye ve üye yapmaya çalışıyoruz. Bu durumda sizlerin de bizlere yardımcı olmanız, beraber çalıştığınız ve bizim üyemiz olmayan arkadaşlarımıza sendikamızdan bahsetmenizi ve onların sendikamıza kazandırılması konusunda çalışmalar yapmanızı bekliyoruz.

TEÇ-SEN olarak Şubat ayının 18’inde Türkiye geneli bir basın açıklaması yaptık, Bu basın açıklamasında görsel ve yazılı basın aracılığı ile ve yaşadığımız sıkıntıları, Bakanlığımıza olan taleplerimizi dile getirdik.

Neydi bu sıkıntıların ve taleplerimiz kısaca bahsedeyim:

Okullarımıza yardımcı hizmetler sınıfında çalışan arkadaşlarımızın iş yükünün fazla olmasından zaman zaman günlük çalışma saatlerini 10- 12 saati bulmasından. Buna karşın fazla mesai ücret alamadıklarından bahsettik. Bu alanda fazla çalışmalarımızın karşılığı olarak mesai ücreti ödenmesi talep ettik.

Şoför arkadaşlarımızın görevleri gereği almaları gereken seyyar görev tazminatlarında yaşanan sıkıntılardan bahsettik.

Şef kadrosuna görev yapan arkadaşlarımızın özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları diğer kurumlarda görev yapan şeflere ödenen oranlarla çıkarılmasını talep ettik.

Tüm kamu çalışanlarına ve öğrenim durumu itibariyle elde ettikleri bir defaya mahsusu sınavsız atama hakkı verilmesini talep ettik.

Kadın çalışanlarımızın 25 yıl, erkek çalışanlarımızın 30 yıl çalışma süresini tamamladıklarında yaş haddini beklemeden emekli olabilmelerini talep ettik.

Bildiği gibi Temmuz ayından itibaren bir sonraki yılın Ocak ayına kadar vergi diliminden dolayı maaşlarımızı kesintiler yaşanmaktadır. Bununla ilgili yeni düzenlemeler yapılmasını talep ettik.

Kamu kurumlarında bazı unvanlara, Milli Eğitim Bakanlığı’nda sadece öğretmenlere verilecek ifade edilen 3600 ek göstergenin bizlere tüm eğitim çalışanları verilmesini talep ettik.

Toplumda neredeyse her kesimi memnun eden ve dini bayramlarda emeklilere verilen Bayram ikramiyesinin çalışan Memurlara verilmesini talep ettik.

Şu anda sendikamızın gündemde olan ve ivedilikle gerçekleşmesi gerektiğini düşündüğümüz en önemli sebeplerinden biri olan eğitim öğretim hazırlık ödeneği…

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan tüm öğren öğretim yılı başında eğitim öğretime hazırlık ödeneği verilmektedir. Bu ödeneğin öğretmenlerle birlikte bakanlığımız bünyesinde görev yapan şef, memur,  hizmetli, şoför, sağlıkçı, bekçi, teknisyen, tekniker, kaloriferci, aşçı olarak aynı çatı altında, aynı amaca hizmet eden tüm eğitim çalışanlarına verilmesini talep ettik.

Ayrıca eğitim öğretim hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanları verilmesi ile ilgili Genel Başkanı Sayın Ümit Demirel tarafından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a özel bir mektup yazıldı, İnşallah olumlu sonuçlarını bekliyoruz.

Konuşmama son vermeden önce bu iftar programına hazırlanmasında bizlere yardımcı olan başta salon sorumlusu hayatı Dururvurur ağabeyimiz ve Öğretmenevi müdürümüze, mutfakta yemeklerimizi hazırlayan aşçı kardeşlerimize, burada görev yapan arkadaşlarımıza ve değerli basın mensubu arkadaşlara ve Oğuz Karakoç hocamıza yönetim kurulu ve sizler adına teşekkür ediyorum.

Değerli eğitim çalışanları, sevgili arkadaşlarım böyle güzel bir günde bizi yalnız bırakmayarak teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız, bugün bu mübarek günde bu mübarek ramazan ayında İftar sofrasında sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz ve gururluyuz Allah birlikteliğimizi daim etsin inşallah.

Yönetim kurulu adını hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün aramızda olamayan arkadaşlarımıza da sizlerin aracılığı ile selamlarımızı yolluyorum.

Bu mübarek ayın heyecanı, mutluluğu ve manevi hazzını yaşamanın sevinciyle kutlayacağımız Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyor, sizlerin de ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte huzurlu, mutlu, sağlıklı, sıhhatli bir Bayram geçirmenizi temenni ediyorum.

Hayırlı ramazanlar diliyorum…

Rabbim oruçlarımızı kabul etsin…

Afiyet olsun diyor, saygılar sunuyorum.” dedi

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun&#...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akkü...

Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Topl...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı 22.09.2022 tarihinde saat 09.30 ...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Halil Akyürek’in katılımı ile Kahramanmaraş Ölçme ...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başar...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi Teknofest 2022 Trabzon’da düzenlenen Türkiye finallerine Engelsiz Y...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ