Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi. Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe […]

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

11 Haziran 2021 - 19:20A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi.

Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş’ın katılımlarıyla bugün itibari ile sonlandırıldı.

 

 

Organizasyona ilimizin Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bulunan 65 ortaokul davet edildi. Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde MADO’ nun katkıları, Uygulama Oteli usta öğreticilerinin hazırlıkları ve eşsiz sunumuyla gerçekleştirilen kahvaltı ile başlayan organizasyon, Okul Müdürü Veysel Mehmet GÜLTEKİN’ in açılış konuşmalarıyla devam etti.

 

 

İmzalanan protokol, okulun genel özellikleri ve sonrası atılacak adımlarla ilgili yaptığı bilgilendirmelerin ardından okul öğretmenlerinden Psikolojik Danışman Senem ÇALIŞIR okul tanıtımını gerçekleştirdi. Okulun sahip olduğu fiziksel özelliklerin yanında geçmişten günümüze kadar gerçekleştirilen faaliyetler, kazanılan başarılar, okulda bulunan alanlar, staj dönemleri gibi önemli noktalara değindi.

 

 

FOTOĞRAFLARIN TAMIMINI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=MdmeqGtdtSI

 

 

Nisan 2020 tarihinde MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş.ile yapılan protokol kapsamında Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında 30 öğrencinin mülakatla alınacağını, proje sınıfına kayıt hakkı kazanan öğrencilerden yerleştirme puanına göre ilk onda yer alacak öğrencilere dört yıl boyunca devam edecek olan aylık 250 TL burs verileceğini belirtti.

 

Proje sınıfında dil eğitiminin yoğun bir şekilde gerçekleştirileceği; İngilizce, Rusça ve Çince’ nin zorunlu yabancı diller olarak belirlendiğini vurguladı. Proje sınıfı dışındaki 108 kişilik sınavsız girişli Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarında da İngilizce ve Almanca derslerinin zorunlu yabancı dil kapsamında okutulacağı söyledi. Öğrencilerin mesleki hedefleri doğrultusunda belirlenecek olan sertifika programlarıyla da meslekteki özel alt alanlarda öğrencilerin yeterlilik ve becerileri en üst seviyeye çıkartılarak, sektörün aranan gözde bireylerinin yetiştirilmesini amaçladıklarını belirtti.

 

Okulun sahip olduğu güçlü eğitim kadrosu, Yiyecek İçecek ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarına ilgi duyan, yeteneklerini bu yönde geliştirmek ve yükselmek isteyen öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyor. Ayrıca okulun 20 kişilik yurt imkânının da bulunması, kırsal kesimden okulu tercih etmeyi düşünen öğrenci ve aileler için okulu daha cazip kılıyor. Samimi ve içten bir ortamda gerçekleştirilen organizasyon okul atölyelerin gezilmesi ve havuz başı sohbetiyle devam etti. Katılımcıların memnuniyetle ayrıldıkları bu organizasyondan sonra Uygulama Oteli bahçesinde yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak olan havuzbaşı kafeteryasına da tüm halkımızı davet etmeyi unutmadılar.

 

 

Kahramanmaraş’ımızın ve ülkemizin kalkınması adına, MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. ile Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki tüm çalışanlarla teşekkür eder, yürüyecek oldukları bu yolda başarılar dileriz.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Senem Ayşe Anaokulu Öğrencilerine “Dondurma Şöleni” Senem Ayşe Anaokulu Öğrencilerine “...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Anaokulunda öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla “Dondurma Şöleni...

“Bana Bir Lider Anlat Çocuk “ “Bana Bir Lider Anlat Çocuk “...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde ki İlkadım Anaokulu Öğretmeni Başak BAŞARAN’ın “Bana Bir Lider Anlat Çocuk ”...

Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’nin Tanıtım toplantısı yapıldı Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’...

Kahramanmaraş Onikişubat Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin kahvaltılı tanıtım toplantısı sunu eşliği...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü  (PIRLS) kapsamında değerlendirme uygulaması düzenledi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü (PIRLS) kapsa...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ başkanlığında Yıldırım Bayazıt ve Süleyma...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Senem Ayşe Anaokulu Öğrencilerine “Dondurma Şöleni” Senem Ayşe Anaokulu Öğren...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Anaokulunda öğren...

“Bana Bir Lider Anlat Çocuk “ “Bana Bir Lider Anl...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde ki İlkadım Anaokulu...

Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’nin Tanıtım toplantısı yapıldı Akşemseddin İHO ve Kız An...

Kahramanmaraş Onikişubat Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ve...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü  (PIRLS) kapsamında değerlendirme uygulaması düzenledi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 40 Final Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 226.G...

4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, 9 ve 10. Tema/Ünite Çalışma Fasikülleri Yayımlandı 4. Sınıf Düzeyinde 7, 8, ...

Millî Eğitim Bakanlığının, uzaktan eğitim sürecinde öğrencil...

Hacı Murat Devrek’in Mutlu Günü Hacı Murat Devrek’in Mutl...

Covid 19 nedeniyle 12 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 17.30...

İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şiir) İSLAMDA ZİNA HARAMDIR(şii...

Zinanın haramlığı müminlerce bilinir.  Nikâhsız birleşmeye İ...

DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR DİNSİZLİK DE BİR DİNDİR...

Hâbil/Kâbil’le başlar, bu yolun başlangıcı Dinsizlik de bir ...

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı Kahramanmaraş MADO Akdeni...

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ