Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi. Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe […]

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

11 Haziran 2021 - 19:20A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi.

Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş’ın katılımlarıyla bugün itibari ile sonlandırıldı.

 

 

Organizasyona ilimizin Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bulunan 65 ortaokul davet edildi. Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde MADO’ nun katkıları, Uygulama Oteli usta öğreticilerinin hazırlıkları ve eşsiz sunumuyla gerçekleştirilen kahvaltı ile başlayan organizasyon, Okul Müdürü Veysel Mehmet GÜLTEKİN’ in açılış konuşmalarıyla devam etti.

 

 

İmzalanan protokol, okulun genel özellikleri ve sonrası atılacak adımlarla ilgili yaptığı bilgilendirmelerin ardından okul öğretmenlerinden Psikolojik Danışman Senem ÇALIŞIR okul tanıtımını gerçekleştirdi. Okulun sahip olduğu fiziksel özelliklerin yanında geçmişten günümüze kadar gerçekleştirilen faaliyetler, kazanılan başarılar, okulda bulunan alanlar, staj dönemleri gibi önemli noktalara değindi.

 

 

FOTOĞRAFLARIN TAMIMINI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=MdmeqGtdtSI

 

 

Nisan 2020 tarihinde MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş.ile yapılan protokol kapsamında Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında 30 öğrencinin mülakatla alınacağını, proje sınıfına kayıt hakkı kazanan öğrencilerden yerleştirme puanına göre ilk onda yer alacak öğrencilere dört yıl boyunca devam edecek olan aylık 250 TL burs verileceğini belirtti.

 

Proje sınıfında dil eğitiminin yoğun bir şekilde gerçekleştirileceği; İngilizce, Rusça ve Çince’ nin zorunlu yabancı diller olarak belirlendiğini vurguladı. Proje sınıfı dışındaki 108 kişilik sınavsız girişli Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarında da İngilizce ve Almanca derslerinin zorunlu yabancı dil kapsamında okutulacağı söyledi. Öğrencilerin mesleki hedefleri doğrultusunda belirlenecek olan sertifika programlarıyla da meslekteki özel alt alanlarda öğrencilerin yeterlilik ve becerileri en üst seviyeye çıkartılarak, sektörün aranan gözde bireylerinin yetiştirilmesini amaçladıklarını belirtti.

 

Okulun sahip olduğu güçlü eğitim kadrosu, Yiyecek İçecek ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarına ilgi duyan, yeteneklerini bu yönde geliştirmek ve yükselmek isteyen öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyor. Ayrıca okulun 20 kişilik yurt imkânının da bulunması, kırsal kesimden okulu tercih etmeyi düşünen öğrenci ve aileler için okulu daha cazip kılıyor. Samimi ve içten bir ortamda gerçekleştirilen organizasyon okul atölyelerin gezilmesi ve havuz başı sohbetiyle devam etti. Katılımcıların memnuniyetle ayrıldıkları bu organizasyondan sonra Uygulama Oteli bahçesinde yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak olan havuzbaşı kafeteryasına da tüm halkımızı davet etmeyi unutmadılar.

 

 

Kahramanmaraş’ımızın ve ülkemizin kalkınması adına, MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. ile Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki tüm çalışanlarla teşekkür eder, yürüyecek oldukları bu yolda başarılar dileriz.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulunda EBA Destek Noktası Açıldı Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulunda EBA Deste...

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda düzenlenen, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserli...

Örnek davranış sergileyerek, ödülü hak ettiler. Örnek davranış sergileyerek, ödülü hak e...

Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokulu Müdürlüğü ile irtibata geçen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite öğrencilerinden Melike Genç ve Feyza ...

‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi ödül sahipleri ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi öd...

Kahramanmaraş Türkoğlu İlçe Müdürlüğünce,İlçede öğrencilerin okuma ve yazma kültürünü geliştirmeyi amaçlanan  ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Ok...

Kürtül Celilli İlk ve Ortaokuluna Konferans Salonu Kürtül Celilli İlk ve Ortaokuluna Konfer...

Kahramanmaraş Onikişubat Kürtül Celilli İlk ve Ortaokulunda İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve çevre okul müdürlerininde katılımı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulunda EBA Destek Noktası Açıldı Muhsin Yazıcıoğlu Ortaoku...

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Tevfik İleri Toplantı S...

Örnek davranış sergileyerek, ödülü hak ettiler. Örnek davranış sergileyer...

Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokulu Müdürlüğü ile irtibata geçe...

‘’Türkoğlu Yazar Dünya Okur’’ projesi ödül sahipleri ‘’Türkoğlu Yazar Dünya Ok...

Kahramanmaraş Türkoğlu İlçe Müdürlüğünce,İlçede öğrencilerin...

Kürtül Celilli İlk ve Ortaokuluna Konferans Salonu Kürtül Celilli İlk ve Ort...

Kahramanmaraş Onikişubat Kürtül Celilli İlk ve Ortaokulunda ...

BİLSEM, eTwinning Kayseri Bölgesel Konferansına Katıldı BİLSEM, eTwinning Kayseri...

Kahramanmaraş proje ekibi, 11-13 Haziran tarihleri arasındak...

Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezel...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem ...

Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbi...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin ...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşere...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce ...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VA...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ola...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolay...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr....

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ